Hayvanlar dünyasında bir ilk! Öksüz kalan balinaya yunus annelik yapacak - Son Dakika

Hayvanlar dünyasında bir ilk! Öksüz kalan balinaya yunus annelik yapacak

01.08.2019 16:20

Bilim insanları, şişe burunlu bir yunusun, kavun kafalı yavru balinayı evlat edindiğini ve böyle bir olayın ilk kez yaşandığını duyurdu.

1
Independent Türkçe'nin haberine göre, bilim insanları, şişe burunlu bir yunusun kavun kafalı yavru balinayı evlat edindiğini ve böyle bir olayın ilk kez yaşandığını duyurdu.
2
Bilim insanları 2014'te şişe burunlu bir dişi yunusun, kendi yavrusunun yanında bir de tuhaf görünümlü erkek bir yavruya baktığını fark etti. Ekip, Fransız Polinezyası'nın kıyı sularında yüzen üçlüyü araştırdığında, öksüz yavrunun tamamen ayrı bir tür olan kavun kafalı balina olduğunu saptadı.
3
Çalışmanın başyazarı ve deniz memelileri üzerine çalışan Groupe d'Etude des Mammiferes Marins de Polynesie'nin lideri Pamela Carzon, National Geographic'e yaptığı açıklamada "Bu kadar nadir görülen bir olguya tanık olduğumuz için çok heyecanlandık. O zamanlar çok, gerçekten de çok şaşırmıştık" dedi.
4
Carzon, yunus ailesini gözlemlerken, evlatlık yavru balinanın nadiren üvey annesinin yanından ayrıldığını fark etti. Böyle bir üçlü vahşi doğada çok sık görülmüyor çünkü anne yunuslar genelde bir seferde yalnızca tek bir yavruya bakıyor.

Son Dakika Hayvanlar dünyasında bir ilk! Öksüz kalan balinaya yunus annelik yapacak - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Koronayı yeniyorlar ama kalplerine yenik düşüyorlar! İlaçlarla ilgili komplo teorileri kafa karıştırıyor Şampiyonlar Ligi maçında sahaya yarı çıplak atlayan modelin son paylaşımı görenlerin ağzını açık bıraktı Görev başındaki polis bahçede üstsüz güneşlenen modeli helikopterden kayda aldı 93 kilo veren Pelin Öztekin isyan etti: 100 kilo olan biri aşık olmaz mı? Maradona'nın son günlerini geçirdiği evdeki kimsenin bilmediği detay ortaya çıktı