Her zaman böyle oluyor! Duşa giren genç kız banyodan çığlık çığlığa çıkıyor - Son Dakika

Her zaman böyle oluyor! Duşa giren genç kız banyodan çığlık çığlığa çıkıyor

11.08.2021 14:11

23 yaşındaki Niah Selway, Aquagenic Pruritus olarak bilinen ve cildi suyla temas ettiğinde alerjik reaksiyona neden olan nadir bir cilt rahatsızlığından muzdarip. Öyle ki genç kız banyo yaptıktan sonra saatlerce acı içinde kıvrandığını dile getirdi.

1
Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan için duş almak, sıradan ve keyifli bir rutin. Ancak Niah için duş almak sancılı ve acı veren bir süreç.
2
Aquagenic Pruritus olarak bilinen hastalığın pençesinde olan genç kızın duş rutini ise şöyle:

3
"Suya alerjinizin olması duş almayı çok zorlaştırıyor. Öncelikle tansiyonumu ve ateşimi ölçüyorum, sonra hassas ciltlere özel ürünleri alıyorum."
4
"Ancak bir başlayınca acının dinmesi suyla temasımdan 3 saat sonrasına kadar uzayabiliyor. Duştan çıktığımda genelde acı içinde oluyorum."
5
"Kuru bir fırçayı yardımıyla kendimi keseliyorum ve ölü deriden arındırıyorum. Sonra duşa giriyorum. Suyun altına girdikten yaklaşık 5-10 dakika sonra acı başlıyor."
6
"Havluyla kurulanıp cildimi nemlendirdikten sonra acı dinene kadar yatağımda kıvranıyorum. Her şey bittiğinde kendimi zaten çok yorgun hissetmiş oluyorum."

7
Durumunu oldukça ilgiyle takip eden insanların merak ettiği soruları da yanıtlamış Niah. Eğer çok keskin bir acı hissediyorsa ağrı kesici kullanıyormuş.
8
Kendisine gelip enerji toplamak için de damak tadı olmasa da bir şeyler atıştırmaya çalışıyormuş. Banyo yaparken ateşi 41 dereceye kadar çıkabiliyormuş!
9
Kendisinin alerjisi yağmur ve ter için de geçerliymiş; yağmurlu günlerde evden dışarı çıkmamaya çalışıyormuş ve yazın terlememek için vantilatörle yatıyormuş.

10
Niah şu sıralar sosyal medyada videolar paylaşırken bir yandan da tedavi olmak için para biriktiriyormuş.

11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika Her zaman böyle oluyor! Duşa giren genç kız banyodan çığlık çığlığa çıkıyor - Son Dakika


YORUMLAR (2)
500
Advertisement