Hayalet Şehir Sirte - Son Dakika

Hayalet Şehir Sirte

26.10.2011 13:22

1
Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin doğum yeri olan, iç savaşın son direnç noktası Sirte adeta bir hayalet şehir.
2
Kaddafi'nin, Afrika'nın incisi ve kendi başkenti olarak görerek imar ettirdiği şehrin girişinde, silahlardan geriye kalan tonlarca patlamış mühimmat, şehirdeki büyük yıkımın nedenini gözler önüne seriyor.
3
Neredeyse evlerin tamamı kullanılamaz hale gelen şehirde hiçbir altyapı hizmeti çalışmıyor, bazı sokaklarda taşan sular nedeniyle göller oluştuğu ve sokakların geçişe kapandığı görülüyor.
4
Kaddafi döneminde, liderleriyle aynı şehirde olmaktan gurur duyan Sirteliler, artık Kaddafi'yle aynı şehirden olduklarını bile söylemek istemiyor.
5
Sirteliler patlamış ve patlamamış mühimmatların arasından geçerek, yıkıntı haline gelmiş evlerine belki de son kez giriyor.
6
Harabeye dönmüş evlerinden kalan eşyalarını alan Sirteliler, belki de bundan sonra kalıcı olarak yerleşmeleri gerekecek olan başka şehirlere taşıyorlar.
7
Ulusal Geçiş Konseyi (UGK) askerleri şehrin anayollarında ulaşımı açmaya çalışıyor.
8
Bu sırada, bir UGK askerinin kullandığı kepçenin patlamamış mühimmatlara dokunmasıyla patlamalar duyulabiliyor.
9
Şehrin merkezindeki camiler büyük hasar görmüş, sokaklarda yakılmış pek çok araba ise kullanılamaz durumda.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Son Dakika Hayalet Şehir Sirte - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement