Hayvanların da insan edasıyla gülümsediğini biliyor muydunuz? - Son Dakika

Hayvanların da insan edasıyla gülümsediğini biliyor muydunuz?

04.10.2019 09:38

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, Türkiye'de çeşitli etkinliklerle kutlanırken bu güne özel, birbirinden komik hayvanlarla tanışmaya hazır mısınız? Konuşamayan dostlarımız hayvanların, gereksinimleri konusunda tüm dünyaya bilinç aşılanan bugün de onların yüzündeki gülümseme olmayı kim istemez ki!

1
Hayvanlara karşı yapılan haksızlıkların önüne geçebilmek ve onlarla düzenli ilgilenebilmek için 1908 yılında Türkiye'de ''Hayvanları Koruma Derneği' kuruldu. Aynı amaçla birleşen dernekler Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdu. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i ''Hayvanları Koruma Günü'' ilan etti.
2
Bu özel gün Türkiye'de hayvanlarla ilgili festivaller, onları korumaya yönelik çalışmalarla geçiyor. Böylece yediden yetmişe hayvanlara karşı özenli olunmasına yönelik bilinç oluşturuluyor.
3
Belki de birçoğunun yanına yaklaşmaktan korku duyulan bu hayvanlar aslında gülümsüyor. Ve birçoğu da çerçeveletip sergilenecek cinsten :)
4
5
6
7
8
Bu arkadaşımızın öyle gizemli gülüşü var ki Mona Lisa'ya kafa tutuyor!
9
10
11

Son Dakika Hayvanların da insan edasıyla gülümsediğini biliyor muydunuz? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum