Havalimanında kadın görevliye hakaretler yağdırmıştı, Fatma Funda Esenç'in cezası belli oldu! - Son Dakika

Havalimanında kadın görevliye hakaretler yağdırmıştı, Fatma Funda Esenç'in cezası belli oldu!

17.10.2019 10:50

İstanbul Havalimanı'ndan Bodrum'a yapılacak seferin gecikmesi nedeniyle yer hizmetlerinde çalışan görevliye hakaretler yağdıran Fatma Funda Esenç'in cezası belli oldu.

1
İstanbul Havalimanı'ndan Bodrum'a yapılacak seferin gecikmesi nedeniyle yer hizmetlerinde çalışan Tuğçe Sevi'ye hakaret eden yolcu Fatma Funda Esenç'in cezası belli oldu. Öncesinde, hakaret ve halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alanen aşağılama suçundan 9 ay 15 günden 3 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanan Esenç, bin 740 TL adli para cezasına çarptırıldı.
2
Pişmanım
Pişmanım
Sanık Fatma Funda Esenç'in celse arasında mahkemeye sunduğu yazılı savunmasında, "Babam ameliyat olacaktı. Bilerek bekletildim. Gülerek dalga geçtiler. Stresliydim. Pişmanım" ifadelerini kullandığı belirtildi.
3
Dalga geçmedim
Dalga geçmedim
Duruşmada söz alan Tuğçe Sevi, "Bana iddianamede belirtilen sözlerin hepsini söyledi. Şikayetçiyim. Dalga geçmedim. Gülerek dalga geçerek cevap vermedim" ifadelerini kullandı.

4
Sevi'nin ardından söz alan sanık avukatı, "Çingene ve sokak süprüntüsü ifadelerinin hakaret sayılamayacağına dair yargıtay kararları var. Kaba söz mahiyetinde bulunduğu belirlenmiştir. Müvekkilimin beraatine karar verilmesini istiyorum" dedi.
5
Sanığın bir diğer avukatı, "Master seviyesinde eğitim almış bir insan müvekkilim. Daha önce bu insan hiç böyle bir şey yaşamamış. Aklı evvel birisi bunu kameraya çekti. Sosyal medyaya koydu. Bu paylaşım olmasaydı her gün olağan şekilde gerçekleşen bu tarz olaylardaki gibi müşteki belki de olayı görmezden gelecek ya da müvekkilimle barışacaktı. Müvekkilimin içinde bulunduğu durumunda dikkate alınmasını talep ediyorum" dedi.
6
Savunmaların alınmasının ardından kararı açıklayan mahkeme, sanık Fatma Funda Esenç'i, 'Hakaret' suçundan bin 740 TL adli para cezasına çarptırarak cezayı 5 yıl erteledi. Sanığın, "Halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan beraatine karar verildi.
7
Mahkeme kararını duyan Tuğçe Sevi, duruşma çıkışında gözyaşlarına hakim olamadı. Duruşma çıkışında açıklama yapan Tuğçe Sevi'nin avukatı Hazal Algan Canseven mahkemede alenen hakaret suçu oluştuğuna karar verildiğini belirterek, "Biz karara itiraz etmeyeceğiz. Süreci takip edeceğiz" dedi. Avukatının ardından söz alan Tuğçe Sevi ise konuşmak istemediğini, mahkemede zaten beyanda bulunduğunu ifade etti.
8
Gaziosmanpaşa Adliyesi'ndeki 19. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya müşteki Tuğçe Sevi ile avukatı ve sanık avukatları katılırken, sanık Fatma Funda Esenç katılmadı.

Son Dakika Havalimanında kadın görevliye hakaretler yağdırmıştı, Fatma Funda Esenç'in cezası belli oldu! - Son Dakika


YORUMLAR (30)
  • Doğan: Onu Yapan bir Gariban Olsaydı Şimdi Asmışlardı. Paranın Gücü Adalet Parası Olana Çalışıyor Malesef. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • tonç06: uçaklar rotar yapınca kesinlikle tartışmayın laf söylemeyin HEMEN DAVA AÇIN BENCE...KİŞİNİN ZAMANINI ÇALMAK NEYMİŞ GÖRSÜNLER... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Ayağında şalvarı başında yemenisi! Takipçileri köylü kızı Burcu'yu pek beğendi 56 yaşındaki oyuncu Russell Crowe, 26 yaş küçük sevgilisini öpücüklere boğdu Uyuşturucunun pençesinden kurtulan genç kadın değişimiyle ağızları açık bıraktı Ünlü şarkıcı İrem Derici koronavirüse yakalandı Kendine hakim olamıyor! Kaza yapan araçlarla selfie çekip paylaşıyor