Hepsi Birkaç Kere Öldü - Son Dakika

Hepsi Birkaç Kere Öldü

26.08.2011 20:14

1
Sanal alemin iyi yönleri olduğu kadar kötü yönleri de var. Yazılan bir haberin saniyede binlerce insana ulaştığı bir alem.. Ama bu haberlerin gerçeklik payı yoksa işte o zaman bir felakete dönüşebiliyor.. İşte ünlüleri öldürüp milyonları yasa boğan bu furyadan nasibini alan isimler...
2
Şu sıralar rol aldığı Küçük Sırlar dizisiyle gündemde olan Sinem Kobal geçtiğimiz haftalarda kendisi hakkında çıkan "hayatını kaybetti" iddialarıyla şoke oldu.
3
Hakkındaki "Trafik kazası geçirdi ve hayatını kaybetti" söylentileri iyice yayılınca Kobal, internetteki bir sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından açıklama yapmak zorunda kaldı.
4

En yakın arkadaşlarının "Yaşıyorsun değil mi, kaza yapmadın?” diye ağlayarak kendisini aradığını söyleyen Kobal "Bilmenizi isterim ki bunlar kesinlikle doğru değildir" açıklamasını yaptı.

5
Bu söylentilerin bir başka versiyonuna göre Kobal kaza geçirdiği sırada yanında sevgilisi futbolcu Arda Turan da vardı.
6
Aynı söylentilere göre o kazada Arda Turan da hayatını kaybetmişti.

7
Ama Turan'ın da Kobal'ın da başına böyle talihsiz bir olay gelmediği ve tüm bunların bir söylentiden ibaret olduğu kısa sürede anlaşıldı.
8
NTV'nin eski spikeri Banu Güven de hakkında "öldü" söylentileri çıkan ünlülerden.
9
İki yıl önce ortaya atılan bu söylentinin kaynağı yine internetteki sosyal paylaşım siteleri. İddialara göre, Güven geçirdiği bir motosiklet kazası sonucunda hayatını kaybetmişti.

10
Durum kısa bir süre sonra anlaşıldı. Bu, bir sosyal paylaşım sitesindeki yazarlığına son verilen bir kullanıcının 'şakasıydı".
11
Yazarlıktan atılan kullanıcının yaydığı bu söylenti yüzünden en büyük şoku ve telaşı Güven'in ailesi ve yakın arkadaşları yaşadı.
12
Magazin basınını sarsan "ölüm" dedikodularından biri de 'Kuşum Aydın' ile ilgili olandı. Bütün bunlara neden olan ise Aydın'ın sunduğu program bittikten sonra 5 ay süreyle ortalarda görünmemesiydi.
13

İddialara göre Aydın, Hollanda'da bir işadamıyla birlikte yaşıyordu. Günün birinde işadamı kendisinden ayrılmak isteyen Aydın'ı kiralık katil tutarak öldürtmüş ve üstüne üstlük cesedini de yok etmişti.

14
Ama gerçek kısa süre sonra ortaya çıktı. Aydın, bir süredir Almanya'da bulunduğunu, sağlığının da gayet yerinde olduğunu söyleyerek bu iddiaları yalanlamıştı.

15
Bir grup öğrenci sırf eğlence olsun diye "Kıvanç Tatlıtuğ öldü" haberini yayınca bir anda ortalık karıştı.

16
5 kafadar eğlence olsun diye önce Facebook ve Twitter üzerinde "Tatlıtuğ'un öldüğü" mesajını yazdı. Bu mesaj öylesine ciddiye alındı ki internette kısa sürede yayıldı.

17
Hatta beş arkadaş hazırladıkları hayran sayfasına 'Mekanı cennet olsun' notunu da yazdılar. Derste canı sıkılan beş öğreninin ortaya attığı bu söylenti sadece 30 dakika içinde milyonlarca kişiye yayıldı.

18
İbrahim Tatlıses'in silahlı saldırıya uğradığının duyulmasından sonra sosyal paylaşım sitelerinde büyük bir hareketlilik yaşandı.

19
Olayın yaşandığı ilk dakikalarda sağlıklı bir haber kaynağı olmaması nedeniyle bir çok kişi bilgi almak için, özellikle ünlü sanatçıya yakın isimlerin Twitter sayfalarını takip etmeye başladı.

20
Ancak bazı ünlüler haberciliğe soyunup 'Tatlıses ölmüş ama saklıyorlarmış' gibi dedikoduları sayfalarına taşıyınca büyük bir kaos yaşandı.
21
Hatta bir ünlü Tatlıses'i 'tweet'leriyle dört kez öldürüp sonra canlandırdı.
22
Yonca Evcimik de hakkında "öldü" söylentileri çıkan ünlülerdendi.

İddialara göre Evcimik fenalaşıp hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetmişti.

23
Bu haber ortalığı karıştırdıktan çok kısa bir süre sonra Yonca Evcimik'in Twitter sayfasında şu mesaj yayınlandı:

24
"Gayet iyiyim, herkese duyurulur, ne amacla böyle haberler çıkıyor bilmiyorum ama merak etmeyin, sevgiler..."

25
Türkiye'nin hakkında en çok 'öldü' söylentileri çıkan ünlülerinden biri Münir Özkul. Sağlığı sık sık bozulan ünlü oyuncunun hayata veda ettiği söylentileri sosyal paylaşım sitelerinden yayıldı.

26
Üstelik sanat dünyasının başka ünlüleri bu söylentilere inanıp da "bir çınar daha gitti", "mekanı cennet olsun" diye mesajlar yazınca söylentiler iyice hızlandı.

27
Ünlü sanatçının kızı Güner Özkul "Reklam çekimlerindeydim. Cep telefonumda yüzlerce çağrı görünce bir şey oldu sandım, panikledim." diye isyanını dile getirdi.
28
Güner Özkul iddiayı duyar duymaz hemen babasının eşini aramış.

29
Türk tiyatrosunun bir başka duayeni Nejat Uygur için de sık sık benzer söylentiler çıkıyor.

30
Bu söylentilerin kaynağı da interhetteki paylaşım siteleri ve bilgileri kontrol etmeden yayınlayan kullanıcılar.

31
Usta tiyatrocunun oğlu Behzat Uygur da bu tür söylentilerin kendilerini çok üzdüğünü dile getirmişti.

32
Kısa bir süre önce yine internette yayılan dedikodulara göre Sezen Aksu hayatını kaybetmişti.

33
Gecenin geç saatlerinde ortaya atılan bu iddia yüzünden yayın kuruluşlarının magazin servisleri fazla mesai yaptı.

34
Ama kısa sürede Aksu'nun ölmediği ortaya çıktı.

35
Bir dönem hem özel hayatında hem de mesleki kariyerinde zor günler geçiren Britney Spears hakkında da "ölüm" dedikoduları yayılmıştı.

36
Sık sık aşırı alkol alan, objektiflerin önünde ağlama krizleri geçiren Spears'ın hayatını kaybettiği iddiaları bir takım yayın organlarında yer almıştı.

37
Ama Spears'ın ölmediği ortaya çıktı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Hepsi Birkaç Kere Öldü - Son Dakika


Advertisement