Her şey burun akıntısıyla başladı! Koronavirüse yakalanan hemşire hastalığın korkunç sonuçlarını anlattı - Son Dakika

Her şey burun akıntısıyla başladı! Koronavirüse yakalanan hemşire hastalığın korkunç sonuçlarını anlattı

20 gün önce

Amerikalı hemşire, medikal konferasına gittiği Hawaii'de koronavirüsüne yakalandı. Her şeyin burun akıntısıyla başladığını söyleyen hemşire, kısa sürede belirtilerin ne kadar kötüleştiğini anlattı.

1
Tüm dünyayı etkisi altına alan ölümcül virüs hızla yayılırken, dünyanın dört bir yanından hastalığa yakalananlardan korkutan videolar gelmeye devam ediyor.
2
ABD'nin Colorado eyaletinde hemşire olarak görev yapan bir kadın, corona virüsüne yakalandı. Lisa Merck adlı hemşire, virüsün etkilerinin bunun akıntısı ile başladığını ancak sonra yaşadıklarının kabus gibi olduğunu anlattı.

3
Medikal bir konferans için Hawaii'ye gittiğini, evine döneceği gün ise burun akıntısının başladığını ifade eden Merck, dönüş yolunda uçaktayken vicudunun sol tarafında ağrı hissetmeye başladığını söyledi.

4
New York Post gazetesinin haberine göre, hemşire eve döndüğünde kendini çok daha kötü hissetmeye başladı.
5
"Eve geldiğimde ciddi kas ağrıları çekmeye başladım. Kaslarım, kemiklerim, eklemlerim ağrıyordu. Sanki biri beni buz kıracağıyla bıçaklıyor gibi hissediyordum." ifadelerini kullanan hemşire sözlerin şöyle devam etti:
6
"Acaba grip bi oldum diye düşündüm. Ama sonra daha da kötüleştim." Durumu kötüye gidince acil servise başvurmak zorunda kaldığını anlatan Lisa, hastalığı şöyle anlattı:

7
"Nefesimin yetersiz kaldığını hissettim. Kendimi çok yorgun, bitkin ve halsiz hissediyordum."

8
Hastaneye başvurduğunda kendisine hemen koronavirüs testi yapıldığını anlatan hemşire, test sonucunun pozitif geldiğini ve virüse yakalandığını öğrendiğini söyledi.

9
Hastalık sürecinde mide bulantısı nedeniyle iki kilo verdiğini sölyeyen Lisa, kendisi de medikal sektörde çalışmasına rağmen hastalığın bu denli sarsıcı olacağını beklemediğini söyledi.

10
Merck, sağlığının kesinlikle iyiye gittiğini ancak kendisine 24 saat arayla uygulanacak iki testin de negatif çıkmasını beklediğini, ancak bundan sonra karantinanın sonlanacağını söyledi.
11
ABD'de bugüne dek 4 bin 600'den fazla vaka bulunuyor. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı ise 93.


12


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Şarkıcı Linet'in, 90 kilo olduğu fotoğraflar ortaya çıktı Ünlü sunucu Diletta Leotta, terasını ringe çevirdi! Sosyal medyayı sallayan antrenman Fransız hemşireler, hükümetin salgın politikasını soyunarak protesto etti Yere uzanıp poz veren Yasmin Erbil, takipçilerine karantina tavsiyesinde bulundu Bahamalar'daki 1 aylık karantinasını bitiren ünlü model ülkesine döndü