Son Dakika Haberleri: Her Gün 70 Gram Ceviz Yiyen Erkeklerin Sperm Kalitesi Artıyor

Her Gün 70 Gram Ceviz Yiyen Erkeklerin Sperm Kalitesi Artıyor

10 ay önce

Yeni bir araştırmanın sonucuna göre, ceviz açısından zengin bir beslenme şekli çocuk sahibi olmak isteyenlerin şansını arttırabilir. Peki nasıl ?

1
Yapılan araştırmalar sonucunda cevizin lipit peroksidasyonunu azalttığı kanıtlanmıştır. Lipit peroksidasyonu sperm hücrelerine zarar veren bir süreçtir.Cevizler çoğunlukla yağlı asitlerden oluşan tek kabuklu yemiştir.

Sperm hücrelerinde de yağlı asitler bulunduğu için, cevizler sperm sağlığı için oldukça önemli bir besindir.
2
11 hafta boyunca bilim adamlarının laboratuvar fareleri üzerinde yaptıkları deneyler sonucunda ceviz ile beslenmiş farelerin sperm kalitesinde gelişme kaydedilmiştir.


Daily Mail'e konuşan Dr. Patricia Martin-DeLeon, "Araştırmamızın sonuçları cevizlerin sperm sağlığı için faydalı olduğunu kanıtlamaya yeterlidir," dedi.


Önceki yıllarda yapılan başka bir araştırmada ise 100 tane sağlıklı erkek deneğe her gün 70 gram ceviz yedirildi ve sperm kalitesinde ve sayısında artış gözlendi.

Sonuç olarak sperm sağlığında cevizin rolü kanıtlanmış oldu.
3
Çiftlerin %40'ında kadının çocuk sahibi olamamasının tek nedeni erkeğin sperm sağlığının yetersiz olmasıdır. Buna rağmen, doğurganlığı arttıran tedavi yöntemlerinin çoğu kadınlara yöneliktir.Erkekler için olan tedaviler doğurganlığı arttıran ilaçlar ve damar onarımı ya da sperm kanalının kısaltılması gibi ameliyatlar vardır.
4
Erkek kısırlık nedenleri
Erkek kısırlık nedenleri
Düşük sperm sayısı,Yavaş hareket eden spermler (kadının yumurtasına ulaşamadan ölürler),Oluşmasında sorun olan spermler.
5
Erkek kısırlık belirtileriErkeğin sperm sayısı ya da kalitesi düşükse hamileliğin oluşması zordur, hatta imkansız bile olabilir.Çocuk sahibi olmakta zorlanan 5 çiftten 1 tanesinde erkek kısırlığın ana nedenidir.20 erkekten 1 tanesinde düşük sperm sayısına bağlı olarak kısırlık sorunu olduğu tahmin edilmektedir.Kısır erkeklerin 8'inden sadece 1 tanesinin kısırlık sorunu tedavi edilebilir.Bazı durumlarda doktorlar tüp bebek tedavisini önerebilir.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bu Deliklerin İçinde Koskoca Bir Şehir Yaşıyor! Gizlice Fotoğrafı Çekilen Hostes Sosyal Medyada Fenomen Oldu! Araç Sahipleri Dikkat! Plakalarında Yeni Dönem Başladı Batman'dan Alkışlanacak Hareket! Şehrin Tüm Gazeteleri, Zehir Tacirlerine Aynı Manşeti Attı Sivilceleriyle Başı Dertteydi, Onu Şimdi Gören Hayran Kalıyor!