Son Dakika Haberleri: Henüz 16 yaşında, Listelerde 1 Numara: Aleyna Tilki

Henüz 16 yaşında, Listelerde 1 Numara: Aleyna Tilki

3 yıl önce

1
Henüz 16 yaşında, listelerde 1 numara: Aleyna Tilki
Henüz 16 yaşında, listelerde 1 numara: Aleyna Tilki
İlk kez bir ses yarışmasında boy gösterip dikkat çekti. Sonra müziğe ara vermedi, sürekli çalıştı. Daha yaşı çok küçük, ancak başarısı yaşından büyük. Emrah Karaduman'la birlikte çıkardığı ilk şarkısı ‘Cevapsız Çınlama' müzik listelerinde haftalardır bir numaraya yerleşen Aleyna Tilki kimdir?
2
İlk şarkın ‘Cevapsız Çınlama'yı 16 yaşında çıkardın, iTunes'un listelerine birinci sıradasın. Kendinden bahseder misin?
İlk şarkın ‘Cevapsız Çınlamayı 16 yaşında çıkardın, iTunesun listelerine birinci sıradasın. Kendinden bahseder misin?
İlk şarkın ‘Cevapsız Çınlama'yı 16 yaşında çıkardın, iTunes'un müzik listelerine birinci sıradan girip herkesin merakını üzerinde topladın. Kendinden bahseder misin? - Annem Trabzonlu, babam Konyalı. Dört yaşıma kadar Konya'da yaşadım. Annem bakanlığa bağlı özel kız öğrenci yurdu işletiyor. Babam askeriyede memur, onun işi dolayısıyla önce Konya'dan İzmir'e, 10 yaşımdan sonra da İstanbul'a taşındık. Ailem bana hep çok güvendi ve beni özgür yetiştirdi. Şarkıya gelirsek; ben hem şarkıya hem de klibe güveniyordum. Ama bu kadar hızlı yükselmesini beklemiyordum. İnsanların beni sadece sesim veya görüntüm için değil, bütün olarak sevdiklerini düşünüyorum. En çok ruhumu hissettiler sanırım.
3
Müzik merakı bu hikâyenin neresine denk düşüyor?
Müzik merakı bu hikâyenin neresine denk düşüyor?
Annem çok güzel şarkı söyler. Ben de evde sürekli onun dinlediği şarkılarla büyüdüm. Daha üç yaşımdayken annem evde Beyoncé, Shakira çalar, ayrıca bana onların dans koreografilerini ezberletirdi. Sekiz yaşımda yerel bir televizyon kanalının şarkı yarışmasına katıldım. O gün ayakta alkışlandım, madem bu yaşımda insanlar beni alkışlamak için ayağa kalkıyor, o zaman bundan sonra da şarkı söylemeliyim diye düşündüm ve bu işi yapmaya karar verdim.
4
Sekiz yaş bunları düşünmek için çok küçük değil mi? Siz acaba ailenizin proje çocuğu muydunuz?
Sekiz yaş bunları düşünmek için çok küçük değil mi? Siz acaba ailenizin proje çocuğu muydunuz?
Hayır, hep kendi duygularımla ilerledim. Benim için müzik ve sahne en büyük tutkuydu. Televizyonda görünürsem şansım açılabilir diye düşünerek, 14 yaşımda da ‘Yetenek Sizsiniz' yarışmasına katıldım. Yarıfinale kadar ilerledim. Ve sahne çalışmalarına başladım. Bu sırada aranjör ve DJ Emrah Karaduman beni ekranda gördü. Ve çalışmaya başladık.
5
Şarkıyı aksanlı söylüyorsun. Türkçen neden bozuk gibi?
Şarkıyı aksanlı söylüyorsun. Türkçen neden bozuk gibi?
Okulda yıllardır İngilizce eğitimi görüyorum. Bir yandan da Rusçayı çok seviyordum ve öğrendim. Evde Rusça konuşuyorum. Bu da aksanıma yansıyor. Arada kafam karışıyor.

6
Erken yaşta gelen şöhrete karşı gard aldın mı?
Erken yaşta gelen şöhrete karşı gard aldın mı?
İnsanın sevdiği şey, korktuğu şey olamaz. Küçükken önümde seyirciler olduğunu hayal ederek gözlerimi kapatır, onlara ellerimi uzattığımı düşünürdüm. Çekeceğim kliplerin senaryolarını küçük yaşta aklıma yazmıştım bile.
7

Yine de müzik dünyasına 18 yaşın altında giren örneklerin hiçbiri artık piyasada yok. Bir anda kaybolma ihtimaline hazırlıklı mısın?
<br/>Yine de müzik dünyasına 18 yaşın altında giren örneklerin hiçbiri artık piyasada yok. Bir anda kaybolma ihtimaline hazırlıklı mısın?
Sosyal medyamı bile ailem yönetiyor

Ruhuma güveniyorum. Sadece sanat yapmak istiyorum, kaygan zeminler beni korkutmuyor.

8
Sanat sana ne ifade ediyor?
Sanat sana ne ifade ediyor?

Sanat benim için insanların ruhuna kırmızı bulaştırmak. Ben bunu becermek istiyorum.

9
Peki insanların ruhunu boyarken bu işin eğitimini de alıyor musun?
Peki insanların ruhunu boyarken bu işin eğitimini de alıyor musun?

Şimdiye kadar müzik eğitimi almamıştım. Ama şimdi sesimi kaybetmemek için vokal koçuyla çalışmalara başladım. Kaygım yok.
10
Bu sektör için ‘Kurtlar sofrası' derler. Bu yaşta konserler, sahne çalışmaları... Kendini nasıl koruyorsun?
Bu sektör için ‘Kurtlar sofrası derler. Bu yaşta konserler, sahne çalışmaları... Kendini nasıl koruyorsun?
Annem, babam hep yanımda. Sosyal medyamı bile bazen onlar yönetiyor. Konser günleri mutlaka benimle geliyorlar. Arkamda oldukları sürece başıma bir şey gelmez.
11
Kazancını ailene mi veriyorsun?
 Kazancını ailene mi veriyorsun?
Hayır, paraları ben alıyorum, hepsini biriktiriyorum. (Gülüyor)
12
Peki hayatta nelerle derdin var?
Peki hayatta nelerle derdin var?

Dokuz yaşımdan beri psikolojiye ve felsefeye ilgiliyim. Parapsikolojiye ve kişisel gelişime de meraklıyım. Küçük yaşlardan beri insanların ruhlarının renklerini hissediyorum. Uğurlu rakamlarını biliyorum.

13
Senin ruhunun rengi ne?
Senin ruhunun rengi ne?

Önceleri rengim dinginliğin rengi olan maviydi. Ama zamanla değişti ve kırmızı oldu. Tutku, hız, sahne, seyirci... Bu yüzden karanlık yok.
14
Selda Bağcan benim için bir tutku
Selda Bağcan benim için bir tutku


Dünya starı olmak istiyorum. Bu yüzden küçük yaşta müzik dünyasına girmek benim için büyük artı oldu. Sürekli yabancı dil çalışıyor, vizyonumu geliştirmek için elimden geleni yapıyorum. Selda Bağcan benim için bir tutku. Onunla düet yapmak benim için büyük bir lütuf olurdu.
Konservatuvara gitmek yerine alaylı olarak müzik yapmak istiyorum. Hayalim psikoloji okumak.
Yedi yıldır üzerinde çalıştığım bir kitap var: ‘Deli Kız ve Sigara Yanıklı Dilenci'. Bu kitapta roman ve kişisel gelişimle yeni bir kategori yarattım. Üç boyutlu yazıyorum ve yazdıklarım çok net anlaşılmıyor. Bir cümleyi bile anlamak için birkaç sefer okumak lazım.
15
Söyleşinin perde arkası: Fotoğraf çekimine annesiyle geldi
Söyleşinin perde arkası: Fotoğraf çekimine annesiyle geldi


Aleyna Tilki'yle çekim için bir araya geldiğimizde ilk iş olarak yaşını soruyorum: “16” diye cevap veriyor. Tahmin ettiğimden de küçük. Çekime annesiyle geliyor. Bu onun ilk röportajı ve Aleyna biraz çekingen, tedirgin duruyor...
Önce çekime başlıyoruz. Üzerindeki kıyafetleri gösterip “Hepsi dolabımdan. Klipte de kendi kıyafetlerimi giydim. Sokakta nasılsam çekimlerde de öyle görünmek istiyorum” diyor.
Yanına şarkının sahibi olan ve birlikte düet yaptıkları DJ Emrah Karaduman gelince biraz rahatlıyor. Lise 3'üncü sınıfa geçen Aleyna, müziğin derslerini ve okul hayatını etkilemediğini savunuyor. “10 yıl sonra kendimi tüm dünyanın beni dinleyeceği bir müzisyen olarak hayal ediyor ve bu yolda yürüyorum” diyor.
16
17
18
19
20
21
22
23


Haber Yayın Tarihi: 08.10.2016 08:56 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü yıldız yüz gerdirme sonrası çekilen fotoğraflarıyla korkuttu Deprem kahini Türkiye'yi uyardı: 14-18 Ağustos'a dikkat! Burası Eminönü! Sağanak, alt geçiti yerle bir etti! Erkekleri domuza çevirip koleksiyon yapan büyücünün adası bulundu Aşk Adası'yla fenomen olmuştu, sokak ortasında uygunsuz görüntülendi