Hayret Ettiren En Garip Düğün ve İlişki Gelenekleri - Son Dakika

Hayret Ettiren En Garip Düğün ve İlişki Gelenekleri

28.11.2015 15:41

1
Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan toplumların en ilginç örf ve gelenekleri...

2
Tazmanya'da kadın ölen kocasının kesilip kurutulan cinsel organını boynuna asmak zorunda.

3
Tazmanya'da kadın, ölen kocasının kesilip kurutulan cinsel organını boynuna asmak zorunda.

4
Guyana'da banyoda cinsel ilişkiye girerken yakalanan çiftler önce boyanıyor sonra da bir eşeğin arkasına bağlanarak şehirde gezdiriliyor.

5
Arizona'da patlak lastikli otomobil içinde cinsel ilişkiye girmek yasak. Kurala uymayan ön koltukta cinsel ilişkiye girmek 25, arka koltukta cinsel ilişkiye girmek 50 dolar ödüyor.

6
Gine'de evli kadını baştan çıkaran adamın el ve ayak parmaklarından biri kesiliyor. Kesilen parça ilişkiye giren kadına yediriliyor.

7
Newlyweds'de evlenen çift gerdeğe tören sırasında yere serilen hasır üstünde konukların gözü önünde giriyor.

8
Bosna-Hersek'te evlenme çağına gelmiş gelin adayını isteyen damat adayı, kız evine yemeğe davet ediliyor ve ailenin büyükleri ile söz konusu evlilik hakkında tartışıyorlar. Kızın aile büyükleri damat adayı hakkında bir karara vardıktan sonra kahve ikramına geçiliyor. Şekerli kahve damat adayının evlilik için uygun görüldüğü, sade olması ise damat adayının reddedildiği anlamını taşıyor.

9
Guam'da bakirelerin evlenmesi yasak. Bunun için kızlar bekaretlerini para karşılığı bu işi yapan kişilere bozduruyor.

10
Bakireliğin hoş karşılanmadığı Kamchdal'da evlendiği kızın bakire olduğunu gören erkek, kayınvalidesine “kızının yetişmesinde ihmalkar davrandığını” için sitem ederdi.

11
Tibet'te misafir uğurlanırken ona dil çıkarmak şarttı.

12
Avustralyalı Kamilaroiler cesur bir insanın kalbini ve ciğerlerini, Filipinlerde yaşayan Efugaolar ise öldürdükleri düşmanın beynini emerlerdi.

13
Zulular 'düşmana gözlerini kırpmadan bakabilme gücünü kazanabilmek için' düşmanlarının alnının ortasını ve kaşını, Çinliler ise idam edilen ünlü haydutların safrasını yerlerdi.

14
Yeni Gine yerlileri, misafirlerini uğurlarken inlemelerle birlikte bütün bedenlerini çamura buluyorlardı.

15
Eskimolar ve Hintlilerde misafirin yediği yemek dolayısıyla ev sahibine teşekkür etmesi, geğirmesiyle anlaşılıyordu.

16
Afrika'nın bazı bölgelerinde damat adayı kızı ailesinden istedikten sonra kızın ailesi teklifi kabul ederse kızlarına para ve fıstık veriyor. Gelin adayı, fıstığı damatla bölüşürken, çiftin birleşmesine yardımcı olan aracıya da bir parça veriliyor. Bu, komşulara ve akrabalara düğün daveti anlamına geliyor.

17
Hindistan'da evlere gündeliğe gelen kadınlar evdeki bekar gencin cinsel ilişkiye girme ihtiyacını karşılamak zorunda.

18
Colombia'da gelinin annesi gerdeğe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik ediyor.

19
Bir diğer ilginç gelen ise Endonezya'da yaşanıyor. Endonezya'nın Java adasının merkezinde bulunan Gunung Kemukus adlı dağ, ilginç dini ve turistik ayiniyle şaşırtıyor...

20
Eski bir Java dininden kalma ayinde, dağa gelen insanlar hangi sınıftan ya da meslek grubundan olursa olsun evli ya da bekâr bir yabancıyla cinsel ilişkiye giriyorlar...

21
Bu ayinin iyi şans getirdiğine inanılıyor. Gazeteci Patrick Abboud'un ortaya çıkardığı cinsel ilişki dağı ilk defa inceleniyor...

22
Dünyanın en kalabalık Müslüman nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Endonezya'da bulunan böyle bir gelenek görenleri hayrete düşürüyor...

23
Geleneğe göre iyi şans isteyen bir kişi, dağa gelerek her 35 günde bir birbirini takip eden 7 adet ilişki yaşamak zorunda...

24
Antik gelenek on altıncı yüzyılda üvey annesiyle bu dağda ilişki yaşayan genç bir prensin burada yakalanıp öldürülmesi ve her ikisinin de buraya gömülmesi üzerine ortaya çıkıyor.

25
26
27
28
29
30
31
32
Bir Güneydoğu Asya ülkesi olan Kamboçya'nın Ratanakiri bölgesinde yaşayan Kreung halkı yıllardır ilginç bir geleneği sürdürüyor. Bu geleneğe göre, 13 yaşına gelen genç kızlar babaları tarafından yapılan aşk kulübelerinde cinsel ilişki deneyimi kazanıyor...

33
Köylerinin etrafındaki küçük kulübeler geceleri küçük kızların erkekleri kabul edip cinsel ilişki hakkında tecrübe edinmeleri için inşa edilmiş...

34
Bunlara “aşk kulübeleri” deniyor ve geleneğe göre bu kulübeleri kızların babaları yapıyor.

35
Bu kulübelerde pek çok erkekle beraber olan genç kızlar ve aileleri bu durumdan oldukça memnun. Aileler, bu ritüelin kızlarının geleceği ve kendi rahatları için gerekli olduğunu düşünüyorlar.

36
Bu kızlardan biri olan Nang Chan, “Birçok erkek arkadaşım oldu, sayısını hatırlamıyorum..."

37
"Kızlar evlenene kadar bir sürü erkekle beraber olabilir. Kulüben olması iyi bir şeydir çünkü erkeklerle zaman geçirebilirsin...."

38
"Erkeğin ne kadar iyi veya kötü olduğunu anlamak için fırsatın olur. Erkek kötüyse ‘hayır seni istemiyorum!' diyebilirsin.” diyor.

39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
En acı geleneklerden biri de Afrika ülkesi olan Kenya'da yaşanıyor. Geleneklere göre Kenyalı genç kızlar evlilik adı altında satılıyor.

52
Kenya'da geleneksel düğün merasiminde bir genç kız 20 keçi ve 3 deve karşılığında başka bir köye zorla verildi.

53
14 yaşındaki genç kız hayvan verme konusunda yapılan pazarlık sonucunda evlendirilmek istediği kişi tarafından sürüklenerek götürüldü.

54
Kenya'da çoğu kadın gelenekler gereği bir ay boyunca her şeyden izole edilmiş şekilde yaşamak zorunda.

55
Genç kızlar izole hayatı yaşarken babaları onlardan habersiz kızlarını başkalarına satıyor.

56
Ebeveynler genellikle bu evlilik anlaşmasını kızlarından gizli tutuyorlar, çünkü bu duyulduğunda kızın kaçabilme ihtimali var.

57
Geleneklere göre yapılan düğün merasiminde kadınlığın başlangıcı olarak gelin inek kesilmeden önce yumruklanması ve bütün Pokot kabilesinin üyelerinin orada hazır bulunması gerekiyor.

58
Yine gelenekler gereği bir gün ve bir gece süren düğün merasiminde köyün bütün erkekleri ineğin kalbine mızrak saplamak zorunda.

59
Kenya hukuku çocuk evlilikleri yasaklamasına rağmen geleneklerine sıkı sıkıya bağlı birçok kabile kızlarını 14 yaşlarında evlendiriyor.

60
Öte yandan bu kabile bütün kadınları sünnet ediyor.

61
Kenya ve Uganda arasındaki arazilerde yaklaşık olarak 700 bin yerli Pokot yaşıyor.

62
63
64
Yine Kenya'da çocukların sünneti için gerçekleştiren gelenek şaşırtıyor.

65
16 yaşından küçük bütün erkekler sünnetten hemen önce buz gibi soğuk nehre girmektedir.

66
Merasimde yapılan bütün sünnetlerde uyuşturucu babında herhangi iğne veya alkol kullanılmamaktadır.

67
Gece töreninden önce ailenin bir erkek üyesi bir inek kesmelidir. Bu ineğin etinden, elbise gibi bir parça yapılır ve sünnet edilecek olan erkeğin üst tarafına giydirilir.

68
İşte ilginç sünnet geleneğinden kareler...

69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
Guam'da bakire kızlar evlenmekte zorluk çekiyor! Ortadoğu'nun tersine, onların geleneklerinde evlenmek için bakireliğin bozulması şart.

83
İzlanda yasa ve geleneklerine göre köpek beslemek yasak! Bu yasağın gerekçesi ise, hayvanların doğal ortamlarından koparılmasını engellemek.

84
Masai kabilesi ( Tanzanya ve Kenya'da bulunan etnik bir grup) değişik bir selamlama yöntemi kullanıyor. Birbirlerine tükürerek selam veriyorlar. Mesela yeni bir doğum olduğunda bebeğin lanetten ve kötü şanstan uzaklaşması için yeni doğan bebeğe tükürüyorlar. Masai kabilesi sakinleri büyüklerle selamlaşırken ise büyüğün elini sıkmadan önce kendi ellerine tükürürler. Medya sayesinde Masai kabilesi çok kişi tarafından biliniyor.

85
Shiva'ya tapan gizli Hint örgütü üyeleri Shiva'yı en üstün tanrı olarak görüyorlar. Shiva'nın her şeyi yarattığına inandıkları için hiçbir şeyin kötü olduğuna inanmıyorlar. Bu yüzden her türlü cinsel aktiviteye katılıyor, uyuşturucu kullanıp alkol tüketiyorlar ve et yiyorlar. Tabu anlayışları yok. Garip olan gelenekleri yamyam olmaları ve bunun için özel tapınakları var. Kıyafetlerini ölülerden temin ediyor, ölüyü yakıp ısınıyor ve yemeğini nehirden temin ediyorlar. Nehir üstünde sürüklenen kadavralar yakalanıyor ve uzuvlar kesildikten sonra çiğ olarak yeniyor.

86
Filipinlerdeki Limestone mağaraları ölülerin evi olarak görülüyor. Ölüler mağaralarda yakılıyor ve bu yüzden mağaraların dış yüzeyleri tabutlarla kaplı bir şekilde. Bu gelenek Çin'de nesli tükenmekte olan Bo kabilesinde ve Toaraja kabilesinde de görülüyor.

87
İskoçya'da yılbaşı öncesi "Hogmanay" olarak isimlendirdikleri bir gelenek uygulanıyor. Fıçıların içine zift ve talaş doldurup ateşe veren İskoçlar, bu geleneğin cadıları uzak tuttuğuna inanıyor.

88
Dünya'nın her yerinde olduğu gibi Botsvana'da yeni yıl ve geleneklere önem veriyor. Onlara göre evli çiftlerin yeni yıla cinsel ilişkiye girerek girmesi şans ve zenginlik getiriyor.

89

Vatikan'daki son araştırmalar unutulmuş bir geleneği tekrar su yüzüne çıkardı. Romalılar ölülerle beraber yemek yerler ve onları beslerlerdi. Birçok mezarın yayında unutulmuş çubuklar bulunurdu. Benzer çubuklar İngiltere'de de bulundu. Eski Romalılar bazen mezar yanlarına gidip ölüleriyle piknik yaparlardı. Mezarlardaki yazıtlarda en yakın yemek bulunabilecek yerin tarifi yer alırdı. Böylece insanlar ölmüş yakınlarını daha kolay beslerdi.

90
Kore'de evlilik geleneklerinde ördek ve kaz önemli bir yer tutuyor. Eski geleneklerde damatlar arkalarında kaz taşıyarak beyaz bir atın üstünde gelinin evine giderlerken günümüzde sembolik olarak tahta kaz kullanılıyor. Bir başka geleneğe göre de düğünden sonra bir çift tahta ördek yeni çiftin evine yerleştiriliyor. Eğer ördekler karşılıklı konursa çiftin iyi geçineceğine, ters konulursa kavga edeceklerine inanılıyor.

91
Güney Afrika'da çok eşlilik geleneği oldukça popüler. Bir erkek ne kadar çok kadınla birlikte olursa o kadar itibar sahibi sayılıyor.

92
Bu gördüğünüz renkli görüntü İspanya'daki domates festivalinden. Her sene düzenli olarak yapılan domates festivalinde insanlar adeta domates savaşları yapıyor. Domateslerin havada uçuştuğu bu festival büyük ilgi görüyor.

93
İngiliz geleneklerinin en başında kilisede çan çalmak geliyor. Bu şekilde kötü ruhların kovulduğuna inanılıyor. Gelin ve damat kiliseye girerken ve çıkarken çanlar çalınarak yeni evli çifte çiçek atılıyor.

94
Kuzey Kore'nin geleneklerine göre kanunen kadınlar 25, erkekler 27 yaşlarına gelene kadar evlenemiyorlar. Türkiye'de yaşayan küçük gelinler düşünüldüğünde bu yasa oldukça mantıklı geliyor!

95
Finlandiyalı gelinler ise düğünde el yapımı altın bir taç takıyorlar. Genç kızlar arasından seçtiği birine altın tacını veriyor. Seçilen kızın, en kısa zamanda evleneceğine inanılıyor. Öte yandan Vikingler zamanında ise evlilikler açık arttırma şeklinde yapılıyordu. Damat adayı, gelin adayı için kızın babasına fiyat teklif ediyor, bu fiyat üzerinden pazarlık yapılıyor ve belirlenen para miktarı çeyiz için kullanılıyordu. Ayrıca çiftin evlilik hayatları boyunca altın ve gümüş sıkıntısı çekmemeleri için babası gelinin sağ ayağına gümüş, annesi ise sol ayağına altın takıyordu.

96
Moritanya'da bir geleneğe göre, bir kız evlenmek istiyorsa en az 60, en fazla 100 kiloya gelmeli. Bu kilolara sahip olmayan gelinler, evde kalıyor veya yemek yiyip kilo almaya çalışıyor.

97
Satere-Mawe kabilesi Brezilya'nın amazon bölgesinde yer alıyor. Bu kabile erkek çocuklar için acı verici ayinler düzenliyor. Tam anlamıyla erkek olabilmek için çocuklar ellerine karıncalardan örülmüş bir eldiven giymek zorundalar. Bu karıncalar o bölgede doğadaki en tehlikeli hayvanlardan biri. Çocuklar erkek olabilmek için bu eldivenleri giyip ilk seferde on dakika bu izleyen diğer aylarda da yirmi kere yapmak zorundalar.

98
Ayak fetişleri Laos'a! Laos'da kadınların ayaklarının gözükmesi, tahrik edici bulunduğundan yasak!

99
Kolombiya'da uygulanan bu geleneğine çok şaşıracaksınız! Bu ülkede bir çift evlendiğinde, ilk gecelerini gelinin annesi ile geçirmek zorunda! Çiftin gerdek gecesini, gelinin annesi yatağın kenarından izliyor.

100
Birası ile meşhur Çek Cumhuriyeti'de, bira havuzlarında yüzmek mümkün. Çekler'e göre Bira havuzunda yüzmek insan sağlığına ve ruhsal rahatsızlıklara iyi geliyor.

101
İsrail'de ise Musevi inancına göre, düğünlerde Kudüs'teki kutsal tapınağın yok oluşunu sembolize eden içi cam parçalarıyla dolu bir beze basma geleneği bulunuyor. Törende cam kırmak ise hayattaki mutluluğu ve üzüntüyü sembolize ediyor. Hindistan'da da damat gelinin kıyafetinden sorumlu oluyor. Gelin, beyaz gelinlik yerine, "sari" denilen özel bir giysi giyiyor. Törene gündelik kıyafetlerle gelen gelin, daha sonra kocasının kendisine sunduğu kıyafeti giyiyor.

102
Tayland geleneğine göre Kraliyet ailesi kendi aralarında farklı bir dil oluşturuyor. Bu sayede konuştuklarını kimse anlamıyor ve konuşulanlar gizli kalıyor.

Son Dakika Hayret Ettiren En Garip Düğün ve İlişki Gelenekleri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement