Henüz 26 Yaşında Ama Şimdiden Dolar Milyarderi Oldu - Son Dakika

Henüz 26 Yaşında Ama Şimdiden Dolar Milyarderi Oldu

03.03.2017 15:41

1
Mobil mesajlaşma uygulaması Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzı gerçekleşti. Hisse başına 17 dolardan halka sunulan şirketin hisseleri 2 saat sonra 25,75 dolara çıkarak yüzde 51 prim yaptı. Böylece snap'in piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolar oldu, şirketin bu adımının ardından Snapchat'in kurucusu ve CEO'su Evan Spiegel, 26 yaşında adını genç milyarderler listesine yazdırdı. Peki bu genç yaşında milyarder olan Evan Spiegel kimdir?

2

1990 yılında Los Angeles'ta dünyaya gelen, Palisades'ta büyüyen 26 yaşındaki Evan Spiegel babasının ayak izlerini takip ederek Stanford Üniversitesi'ne kaydoldu.

3

Üniversite seçimi Spiegel'in hayatındaki en önemli anlardan birisiydi. Zira genç milyarder burada tanıştığı Bobby Murphy ve Reggie Brown ile Snapchat'i kurdu.

4

Üniversitede bir ders projesi olarak başlayan Snapchat kısa sürede basit bir ödev olmaktan çıktı. Bu potansiyelin farkına varan Spiegel 2012 yılında bu projesine daha fazla zaman ayırabilmek için okuldan ayrıldı.

5

Bir yandan Snapchat üzerinde çalışan Spiegel, bu yıllarda kişisel masraflarını karşılamak için software üreticisi Intuit isimli bir firmada çalışmaya başladı.

6
Daha sonra Snapchat'e bütün zamanını ayırmak için ailesinin evine taşınan Spiegel, Palisades'a geri döndü. Şirket kendi ofisini açtığında dönemde bile Spiegel Palisades'da babasıyla yaşamaya devam etti.

7

2014 yılında yeniden kendi evine çıkan Spiegel'in adını teknoloji dünyası da bu zamanlarda sıklıkla duymaya başlamıştı.

8
2012 yılında Instagram'ı 1 milyar dolar karşılığında bünyesine katan Facebook, bu teklifin 3 kat fazlasını 2013 yılında Spiegel'e önerdi. Ancak Spiegel Facebook'un 3 milyar dolarlık teklifini geri çevirerek yoluna kendi imkanları ile devam etti.

9

2015'te ciddi bir yatırım alan Spiegel kendisine yatırım yapmaktan da kaçınmadı ve bu yıl ilk Ferrari'sini satın aldı.

10

Teknoloji haberlerinin yıldızı olma yolunda ilerleyen Spiegel, 2016 yılına geldiğimizde magazin basının gündemine oturdu.

11

Oyuncu eşi Orlando Bloom'dan ayrılan süper model Miranda Kerr ile aşka yelken açan Spiegel, 2016 yılında Miranda Kerr ile birlikte yaşamak için 12 milyon dolarlık bir malikane satın aldı.

12

Çift iki ay sonra nişanlandıklarını açıkladı. Kerr, Spiegel'i halka arz sırasında da yalnız bırakmadı.

13

Halka arz işlemleri sırasında, Snapchat'in kurucu ortakları arasında bulunan Evan Spiegel'in nişanlısı Miranda Kerr de ilgi topladı.

14

Ünlü model çalışanlar ve arkadaşları ile bol bol snap çekerek, hesabında takipçileriyle paylaştı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Henüz 26 Yaşında Ama Şimdiden Dolar Milyarderi Oldu - Son Dakika


Advertisement