Her şey iki çocuğun imzasıyla oldu! Dünyaca ünlü fastfood zincirinde bir dönem sona erdi - Son Dakika

Her şey iki çocuğun imzasıyla oldu! Dünyaca ünlü fastfood zincirinde bir dönem sona erdi

20.09.2019 11:28

Ella ve Caitlin isimli iki kardeş, Burger King'in çocuk menüsünde plastik oyuncak verme geleneğini kaldırması için imza kampanyası başlattı. Kampanyanın yoğun ilgi görmesi üzerine, dünyaca ünlü Fast Food zinciri Burger King, çocuk menüleriyle birlikte hediye oyuncak vermeme kararı aldı.

1
Plastik atıklarını azaltma baskısı altındaki Amerikan fast food zinciri Burger King, bundan böyle çocuk menüleriyle birlikte hediye oyuncak vermeyecek. Müşterilerine eski oyuncakları geri getirme çağrısı yapan şirket, bunların eritilerek başka şeylere dönüştürüleceğini duyurdu.
2
Burger King bu kararı, Hampshire'da iki çocuğun plastik oyuncaklardan vazgeçilmesi için McDonald's ve kendilerine yaptığı çağrının ardından aldı.
3
9 yaşındaki Ella McEwan ve 7 yaşındaki kardeşi Caitlin'in "Çevreyi düşünün. Çocuk menülerinizle birlikte plastik oyuncak vermeyin" diyerek internet üzerinden imzaya açtığı dilekçeye yarım milyondan fazla kişi destek verdi.
4
Dilekçede "Çocuklar bu oyuncaklarla sadece birkaç dakika oynuyor. Sonra atılan bu oyuncaklar hayvanlara zarar veriyor, denizleri kirletiyor" denildi.
5
Burger King'in plastik oyuncak uygulamasının durdurulması üzerine Mc Donalds da harekete geçti. Müşterilerin oyuncak yerine meyve alabileceklerini belirten şirket, gelecek yıl deneme amaçlı olarak başlatacakları uygulamayla çocukların oyuncak yerine kitap alabileceklerini açıkladı.

6
Burger King, eski oyuncakları toplamak için şubelerine çöp kutuları gönderileceğini, oyuncaktan vazgeçme kararıyla yılda 320 ton daha az plastik kullanılacağını söylüyor. Oyuncakların çoğu polimerlerden yapılıyor. Bunların eritilmesi sırasında zararlı gazların açığa çıkmadığı belirtiliyor.

7
(Kaynak: BBC)

Son Dakika Her şey iki çocuğun imzasıyla oldu! Dünyaca ünlü fastfood zincirinde bir dönem sona erdi - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • osman: elin çocuğuna bak. töbe yarabbim. bir de bizim dini bütün veletlere bak.. annneeeee alacaksın onu bana doğurmasaydn bananeeee. Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • Uyanık: Kendi kendilerine yalandan kampanya düzenliyorlar ki kaldırmak için bahane olsun. YoksA Kendileri direk vazgeçtik deseler oyuncak vermekten daha çok kar etmek için yaptıklarını anlayacak herkes. Denizlerin kirlenmesi çocukların birkaç küçücük plastik oyuncağına kaldıysa oooooohh...! Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor Yıldız oyuncu Gwyneth Paltrow'un başı fena dertte! "Vajina kokulu" mumu alev alıp patladı Doğal ısısını koruyan 500 yıllık mağaraya ilgi büyük! Akın akın geliyorlar Boş arazide öğrencisiyle ilişkiye giren evli öğretmenin tehdit mesajı ortaya çıktı: Seni sınıfta bırakırım