Hem Elektrikli, Hem Çok Hızlı - Son Dakika

Hem Elektrikli, Hem Çok Hızlı

01.10.2010 17:29

1
Dünyada enerji kaynaklarının azalıyor olması ve araçların doğaya verdiği zararın artması ile otomobil üreticileri yeni arayışlarına devam ediyor.

2
Şu anda bir çok Avrupa ülkesinde kullanılan ve ülkemizde de yavaş yavaş yerleşmeye hazırlanan elektrikli otomobiller geleceğin favori aracı olarak gösteriliyor.
3
Otomobil üreticileri geliştirdikleri elektrikli otomobillerle hem çevrecilerden hem de tüketicilerden olumlu tepkiler alırken hız tutkunları araçların yakıtla çalışan araçlardan yavaş olmasından yakınıyor. Jaguar da buna geliştirdiği 330 kilometre hıza ulaşan aracı ile cevap verdi.
4
Hintli Tata'nın sahibi olduğu İngiliz Jaguar'ın Paris Fuarı'nda tanıttığı süper spor konsept modeli C-X75, 195 beygir gücündeki elektrikli motoruyla tam 330 kilometre maksimum hıza ulaşıyor.
5
Jaguar'ın 1994 yılından bu yana geliştirdiği ilk mega performanslı aracı olan C-X75 0'dan 100 kilometreye 3.4 saniyede çıkarak elektrikli otomobiller arasında rekora imza atıyor.
6
Otomobil, elektrikli motorla 68 mil yol katederken, araçta yedek olarak bulunan ve isteğe bağlı doğalgaz, dizel veya bio yakıtla çalışan iki küçük turbo motorla bu mesafe 900 kilometreye çıkıyor.

7
8

YORUMLAR
500

Son Dakika Hem Elektrikli, Hem Çok Hızlı - Son Dakika


Advertisement