Son Dakika Haberleri: Hayvanların da insan edasıyla gülümsediğini biliyor muydunuz?

Hayvanların da insan edasıyla gülümsediğini biliyor muydunuz?

12 gün önce

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, Türkiye'de çeşitli etkinliklerle kutlanırken bu güne özel, birbirinden komik hayvanlarla tanışmaya hazır mısınız? Konuşamayan dostlarımız hayvanların, gereksinimleri konusunda tüm dünyaya bilinç aşılanan bugün de onların yüzündeki gülümseme olmayı kim istemez ki!

1
Hayvanlara karşı yapılan haksızlıkların önüne geçebilmek ve onlarla düzenli ilgilenebilmek için 1908 yılında Türkiye'de ''Hayvanları Koruma Derneği' kuruldu. Aynı amaçla birleşen dernekler Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdu. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i ''Hayvanları Koruma Günü'' ilan etti.
2
Bu özel gün Türkiye'de hayvanlarla ilgili festivaller, onları korumaya yönelik çalışmalarla geçiyor. Böylece yediden yetmişe hayvanlara karşı özenli olunmasına yönelik bilinç oluşturuluyor.
3
Belki de birçoğunun yanına yaklaşmaktan korku duyulan bu hayvanlar aslında gülümsüyor. Ve birçoğu da çerçeveletip sergilenecek cinsten :)
4
5
6
7
8
Bu arkadaşımızın öyle gizemli gülüşü var ki Mona Lisa'ya kafa tutuyor!
9
10
11Haber Yayın Tarihi: 04.10.2019 09:38 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Doktorlar 'Bacağını keseceğiz' demişti, şifayı Türkiye'de buldu! +18 film yönetmeni olmuştu, cinsel içerikli film sitesinden ödülü kaptı! Playboy modeli yerel seçimlerde aday oldu! Seçtiği parti pes dedirtti İzmir'de 5 yıl sonra toprağın altından çıkarıldı! Tam 250 kilo Korkunç son! Tartıştığı sevgilisini yatağa bağlayıp acımasızca bıçaklamıştı, savunması pes dedirtti