Hayatın Baharında Veda Edenler - Son Dakika

Hayatın Baharında Veda Edenler

02.02.2011 17:52

1
Onlar sanat dünyasının parlak yıldızlarıydı. Kimi şöhret basamaklarını tırmanıp zirveye çıkmış kimi de emin adımlarla ilerliyordu ama hayatları hiç beklenmedik bir anda sona erdi.

2
AJLAN: Türk pop müziğinin yükselen seslerinden Ajlan trafik kazasına kurban gittiğinde sadece 29 yaşındaydı.
3
Türk pop müziğinin efsanelerinden Erol Büyükburç'un kızı olan Ajlan da baba mesleğini seçip müzik dünyasında yükselmeye başlamıştı.
4
Mine Çağlayan ile bir ikili oluşturan Ajlan daha sonra yola tek başına devam etmeye karar vermişti.

1995'te Tutunup Kendime adını verdiği solo albüm de çıkarmıştı.

Ajlan, 22 Temmuz 1999'da Bodrum'dan Kaş'a gitmek üzere aracının sürücü koltuğuna oturduğunda bunun son yolculuğu olduğunu bilmiyordu.

5
Sürücü ehliyetini kazadan 3 gün önce alan Ajlan, Fethiye Eşen yakınlarında aracıyla viraja girdi. Fazla hızlı gidiyordu ve asfalt yoldan çıkıp stabilize yola girdi. Aracı üç takla attı ve ancak yol kenarındaki bir traktöre çarparak durabildi. Ajlan orada son nefesini verdi. Sadece 29 yaşındaydı.
6
BARIŞ AKARSU: Upuzun saçları, sürmeli güzel gözleri ve etkileyici sesiyle bütün Türkiye onu katıldığı bir yarışmada tanıdı.
7
Zonguldak Ereğli'de doğdu. Amasra'da büyüdü. Akademi Türkiye yarışmasını birincilikle bitirdi. Önünde artık yepyeni kapılar açılmıştı. Kariyerinin geri kalanını bu işlerin kalbinin attığı yer olan İstanbul'da sürdürecekti.
8
Yarışmanın sonuçlanmasından ilk albümünü çıkarmasına kadar geçen sürede Türkiye'nin değişik yerlerinde sayısı 200'ü geçen konserler verdi.
9
2004'te ilk albümü Islak Islak'ı piyasaya çıkardı. Bu albümden aynı yıl içerisinde "Islak Islak", "Kimdir O","Amasra" ve "Mavi" parçalarına klip çekti.
10
3 Ağustos 2006'da ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gereki piyasaya çıkardı. Bir TV dizisinde başrol oynadı. Dizi onun sayesinde milyonları ekrana kilitledi.
11
Ama 29 Haziran 2007'de yani tam da doğum günün kutladığı gün Bodrum yakınlarındaki Torba kavşağında trafik kazası geçirdi. Yanında bulunan iki kişi olay yerinde öldü. Barış'ın yaşam savaşı ise sürdü.. Hayranları, sevenleri onun iyileşmesi için günlerce dua etti.
12
Ama aldığı yaralara direnemedi... 4 Temmuz'da son nefesini verdi. Akarsu öldüğünde 28 yaşındaydı.
13
BURCU ALUÇ: Genç manken 22 yaşında erkek arkadaşının evinde 5. kattaki balkondan düşerek hayata veda etti.
14
Olay Antalya'da Fener Mahallesi, 1964´üncü Sokak´ta bulunan Akanay Sitesi´nde meydana geldi. 6 katlı apartmanın 5´inci katında bulunan balkondan düşen manken Aluç'un çığlıklarını duyan vatandaşlar polisi aradı.
15
Olay yerine giden ekipler binanın yanında bulunan bilgisayar mağazasının çatısında 22 yaşındaki Burcu Aluç´u kanlar içerisinde buldu. Çağırılan sağlık ekibinin yaptığı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan genç manken 22 yaşında hayatını kaybetti.
16
DEFNE JOY FOSTER: Ünlü sunucu Defne Joy Foster, Caddebostan'da bir arkadaşına ait evde ölü bulundu...
17
Foster'in önceki gece arkadaşlarıyla eğlendikten sonra bu eve geldiği belirtildi. Henüz 32 yaşında olan Foster, 2009 yılında oğlu Can Kılıç'ı dünyaya getirmişti.
18
Defne Joy Foster'in eşi İlker Yasin Solmaz acı haber üzerine eve geldi. Solmaz'ı arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Solmaz eve çıkarak bir süre içeride kaldı. Foster'in cenazesi evden çıkarılırken acılı eşi Solmaz, ayakta durmakta güçlük çekti.
19
Arkadaşları Twitter'dan Defne'nin Ani Ölümünden Duydukları Üzüntülerini Dile Getirdiler.

Foster ile "Yok Böyle Dans" adlı yarışma programında, son hafta elemelerinde birlikte dans ettiği 2002 Dünya Güzeli Azra Akın, "Daha o gün beraber dans ediyorduk. Ölüm insana gerçekten çok yakın. Üzgünüz" diyerek duygularını ifade etti.

20
Oyuncu Ebru Akel de İzmirli olan Defne Joy Foster'in 10 yaşındayken enerji dolu olduğunu belirterek, "Yüreğime oturdu, ne denebilir ki… Allah'tan rahmet, ailesine sabır diliyorum" dedi.
21
Oyuncu Nedim Saban da üzüntüsünü, "Defne Joy, zaten adında da neşe vardı. Programına katıldığımda bir olayla ilgili şamata yaptığımı anlamış, gözü parlamıştı. Artık o ışık yok" diyerek dile getirdi.
22
GÜRDAL TOSUN: 14 Mart 1967 yılında İstanbul'da doğdu. Aktör Necdet Tosun'un oğlu, Erdal Tosun'un kardeşidir. Üç yıl üst üste konservatuvar sınavlarına giren Gürdal Tosun, aşırı kilosu nedeniyle okula kabul edilmedi. Sanat hayatına Levent Kırca tiyatrosunda gişede bilet satarak başlayan Tosun, azimle kilo vererek konservatuvara girmeyi başardı.
23
Mimar Sinan Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı, oyunculuk bölümünü 1990 yılında bitirdikten sonra, Devlet Tiyatrosu, İstanbul Şehir Tiyatroları, Bakırköy Belediye Tiyatrosu gibi tiyatrolarda görev yapmış, en son BKM 'de çalışırken rahatsızlanarak yaşama veda etti.
24
KAZIM KOYUNCU: Artvin'in Hopa ilçesinde, 7 Kasım 1971'de doğdu. Resmi doğum tarihi 10 Mayıs 1972'dir. Müziğe ortaokul birinci sınıfta mandolin çalarak başladı. Çocukluğu, "üstadım" dediği, "Kemençeci Yaşar" lakabı ile tanınan Yaşar Turna'nın yanında türkü dinleyerek geçti. İstanbul'a üniversite eğitimi için geldikten sonra müzikle yoğun olarak uğraşmaya başladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazandı, bilahare ayrıldı.
25
İstanbul'a üniversite eğitimi için geldikten sonra müzikle yoğun olarak uğraşmaya başladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden siyasi nedenlerle ayrıldı. 20 yaşında iken, 1992'de Ali Elver'le "Dinmeyen" adlı rock müzik grubunu kurdu ve profesyonel müzik yapmaya başladı.
26
20 yaşında iken, 1992'de Ali Elver'le "Dinmeyen" adlı özgün müzik grubunu kurdu ve profesyonel müzik yapmaya başladı. 1993'te Mehmedali Barış Beşli ile birlikte Zuğaşi Berepe ( Denizin Çocukları) adlı rock müzik grubunu kurdu. 1995'te Va Mişkunan (Bilmiyoruz), 1998'de de İgzas (Gidiyor) adlı albümleri yapan grup, sınırlı sayıda (yalnızca 130 adet) basılmış bir konser albümü (Bruxel Live) çıkardıktan sonra 1999 yılında dağıldı.
27
Kazım Koyuncu, tek başına müziğe devam etti ve Salkım Söğüt adlı projelerin ikincisinde 3 şarkıyla yer aldı. 2001'de Viya adlı ilk solo albümünü çıkardı. Daha sonra Kanal D televizyonunda yayınlanan ve çok sevilen Gülbeyaz adlı dizinin hem müziklerini yaptı, hem de dizinin bazı bölümlerinde oyuncu olarak görev aldı ve bundan sonra yurt çapında tanınmaya başlandı. Daha sonra da Kemal Sahir Gürel ile birlikte Sultan Makamı adlı televizyon dizisinin müziklerini hazırladı.
28
Karadeniz müziğinin güçlü temsilcilerinden Fuat Saka, Volkan Konak ve Bayar Şahin ile birlikte düzenledikleri, büyük ilgi gören Hey Gidi Karadeniz konserler dizisinin de öncülüğünü yaptı. Nisan 2004'te çıkardığı ikinci solo albümü Hayde ile yoluna devam etti.
29
2004'ün sonlarında akciğer kanseri (Bir çeşit testis kanseri olan tümör akciğerinde bulunduğundan akciğer kanseri etkisi yaratmıştır) teşhisi konuldu ve tedavi görmeye başladı. 25 Haziran 2005'de, 34 yaşında, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
30
KERİM TEKİN: Henüz 23 yaşındaydı... Ölümünün üzerinden uzun yıllar geçti ama onu bir kuşak hala Kar Beyazdır Ölüm adlı şarkısıyla hatırlıyor.

1994 yılında S Müzik'le anlaşarak profesyonel bir ekiple ilk albümünün hazırlıklarına başladı. Kara Gözlüm adını taşıyan ilk albümü 1995 yılında müzik marketlerde yerini aldı.

31
Prodüktörlüğünü Halis Bütünley'in yaptığı albümde on şarkı yer aldı. Müzikseverlerin Kerim Tekin'le tanışması ise söz ve müziği Kenan-Ozan Doğulu kardeşlere ait olan “Cici Baba”yla oldu. Albümde Türk pop müziğinin seçkin isimleri Ozan Doğulu, Kenan Doğulu, Garo Mafyan, Zeynep Talu Kurşuncu, İlhan Şeşen, Yusuf Bütünley, Saro Secikyan, Febio Taşel gibi besteci ve söz yazarlarıyla çalıştı.
32
Haykırsam Dünyaya adını taşıyan ikinci albümünü 1997 yılında çıkardı. Onbir parçanın yer aldığı albümün prodüktörlüğünü yine Halis Bütünley yaptı. Söz ve müziğini Tayfun Duygulu ve Beste Duygulu'nun yazdığı “Kar Beyaz” albümden çıkan ilk hit ve video klip çalışması oldu.
33
Takvimler 27 Haziran 1998 tarihini gösteriyordu. Tekin Afyon'da verdiği bir konserin ardından İstanbul'a dönüyordu.

Tekin zincirleme bir kazanın kurbanı oldu. Süt tankeriyle, karşı yönden gelen kimliği ve plakası belirlenemeyen kömür yüklü kamyonun çarpışmasının ardından kömür yüklü kamyon Tekin'in kullandığı otomobilin üzerine çıkınca, genç popçu olay yerinde hayatını son nefesini verdi.

34
GÖKHAN SEMİZ: 1990'larda Türkiye'yi fırtına gibi kasıp kavuran Grup Vitamin'in üyelerinden Gökhan Semiz de trafik kurbanı.

