Son Dakika Haberleri: Her Şey Kadınlar İçin

Her Şey Kadınlar İçin

7 yıl önce

1
Geçtiğimiz günlerde Hindistan'da gerçekleştirilen festival renkli görüntülere sahne oldu.
2
Hindular, Renklerin Festivali olarak da bilinen 'Lathmar Holi Festivali için Barsana ve Nandgaon köylerinde bir araya geldi.
3
Efsaneye göre koyu tenli olan Lord Krishna, çocukluk arkadaşı Radha'nın renkli tenini kıskanır ve annesine sürekli adaletsizce olduğunu düşündüğü bu durumdan dolayı dert yanarmış.
4
Annesi, Radha'ya gidip onun tenini istediği renge boyayabileceğini söylemiş ve bu tavsiyeye uyan Krishna çok sevdiği Radha'nın yüzünü 'pichkaris' adı verilen bir çeşit boya tabancası ile boyayarak onu kendisine benzetmeye çalışmış.
5
Bu duruma tepki gösteren Radha ve köyün kadınları ise Krishna'yı sopalarla kovalamış.
6
Bu efsane Hindistan'da her sene kutlanan bir geleneğe dönüşmüş. Her yılın belli bir gününde bu festival yapılıyor.
7
Festivalde birbirlerini boya tabancalarıyla 'renklendiren' Hindu erkekler, bir yandan da provakatif şarkılar söyleyerek kadınların ilgisini çekmeye çalışıyor.
8
Buna karşılık kadınlar da, kalkanları ile korunan erkekleri bambu sopalarla 'dövüyor'.
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19Haber Yayın Tarihi: 25.03.2013 09:44 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!