Hemen Her Gün Kullandığınız 8 Araç Ve Gerecin Bilinmeyen Kullanımları - Son Dakika

Hemen Her Gün Kullandığınız 8 Araç Ve Gerecin Bilinmeyen Kullanımları

24.03.2017 13:12

Günlük hayatta kullandığımız araç ve gereçlerin küçük fonksiyonlarını gözden kaçırabiliyoruz. Hemen hemen kullanılan bütün araç ve gereçlerde hiç bilmediğiniz fonksiyonlar var. İşte fonksiyonları hiç bilmediğiniz o araç ve gereçler...

1
Alüminyum folyo
Alüminyum folyo
Alüminyum folyoyu kutusundan çıkartırken birden dışarıya fırlaması çok sinir bozucu değil mi? Farketmemiş olabilirsiniz ancak siz çekerken kutusunda durması için kutunun köşelerinde delikler var.

Tek yapmanız gereken folyoyu çekerken ön ve arka kısmındaki deliklere parmaklarınızı bastırmanız halinde siz folyoyu çekerken, folyo kutunun içinde kalacaktır.

2
Tuvalet kağıdı
Tuvalet kağıdı
Tuvalet kağıdını herkes alışkanlık üzerine ters ya da düz olarak yerleştirir.

Yukarıda gördüğünüz çizim ise tuvalet kağıdını ilk kez bulan ve patentini alan kişinin çizimi. Diğer bir deyişle tuvalet kağıdının en kolay kullanımı önü dışarıya bakacak şekildedir.

3
Market arabası
Market arabası
Market arabasının arka kısmındaki bölmenin ne işe yaradığını biliyor musunuz? Çoğu kişi buraya küçük çocukları varsa onları koyuyorlar.

Meğerse bu bölme sebze ve meyvelerin ezilmemesi içinmiş

4
Toffifee çikolata
Toffifee çikolata
Almanya'da akrabaları olanlar bilir. Her geldiklerinde Toffifee getirirler. Bu çikolatanın kabı çok gösterişlidir ve buradan çikolataları çıkarabilmek için ekstra çaba sarfedersiniz. Meğerse çikolatının kabında yer alan boşluklar dekorasyon amaçlı değil çikolataları daha kolay çıkarmanız içinmiş. Tek yapmanız gereken önlü arkalı iki deliğe iki parmağınızı bastırmak ve diğer elinizde çıkan çikolatayı almak.

5
Tencere saplarındaki delik
Tencere saplarındaki delik
Tencerelerin saplarındaki boşluk aslında sadece onları asmak için değilmiş. Meğerse bu boşluğa metal kaşık koyuluyormuş.

6
Tic Tac Şeker
Tic Tac Şeker
Tic Tac şekerlerin kutusu oldukça ilginçtir. İçinde şeker çıkarmak da bir hayli zordur. Meğerse kapağının tersindeki alan şekerleri kolayca çıkarmanıza yarıyormuş.

7
Makarna kepçesi
Makarna kepçesi
Makarna kepçesi çok fonksiyonludur. Hem makarnayı kolayca haşlamanızı sağlar hem de makarnanın porsiyonunu belirlemenizi.

8
Yakıt göstergesi
Yakıt göstergesi
Özellikle aracını yeni alanlar benzin deposunun nerede olduğunu başta karıştırırlar. Eğer aracınızın yakıt göstergesindeki simgenin yanında ok varsa, benzin deposu okun gösterdiği yöndedir.

Son Dakika Hemen Her Gün Kullandığınız 8 Araç Ve Gerecin Bilinmeyen Kullanımları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Denizde idam ettirilen Şeyhülislam'ın mezarı şaşkına çevirdi! Yarısı binanın altında diğer yarısı dışarda "Oy Didem" diyerek hayatımıza giren Azeri kızı, estetiği abarttı! Ancak sesinden tanıyabiliyoruz Türkiye'nin günlerce konuştuğu operasyonda eli parçalanan gazi polisten 6 yıl sonra ilk atış Playboy güzeli Paris Hilton kaset skandalıyla ilgili ilk kez konuştu: Hayatımın bittiğini düşündüm Amerika'da polis insan avına çıktı! George Floyd davası öncesi 16 yaşındaki siyahi kız polisin kurşunlarına hedef oldu