Her Derde Deva Kızgın Kumlar - Son Dakika

Her Derde Deva Kızgın Kumlar

25.11.2015 12:44

1
Mısır'da Dakrour Dağı yakınlarındaki Siwa vahasındaki kızgın kumlar çok sayıda hastalığın ilacı olarak kabul ediliyor.

2
Aşırı yaz sıcaklarında bu kızgın çöle gelen hastalar, alev gibi yanan kuma yatarak şifa buluyor. Bu işi sadece çölde yaşayan bedeviler yapıyor.

3
Kahire'den otobüslerle gelen hastaları önce çadırda ağırlıyorlar. Burada çırılçıplak soyunan hastalar bedeviler tarafından boynuna kadar kızgın kuma gömülüyor.

4
Romatizma, eklem ağrısı, bel ve boyun fıtığı, infertilite ya da iktidarsızlık hastalıklara birebir faydalı olduğu söylenen işlemde çok sayıda kişi şifa bulmuş.

5
Kuma gömülme sadece 15 dakika sürüyor. Daha fazla kalındığında kişilerde 3 derece yanık oluşuyor.

6
Bu uygulama kalp hastalarına ve yüksek tansiyon hastalarına yaptırılmıyor.

7
8
9
10
11
12
İnsan, hastalıkları için her zaman bir şekilde çözüm üretmiştir. Dünyada eski çağlardan beri var olan tedavi yöntemleri, pozitif bilimlerin ortaya çıkmasından sonra yerini yeni yöntemlere bıraksa da, dünyanın bazı yerlerinde kullanılan farklı tedavi yöntemleri halen mevcut. İşte o yöntemler:

13
Dokunarak Ameliyat - Brezilya ve Filipinler'de uygulanan bu yöntem, hasta olan bölgeye enerji verilerek yapılan neştersiz bir tedavi biçimi.

14
Kurtçuklarla Tedavi - Özellikle 1940'li yıllarda kullanılan bu yöntemde, açık yara üzerine konulan kurtçuklar yara dokusunu kemiriyor ve yara etrafındaki dokuyu bakterilerden arındırıyor.

15
16
17
Bakire İnek İdrarı - Hindistan'da yaygın olan bu yöntemde, bakire bir ineğin idrarının diyabet gibi birçok hastalığı tedavi edeceğine inanılıyor.

18
Satır Tedavisi - Çin'de yaygın olarak kullanılan bu yöntemde satırla masaj yapılarak kişinin üzerindeki statik elektrik boşaltılıyor.

19
20
Arı Tedavisi - Çin'de birçok doktor tarafından uygulanan bu yöntemde Arı zehrinin romatizmal hastalıklara iyi geldiği düşünülüyor.

21
Sülükle Tedavi - Yakından tanıyacağınız ve yaygın olarak kullanılan bu yöntemde hasta olan bölgedeki kirli kanı çekmek amacıyla sülükler kullanılıyor. Sülükler aynı zamanda kan akışını hızlandırıcı etkisi için de başvurulan yöntemler arasında.

22
23
24
İnci Tozu - Çin'de, toz haline getirilen inci parçaları cilt bakım ürünü olarak satılmakta.

25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35

Son Dakika Her Derde Deva Kızgın Kumlar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement