Heniye´nin Torununun Öldü - Son Dakika

Heniye´nin Torununun Öldü

27.11.2013 21:14

Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye'nin torunu Amal, öldü.

1
Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye, bugün öğleden sonra vefat eden torunu Amal'i 'İsrail kuşatması ve Gazze'nin şehidi' olarak niteledi.
2
Gazze'deki bir kabristana defnedilen torununun cenaze töreninde konuşan Heniye, 'Amal'i, İsrail kuşatması ve Gazze'nin şehidi olarak kabul ediyoruz. Amal de diğer Filistinli çocuklar gibi ilaç ve tıbbi tedavi imkanlarından mahrumdu. Bu biz ve Filistinli çocukların kaderi. Allah'tan onu şehitlerden saymasını niyaz ediyoruz. Filistin halkının daha önce sunduğu gibi biz de Allah'a mütevazı bir hediye sunuyoruz' diye konuştu.
3
Törene, Filistin hükümetindeki bakanlar, bazı milletvekilleri ve parti liderleri ile çok sayıda Filistinli katıldı.
4
Aileye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, sindirim sisteminde oluşan bir hastalık nedeniyle geçen hafta bitkisel hayata giren Heniye'nin büyük oğlu Abdusselam'ın 1 yaşındaki kızı Amal, bugün öğleden sonra Gazze'de hayatını kaybetmişti.
5
Mısır'daki darbe yönetiminin Refah Sınır Kapısı'nı kapatarak dünyayla bağlantısını kopardığı Gazze'de tam teşekküllü hastane olmadığı için İsrail'e sevk edilen Amal, yapılan müdahaleler sonuç vermeyince yeniden Gazze'ye götürülerek, En-Nasr Çocuk Hastanesi'nde yaşam destek ünitesine bağlanmıştı.
6
7
8

Son Dakika Heniye´nin Torununun Öldü - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement