Hayalet Kente Dönüşen Eğlence Parkından İç Acıtan 18 Kare - Son Dakika

Hayalet Kente Dönüşen Eğlence Parkından İç Acıtan 18 Kare

21.11.2016 14:02

1
Japonya'nın Nara kentinde 1961 yılında açılan ve uzun zaman hizmet verdikten sonra 2006 yılında kapatılan Nara Dreamland eğlence parkı, son haliyle Fransız fotoğrafçı Romain Veillon'un objektifine yansıdı.

2
Çektiği kareleri kişisel internet sitesinde paylaşan Veillon, Nara Dreamland'e gitme sebebini şöyle açıkladı: “Uzun zamandır Japonya'ya gitmek istiyordum, 5 yıldır bunu düşünüyordum. Asıl amacım pek de turistik değildi, mistik fotoğraflar çekmekti."

3
Veillon, fotoğraf çekmek amacıyla 25 mekândan oluşan bir liste çıkardığını belirterek ilk gitmek istediği yerin de Nara Dreamland olduğunu ifade etti.

4
Vellion eğlence parkı hakkında “Burası eşsiz ve tam da bulmak istediğim gibi: İnsanlar tarafından terk edilmiş, kıyamet sonrası gibi mistik kalıntıların olduğu bir yer…” ifadelerini kullandı.

5
Nara Dreamland'e gidebilmesinin kendisi için büyük bir şans olduğunu belirten Veillon, esrarengiz bir atmosfere sahip parkta bütün gün fotoğraf çektiğini, ancak hiç kimseyle karşılaşmadığını söyledi.

6
Veillon “Burası tamamen mistik bir mekân, sanki zamanın dışındaymışsınız gibi. Düşünsel olarak insanı geçmişe götürüyor, 20 yıl öncesinde bu parkın insanlarla dolu olduğu, herkesin eğlendiği, çocukların güldüğü halini gözümün önüne getirdim. Çok farklı bir histi” dedi.

7
Japonya'daki terk edilmiş tek yer Nara Nearland değil. Veillon, 2011'de nükleer santral kazasının yaşandığı Fukuşima'daki terk edilmiş köylere, güvenlik nedeniyle gitmek istemediğini belirtti.

8
Fotoğrafçı, Ukrayna'da nükleer kazanın meydana geldiği Çernobil'e de turistler arasında çok popüler olduğu ve daha orijinal yerleri fotoğraflamak için gitmek istemediğini ifade etti.

9
Fransız sanatçı, Rusya'ya gitmeyi tercih edeceğini de söyledi: “Çernobil'e de bir gün gidebilirim ama, Rusya'ya gitmeyi tercih ederim. Eminim orada terk edilmiş bir sürü esrarengiz yer vardır” dedi.

10
11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika Hayalet Kente Dönüşen Eğlence Parkından İç Acıtan 18 Kare - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti