Son Dakika Haberleri: Hayvanlar İçin 1 Milyon TL'ye Köprü Yaptırdı

Hayvanlar İçin 1 Milyon TL'ye Köprü Yaptırdı

6 yıl önce

1
Erzincan'da Fırat'ın kolu olan Karasu Nehri'nden sabahları otlamak, akşamları ise dönmek için geçen hayvanların suya kapılarak telef olması üzerine, işadamı Celal Toraman nehrin üzerine köprü yaptırdı.

2
'Gül- Celal Toraman' adı verilen ve 1 milyon 150 bin liraya mal olan köprüyü kullanan Altınbaşak Beldesi'ne bağlı Büyükkadağan ve Fırat mahallelerindeki besiciler, "Her yıl 15- 20 büyükbaş hayvanımız azgın suda boğuluyordu.

3
Şimdi hayvanlarımızı rahatlıkla karşıya geçiriyoruz. Köprüyü yaptıran Celal Bey'e minnettarız" dedi.

4
130 hane ve 470 kişinin yaşadığı belde ve mahalledeki besiciler, yaklaşık 500 büyükbaş hayvanı 1.5 kilometre ötedeki meraya götürüp getirmek için günde iki kez Karasu Nehri'nin azgın sularından geçirmek zorunda kaldıklarını anlattı

5
Haziran ayında resmi açılışı yapılacak olan köprüden araçlarda geçilebileceği için, çevre köylerde yaşayanlar da yararlanabilecek.

6Haber Yayın Tarihi: 27.04.2014 10:32 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Doktorlar 'Bacağını keseceğiz' demişti, şifayı Türkiye'de buldu! +18 film yönetmeni olmuştu, cinsel içerikli film sitesinden ödülü kaptı! Playboy modeli yerel seçimlerde aday oldu! Seçtiği parti pes dedirtti İzmir'de 5 yıl sonra toprağın altından çıkarıldı! Tam 250 kilo Korkunç son! Tartıştığı sevgilisini yatağa bağlayıp acımasızca bıçaklamıştı, savunması pes dedirtti