Son Dakika Haberleri: Hayırsever Ünlüler

Hayırsever Ünlüler

6 yıl önce

1
Bazı ünlüler paralarını miras bırakmak yerine eğitime, küresel ısınmaya, sağlık sorunlarına, yoksulluğa çare bulunması için kullanıyor. İşte paralarını gelecek nesiller için harcayanlar:
2
Katy Perry, UNICEF için dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Madagaskar'ı ziyaret etti.
3
Ünlü şarkıcı bir kasırga sonrası yıkılan - ve UNICEF tarafından yeniden inşa edilen - bir okula gitti ve çocukların sağlık ve hijyen konusunda nasıl eğitim gördüklerini izledi.
4
Katy gezisi hakkında şöyle konuştu: 'Unicef'e destek vererek çocukların hayatlarını kurtarıyorsunuz. Ben buna şahidim.'
5
George Clooney, Sudan'daki soykırıma son vermek için Not On Our Watch isimli bir yardım vakfı kurdu.
6
Ünlü oyuncu bu vakfa milyonlarca dolar bağışladı ve insanların ilgisini Sudan'daki insanların durumuna çekebilmek için Sudan'ı defalarca ziyaret etti.
7
Birleşmiş Milletlerin iyi niyet elçisi olarak görev yapan Angelina Jolie, Taliban tarafından vurulan Pakistanlı kız öğrenci Malala Yousafzai'yi Dünya Kadınlar Zirvesi'nde onurlandırdı.
8
Angelina Jolie, Mart ayında, savaş bölgelerindeki tecavüze son vermek için düzenlenen bir kampanya dahilinde Kongo'daki bir mülteci kampını ziyaret etti.
9
Angelina, 2010'de meydana gelen deprem sonrasında Brad Pitt ile birlikte Haiti'yi ziyaret etmişti.
10
Brad'in kurduğu Global Green isimli proje ihtiyacı olan insanlara uygun fiyatlı evler sağlıyor.
11
Shakira, Kolombiya'da açlık çeken çocuklara yardım etmek amacıyla Barefoot Foundation isimli bir vakıf kurdu.
12
Charlize Theron'un kurduğu Africa Outreach isimli yardım kuruluşu Güney Afrika'daki yoksul çocuklara yardım etmeyi amaçlıyor.
13
Bono zamanının büyük bir bölümünü yardım kuruluşlarına adıyor. Ünlü şarkıcı, Afrika'daki yoksulluğa son vermek amacıyla DATA (Debt, AIDS, Trade, Africa) isimli bir vakıf kurdu.
14
Ayrıca U2 grubunun solisti, AIDS ile savaşmak için bağış toplayan Product Red isimli başka bir vakıf daha kurdu.
15
Madonna geçenlerde Malavi'ye yaptığı bir ziyaretten geri döndü. Ünlü şarkıcı bu gezide kendi kurduğu vakfın Malavi'de desteklediği 10 okulu ziyaret etti.
16
Dünyaca ünlü süper star, dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Malavi'den iki çocuk evlat edindi.
17
Alicia Keys, Keep A Child Alive isimli bir vakıf kurdu ve anne ve babalarını AIDS yüzünden kaybeden Afrika'daki çocukları ziyaret etti.
18
Lady Gaga, gençlerin kötü muamele ve baskı görmesine karşı mücadele vermek ve gençlere özgüven aşılamak amacıyla Born This Way vakfını kurdu. Ünlü şarkıcı ayrıca AIDS'e karşı yapılan mücadeleye de yardım ediyor.
19
Paul McCartney bir hayvan hakları savunucusu ve PETA ile beraber çalıştı. Ünlü şarkıcı ayrıca Adopt-A-Minefield isimli yardım kuruluşunun hamiliğini yapıyor.
20
Eva Longoria, Latin Amerikalı çocuklara yardım etmek amacıyla Eva's Heroes isimli bir vakıf kurdu.
21
Colin Firth, Oxfam isimli yardım kuruluşuyla birlikte çalışıyor. Ünlü aktörün karısı ise Eco-Age isimli bir etik danışmanlık şirketinin yöneticiliğini yapıyor.
22
Oprah Winfrey çeşitli yardım kuruluşlarına kendi servetinden 400 milyon dolara yakın para bağışladı.
23
Ayrıca ihtiyacı olan kadınlara yarıdm etmek için Oprah Winfrey Foundation ve Oprah's Angel Network isimli vakıfları kurdu.
24
Elton John, 1992 yılında AIDS Vakfı'nı kurdu ve şu ana kadar 125 milyon dolardan fazla para topladı.
25
Elton'ın her sene düzenlediği Oscar partisi ve White Tie and Tiara balosu 55 ülkedeki programlara destek vermek için para topluyor.
26
Sting, Güney Amerika'daki yağmur ormanlarını korumak amacıyla Rainforest Foundation vakfını kurdu. Ünlü şarkıcı ayrıca Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International) ile çalışıyor.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Amerika'yı Karıştıran Görüntü! Obama'nın Kızı Yasakları Deldi Geçti Dünyaya Yeniden Geldiği İddia Eden Çocuk, Nasıl Öldürüldüğünü Anlatarak, Katilini Aradı! Game Of Thrones Yıldızından Olay Yaratan İtiraf: Onunla Sevişmediğim İçin Kariyerim Yıkıldı Magazin Tarihine Geçen Skandal Olaylar Dünyaca Ünlü Yıldızlar, Cinsel İlişki Fantezilerini Paylaştı!