İlk müzik çalışmalarını beş yaşında evlerindeki kırkbeşliklerde Barış Manço'ya karaoke yaparak başladı. Zaten çok geçmeden, çocuk yaşlarında eline ilk gitarını aldı. Barış Manço'ların Cem Karaca'ların Erkin Koray'ların müziğiyle gençlik yıllarını geçirirken Heavy Metal müziği keşfetti

35
Iron Maiden ve Metallica'yla başlayan yolculuğunda, Judas Priest ve Dio'nun fanatiği haline geldi. Liseden sonra ise konservatuarda okumak istedi. Sınavı kazandı.
36
Daha sonra Grup Vitamin ile birlikte kendini Türkiye'deki her kesime sevdirdi. Emrah Anul ve Selçuk Aksoy ile seslendirdiği sözleri kendine müziği Tolga Sünter'e ait Takmayacaksın jingle'ı ile yılın en iyi reklam müziği ödülü (kristal elma) aldı. 1990 yılında Uğur Uludağ ile birlikte Espri Standartları Enstitüsü Kurumu tiyatro topluluğunu kurdu.
37
1998 yılının başında doğum gününden kısa bir süre sonra geçirdiği bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi. Semiz öldüğünde 29 yaşındaydı.
38
UZAY HEPARI: Türk pop müziğinin en yetenekli yeni nesil müzisyenlerinden biriydi Uzay Heparı. Sezen Aksu, Zuhal olcay, Levent Yüksel, Sertab Erener, Aşkın Nur Yengi gibi sanatçılarla birlikte yaptığı çalışmalarla tanınan bir besteci ve aranjördü.
39
Hayatı dolu dolu yaşamayı seviyordu. Tıpkı şarkılardaki gibi. Herkesi şaşırtıyordu. 1993 yılında modacı Zeynep Tunuslu ile sürpriz bir şekilde evlendi.

1994'te vizyona giren Atıf Yılmaz'ın yönettiği Gece, Melek ve Bizim Çocuklar filminde Derya Arbaş ve Deniz Türkali ile başrolde oynadı.

40
20 Mayıs 1994'te Demet Sağıroğlu'nun ilk albümü üzerinde çalıştığı sırada kısa süre önce aldığı motoru ile Etiler Koç köprüsü üzerinde Küfe Bar'daki programına gitmekte olan Demet Akbağ'ın park halindeki arabasına çarptı.

Ağır yaralandı, 11 gün süren bitkisel hayatın ardından, 31 Mayıs 1994 tarihinde saat 10.50'de öldü. Şimdi onun adını Zeynep Tunuslu ile olan evliliğinden dünyaya gelen oğlu Uzay Kanat Heparı yaşatıyor.

Eğer yaşasaydı bu yıl 40 yaşında olacaktı.

41
ONUR BAYRAKTAR: Oyuncu Onur Bayraktar, İstanbul Üsküdar'da geçirdiği motosiklet kazasında sevenlerini yasa boğdu.

Televizyondan Bayraktar'ın ölüm haberini alan oyuncu arkadaşları ve yakınları, Bayraktar'ın yarın araba alacağını belirterek, "Çok iyi motosiklet kullanırdı, kazaya inanamadık" dediler.

42
Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olan ve birçok dizide rol alan Onur Bayraktar, 0-1 Karayolu Ünalan Mahallesi dönüşünde, görgü tanıklarının iddiasına göre aşırı hızdan dolayı 34 VE 8293 plakalı Suzuki marka motosikletiyle bariyerlere çarptı.

Savrulan motosiklet daha sonra Nusret Aktan yönetimindeki 34 TCZ 56 plakalı taksiye çarparak devrildi.

Kazada başından ağır yaralanan Onur Bayraktar olay yerinde yaşamını yitirdi.

43
31 yaşında hayata gözlerini kapatan oyuncu Onur Bayraktar'ın yakınları ve hayranları kaldırıldığı hastaneye akın etti.

YORUMLAR
500

Son Dakika Hayatın Baharında Veda Edenler - Son Dakika


Advertisement