Son Dakika Haberleri: Her Derde Deva Muz Çiçeği! Kanserden Koruyor, Yaşlanmayı Önlüyor

Her Derde Deva Muz Çiçeği! Kanserden Koruyor, Yaşlanmayı Önlüyor

2 yıl önce

Muzun faydalarını artık hepimiz biliyoruz. Ancak muz çiçeğinin sağlık açısından inanılmaz faydalar sağladığını ve neredeyse her derde deva olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalar sonucunda muz çiçeğinin içerisinde yer alan tomurcukların doğal ilaç etkisi gösterdiği ortaya çıkmış. İşte muz çiçeğinin faydaları…

1
Muz çiçeği muz demetinin sonunda bulunan, koyu mor renkte bir çiçektir. İç kısmında ise muz meyvesi oluşturacak küçük tomurcuklar bulunur.


Muz çiçeği içerisinde bulunan doğal mineraller sayesinde ilaç eski zamanlarda ilaç olarak kullanılırmış. Peki neye iyi gelir muz çiçeği, ne gibi hastalıklara şifa olur? Tüm bu soruların cevaplarını haberimizde derledik.

2
Şeker hastalığını tedavi eder
Şeker hastalığını tedavi eder


Diyabetik hastalar veya anemi hastaları muz çiçeklerini bol bol tüketmelidir. Muz çiçeği lif ve demir açısından zengin olduğu için kan şekeri seviyesini düşürür ve aynı zamanda vücuttaki hemoglobin seviyesinin yükselmesini sağlar.

3
Vitamin deposudur
Vitamin deposudur


Muz çiçekleri önemli vitamin çeşitleri olan C, A ve E vitaminlerini içerir. Aynı zamanda önemli derece potasyum ve lif taşırlar.

4
Sindirimi kolaylaştırır
Sindirimi kolaylaştırır


Muz çiçekleri lif açısından zengindir. Çözünür lif, suyun içinde eriyerek jel kıvamına geldiği için gıdaların sindirim kanalına kolaylıkla girmesini sağlar. Çözünmeyen lif ise, suda çözülmediğinden sindirilmemiş besinlerin sindirilmesine yardımcı olur. Her ikisi tür lif de sağlıklı sindirimi ve besin emilimini artırır.

5
Kanseri önler
Kanseri önler


Vücutta dolaşan serbest radikaller sağlık problemlerinin ana nedenlerinden biri olarak kabul edilir. Bağışıklığı ve direnç gücünü zayıflatır. Muz çiçekleri serbest radikallerle savaşır kanser gibi kötü niyetli hastalıkların olasılığını azaltmaya yardım eder. Aynı zamanda erken yaşlanmayı önler.

6
Hastalıklardan korur
Hastalıklardan korur


Patojenleri uzakta tutar. Anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Bu nedenle herhangi bir enfeksiyon oluşumunu önleyerek hastalıklardan korur.Haber Yayın Tarihi: 18.01.2018 08:00 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak! Ateşli model Kendall Jenner'a Türk dokunuşu! Güzelliğiyle mest etti 10 yaşındayken okyanusa bırakmıştı! 9 sene sonra gelen cevapla şoke oldu Karadayı dizisinin Çitlembik Bahar'ıydı, son haliyle şaşkına çevirdi! Okan Bayülgen'in eski eşinin kim olduğunu duyan şaşıp kalıyor!