Hazreti Peygamber İçin Kim Ne Dedi? - Son Dakika

Hazreti Peygamber İçin Kim Ne Dedi?

18.01.2013 16:57

1
Batılı düşünürlerin dilinden efendimiz... "Onu sevmeyenler tanımayanlardır..."
2
Michael Hart - Cornell Üniversitesi

Hart, Dünyanın en etkili yüz insanını yazar. Birinci sıraya Hz. Peygamber`i (s.a.v.) koyar. Hz. İsa`yı üçüncü sıraya koyan Hart, 15. sıraya Hz. Musa`yı yerleştirir. 52. sıraya da Hz. Ömer`i tercih eder.

3
Thomas Carlyl - Kahramanlar adlı eserin yazarı

"Bence Muhammed hakiki bir peygamberdir. Ayrıca aramızda kimsenin Müslümanlığı kabul etmesi gibi bir tehlike bulunmadığından (bu konuşma Hıristiyanlara yönelik konferanstan alınmadır.) O`nun bütün iyiliklerini dosdoğru söylemek istiyorum. O`nun sırrına varmanın yolu budur. Şu anda yüz seksen milyon insan bin iki yüz yıldan beridir onu rehber edinmiştir."

4
"O`nun hakkında nasıl kötü düşünebilirsiniz. Hayır ben bunu kabul edemem. O batıl, zavallı veya entrikacı değildir. "
5
Getirdiği mesaj gerçekti. O samimi olmak üzere yaratılmıştı. Uzun uzun Hz. Peygamber`i (s.a.v.) anlatan Thomas Carlyl şu cümlelerle konuşmasını bitirir:
6
"O, Delhi`den ta Granada`ya kadar gökleri sevgisiyle tutuşturdu. Bu parlak siyah gözlü, toplumu düşünen yüce ruhlu çöl çocuğunda şahsi ihtiras yoktu. Büyük adam, daima gökten inen bir şimşektir. Bütün insanlar onu yakılmaya hazır şeyler gibi bekler ve o gelince de hep birden tutuşurlar"
7
Karen Armstrong - Katolik rahibe, Yahudi araştırmacısı, birçok ödülün sahibi "Muhammed (s.a.v.) 8 Haziran 632`de vefat ettiğinde tüm kabileleri Müslümanlaştırmıştı. O`nun emrettiği örtü (tesettür) kadınları aşağılamak değil, yüceltmek için getirdiği bir protokoldü. Onun bu duruşu batılı emperyalistlere karşı bir duruştu. O sadece kendi toplumunu değil, aynı zamanda insanlık tarihini düzeltmek ve adil bir toplum oluşturmak hedefini öne koymuştu ve bunu başardı da."
8
Karen Armstrong

"Çocuklara çok merhametliydi. Çocuklar da O`nu çok seviyorlardı. Şehre her dönüşünde çocuklar O`nu sevgiyle kucaklıyorlardı. O dünya tarihini değiştirmiş zeki, karizmatik bir liderdi."

9
Anne Marie Delcambre - Hukukçu

"Hıristiyan Avrupa Hz. Peygamber (s.a.v.) hakkında saptırılmış bir görüntü yansıtıyor. Batı önyargılıdır."

10
Maxime Rodinson - Fransız Komünist Partisi üyesi. Marksist yazar

"Modern Müslüman için Hz. Muhammed (s.a.v.) kendilerine adaleti, dürüst ve iyi olmalarını emreden adamdır. Muhammed (s.a.v.) Peygamberi tanıyanlar O`na müthiş bir aşkla bağlıydılar."

11
Prof. Dr. H. Mones

"O`nun her sözü bir vecizedir."

12
Jane Pelo

"O`nun davasında heyecanı asildi."

13
Aleksi Lovazon

"O Allah tarafından gönderilmiş bir hak peygamberdir."

14
G`la Faytt

"Ey şanlı arap!Aşk olsun sana... Adaletin ta kendisini bulmuşsun."

15
Raymons Leronge

"14 asır geçmesine rağmen Hz. Muhammed bu zamanın tek rehberi, tek hidayet resulüdür."

16
V. D. Eratsen (Sosyolog)

"Ben şahsen Hz. Muhammed`in hayranıyım."

17
Prof. Jules Masserman

"Bütün zamanların en büyük lideri Muhammed idi."

18
Tolstoy

"Muhammed, hürmet ve saygıya fazlasıyla lâyıktır."

19
Gibson

"Hz. Muhammed`i sevmeyenler onu yeterince tanımayanlardır."

20
Dostoyevski:

"Büyük İslâm Peygamberi yüce yaratıcının katına çıkıp onunla buluşmuştur. Ben Mirac`a bütün kalbimle inanıyorum."

21
B. Smith

"Büyük liderlerin hayat ve karakterleri ile yapılan hiçbir eleştiri İslâm Peygamberi için söylenemez."

22
Prens Bismark

"Senin asrında yaşayamadığımdan dolayı çok üzgünüm. Ey Muhammed! Kuran Allah`ın kitabıdır. İnsanlık senin gibi bir yüceyi bir defa görmüş bir daha göremeyecektir. Senin önünde tam bir saygı ve hürmetle eğiliyorum."

23
Goethe

"Biz Avrupa milletleri medeni imkânlarımıza rağmen Hz. Muhammed`in son basamağına varmış olduğu merdivenin ilk basamağındayız. Şüphe yok ki kimse bu yarışta onu geçemeyecektir."

24
Shebol

"Bütün insanlık Hz. Muhammed`in insanlığıyla övünmelidir. Biz Avrupalılar iki bin sene sonra bile onun hakikatine ve kıymetine yetişemeyiz."

25
Bernard Shaw (İrlandalı, sosyalist, dramist)

"Ben bu hayret uyandırıcı insanın hayatını okudum. Ben O`nu insanlığın kurtarıcısı olarak görüyorum. O`nu böyle tanımamız lazım. O bugün aramızda olsaydı, dünyanın bütün problemlerini bir kahve içiminde hallederdi."

26
Voltaire

"Türk kardeşim. Senin dinin bana çok saygın bir din olarak görünüyor. Senin dinin çok asil."

27
Lamartine

"İnsan hangi kriterlerle ölçülürse ölçülsün, acaba Hz. Muhammed`den daha büyük insan bulunur mu?"

28
Knematirul

"Ben haykırıyorum. Hz. Muhammed hiç kimseyle kıyaslanamayacak kadar büyük bir devrimcidir."

29
Arthur Gilman

"Mekke`nin fethinde O`nun büyüklüğünü görüyorsunuz. Geçmişte kendisine yapılan zulümlere karşın hiçbir intikama yeltenmedi. Pekala intikam isteyebilirdi. Ordusunu da intikamdan alıkoydu."

30

Son Dakika Hazreti Peygamber İçin Kim Ne Dedi? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Grinin Elli Tonu'nun yıldızı yeni işiyle şaşırtmadı! Tanıttığı ürünü ne siz sorun ne biz söyleyelim Müzisyen Ezra, sosyal medya hesabından trans olduğunu itiraf etti Canlı yayında iğrenç anlar! Ünlü model, bebeğinin plasentasını yedi Hangi kelime yürekteki yangını söndürür! Acılı anne 5 yaşındaki kızına yapılanı öğrenince aklını kaybetti Kaçak maymun besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'nin 5 yıl hapsi istendi