Hayran Olduğu Erkek Şarkıcıya Benzemek İçin Cinsiyetini Değiştirdi - Son Dakika

Hayran Olduğu Erkek Şarkıcıya Benzemek İçin Cinsiyetini Değiştirdi

18.06.2017 12:40

İki çocuk annesiyken erkek gibi hissettiğini fark ederek erkek olmaya karar veren Shay Robertson, hayranı olduğu şarkıcı Shayne Ward'a benzemek için ameliyat üstüne ameliyat oldu.

1
46 yaşındaki Shay Robertson, beş yılını cinsiyet geçişine harcadı.
46 yaşındaki Shay Robertson, beş yılını cinsiyet geçişine harcadı.
İki çocuk annesi olan Shay, 2005 yılı X-Factor kazanını Shayne Ward gibi görünmek için cinsiyet geçişi yaptığını açıkladı. Shay kendini bir kadın vücuduna hapsolmuş bir erkek gibi hissetmiş yıllarca. Fakat 32 yaşındaki Ward'u televizyonda gördüğünde, bir şeylerin değişmesi gerektiğine inancı artmış. Ardından bir dizi ameliyatlardan oluşan bir süreç başlamış.

2
48 yaşındaki kız arkadaşı Julie McLean, 18 ve 27 yaşlarındaki kızları Amy ve Andrew'in destekleriyle 2011 yılında hormon enjeksiyonlarına başladı.
48 yaşındaki kız arkadaşı Julie McLean, 18 ve 27 yaşlarındaki kızları Amy ve Andrewin destekleriyle 2011 yılında hormon enjeksiyonlarına başladı.
Sonra, üç yıl içinde, kol ve kalçadan deri nakli içeren bir histerektomi, çift mastektomi ve cinsiyet geçişi ameliyatları geldi. Shay duygularını aktarırken: ''Yıllardır kendimi eşcinsel bir kadın zannediyordum. Shayne'in sahnedeki performansını izlediğimde her şey benim için değişmişti.'' ifadelerini kullandı ve cümlelerine; “Çoğu kadın izleyici muhtemelen onunla çıkmak isterken, ben onun gibi görünmek istedim. Sonunda yanlış bedenin içinde olduğumu fark ettim.” şeklinde devam etti.

3
32 yaşındaki aktör Ward, Shay'e imzalı fotoğrafını yollayarak bu durumun kendisini onurlandırdığını söyledi.
32 yaşındaki aktör Ward, Shaye imzalı fotoğrafını yollayarak bu durumun kendisini onurlandırdığını söyledi.
''Shayne'in kız kardeşi Leona benimle ilgili haberi bir dergide okumuş ve Shayne'e göstermiş. Onun bana ne ifade ettiğini bilmesi o kadar önemliydi ki... İmzasını derimdeki yara izlerinin üzerine dövme olarak yaptırmak gibi bir planım var.''

4
Çocukluk yıllarını Northampton'da geçiren Shay, erkeksi bir şekilde giyindiği ve kimliği ile mücadele ettiği gençlik günlerini hatırlıyor bazen.
Çocukluk yıllarını Northamptonda geçiren Shay, erkeksi bir şekilde giyindiği ve kimliği ile mücadele ettiği gençlik günlerini hatırlıyor bazen.

''Kadınlara olan ilgimi inkar ettim. İş yerinde tanıştığım bir erkekle heteroseksüel bir ilişki yaşamaya çalıştım.''

5
Shay 1989 yılında kızı Andrew'a hamile kalmıştı ve ardından eşiyle ayrılmışlardı. 9 yıl sonra ise kızı Amy'ye hamileydi.
Shay 1989 yılında kızı Andrewa hamile kalmıştı ve ardından eşiyle ayrılmışlardı. 9 yıl sonra ise kızı Amyye hamileydi.

“Yıllardır normal bir anne olarak hayatımı yaşamaya çalıştım. Kendimi hiç bir zaman rahat hissetmedim ama nedenini de anlayamadım. Bir gün televizyonda Ward'u, 'Gotta Be Somebody' şarkısını söylerken izledim. Bu bana çekici gelmemişti, bende hayranlık uyandırmıştı. Havalı ve rahat tarzı dikkatimi çekti. Ward'un kirli sakalına hayranlık duyarken, bir yandan da kendi yüzüme dokunuyordum ve Julie bana 'Erkek olmak istiyorsun değil mi?'' diye sordu. Her şey bir anda anlamlı hale geldi.''

6
2010'da bir uzmana göründü. Bir sene sonra hormon enjeksiyonu başladı ve 2013 yılında çocukları da tam destek vererek mutlu tabloda yerlerini aldı.
2010da bir uzmana göründü. Bir sene sonra hormon enjeksiyonu başladı ve 2013 yılında çocukları da tam destek vererek mutlu tabloda yerlerini aldı.

2004 yılında Sally ismini resmi olarak Shay yaptı ve sakal bıraktı. Julie bunu çok sevmişti. Sakalını Shayne'in sakalıyla aynı olacak şekilde kestirmişti.

7
Fiziksel geçişler için bir dizi işlemler başladı. Ayrıca gebelikten kalma karın bölgesindeki sarkmalara germe işlemi yapıldı.
Fiziksel geçişler için bir dizi işlemler başladı. Ayrıca gebelikten kalma karın bölgesindeki sarkmalara germe işlemi yapıldı.

''Ameliyatlar çok yorucuydu. Haftalarımı hastanede geçirdim.Fakat bu siluette taburcu oldum. Bu erkeksi görüntüm beni çok mutlu etti.''

8
Haziran 2015 tarihinde Shay, penis için 11 saatlik bir operasyona girdi.
Haziran 2015 tarihinde Shay, penis için 11 saatlik bir operasyona girdi.
'Cinsel anlamda herhangi bir sorun yaşamıyorum. Julie ve ben, normal ve sağlıklı bir cinsel hayat içerisinde bulunmayı başarabiliyoruz. Vücudum çok şey yaşadı ama sonunda kendi bedenimin içinde mutluyum. Olduğum kişiden ötürü çok rahatım.'' şeklinde konuşan Shay, şimdi erkek olmak isteyen diğer kadınlara ilham verecek bir kitap yazıyor.

Son Dakika Hayran Olduğu Erkek Şarkıcıya Benzemek İçin Cinsiyetini Değiştirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor