Önce ağladı, sonra şovunu yaptı! Kim'in yeni kıtalararası balistik füzeleri ilk kez göründü - Son Dakika

Önce ağladı, sonra şovunu yaptı! Kim'in yeni kıtalararası balistik füzeleri ilk kez göründü

12.10.2020 10:37

Kuzey Kore ülkeyi yöneten İşçi Partisi'nin kuruluşunun 75. yılını büyük bir tören ve geçit alayıyla kutluyor. Ülkenin en önemli günlerinden bir olan bu kutlamada kürsüye çıkan Kim Jong-un'dan da hem ülkesine hem de dünyaya çarpıcı mesajlar geldi. Her zamanki halinden daha neşeli görünen Kim Jong-un'un, törende sergilenen yeni kıtalararası balistik füzeleriyle adeta dünyaya gözdağı verdiği yorumları yapıldı.

1
Aldığı her karar attığı he adım dünyanın yakın takibinde olan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un bir kez daha sahnede.

2
Tarihi günlerinden birini yaşayan Kuzey Kore'de iktidardaki İşçi Partisi'nin kuruluşunun 75. yılı kutlanırken televizyonlar da düzenlenen askeri geçit töreninden görüntüler paylaşıyor.
3
Kim Jong-un'un alışılmış görüntüsünü değiştirdiği ve son derece neşeli gözüktüğü törenlerde yaptığı konuşma tüm dünya haber ajanslarından son dakika ibaresiyle duyuruldu.

4
Kim Jong-un, dünyanın her zaman asık suratı ve tehditkar ifadesiyle tanınan liderlerinden biriyken bugünkü törenlerde ise etrafına neşe saçan bir imaj çizmesi dikkat çekti.
5
Kim Jong-un, dünyada yaşanan koronavirüs salgınına değinerek ilk olarak ülkesinde hiç Covid-19 vakası bulunmadığını ve bu yüzden müteşekkir olduğunu belirtti. Kim Jong-un, ayrıca dünyadaki koronavirüs hastaları için üzüntüsünü de belirterek hepsinin iyileşmesiyle ilgili iyi dileklerini aktardı.
6
Kuzey Kore'nin dünyada koronavirüs salgınıyla birlikte aynı zamanda doğal afetlerle de boğuşan tek ülke olduğunu söyleyen Kim Jong-un, tüm çabalarına rağmen vatandaşlarının çektiği sıkıntıları çözmek için çalıştıklarının altını çizdi.
7
Koronavirüs salgınının biteceğini ve iki Kore halkının el ele tutuşacağını söyleyen Kim Jong-un, salgından kurtulmanın tek yolununsa 'sosyalizm'den geçtiğini iddia etti.
8
Kim Jong-un, 'Geçit töreni dünyaya Kuzey Kore'nin askeri gücünü gösterecek' derken ülkesinin büyük gücünü hiçbir ülkeye yöneltmediğini ancak tehditler karşısında bu gücü kullanmaktan kaçınmayacaklarını da sözlerine ekledi.

9
Kuzey Kore'nin İşçi Partisi'nin kuruluş yıldönümlerinde düzenlediği geçit törenlerinde sahip olduğu askeri gücü sergilediğine geçtiğimiz yıllarda da şahit olunmuştu.
10
Kim Jong-un, bu yıl yapılan törenlerde balistik füzelerini sergileyip sergilemeyeceği ise merak konusu olmuştu.
11
Kim Jong-un'un konuşmasının ardından Kuzey Kore'nin tankları içinde üst düzey askeri yetkililerle birlikte geçit törenine katıldı. En son 2018 yılındaki geçit töreninde sergilenen Kuzey Kore'nin balistik füzeleri bu yılki özel törende tekrar görücüye çıktı.

12
Kıtalararası balistik füzelerin art arda sıralanıp tören alanından geçirilmesi adeta büyük bir gövde gösterisine dönüştü ve Kim Jong-un'un dünyaya verdiği 'güçlüyüz' mesajı olarak algılandı.
13
Sergilenen güçlü silahlar töreni izleyen Kuzey Koreliler tarafından büyük bir sevinç ve tezahüratla karşılandı. Kuzey Kore'nin yaptığı bu geçit törenleri her yıl büyük bir gövde gösterisine dönüşüyor ve Kim Jong-un dünyaya ülkesinin gücüyle ilgili dikkat çekici mesajlar veriyor.

14
Başkent Pyongyang'ın sokakları günlerdir kutlamalara hazırlanmak için afişlerle donatılıyordu.
15
Kuzey Koreliler kutlamalardan önce Pyongyang'da bulunan Kim Jong-un ve babasının heykellerini ziyaret etti ve şükranlarını sunmak için çiçekler bıraktı.

16
17
18
19

Son Dakika Önce ağladı, sonra şovunu yaptı! Kim'in yeni kıtalararası balistik füzeleri ilk kez göründü - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement