Son Dakika Haberleri: Herkesin Dalga Geçtiği Adam Tek Başına İmkansızı Başardı

Herkesin Dalga Geçtiği Adam Tek Başına İmkansızı Başardı

3 yıl önce

1

1963 yılında Hindistan'ın kuzeyinde yer alan Assam eyaletinde doğan Jadav Molai Payeng diğer adıyla forest man (orman adam) eskiden çorak olan şimdi ise ormanla kaplı olan Majuli Adası'nı kurtarmak için 1979'dan beri mücadele ediyor.

2

1979 yılında Jadav Molai Payeng sellerden ve erozyondan dolayı hiç ağaç kalmayan Majuli adasında bir çok yılanın ölüsüne rastlamış ve bundan çok etkilenmiş. Aynı zamanda bir orman işçisi de olan Molai 1979 yılında beri 1360 dönümlük alana çeşitli türlerde binlerce ağaç dikti.

3
Jadav Payeng gerçek bir kahraman ve doğa insanı. Bir zamanlar herkes onla alay etmiş bu işin olmayacağını söylemişler ama azmi sayesinde herkese karşı durarak, amacından hiç sapmadı. Kendi elleriyle tek tek diktiği ağaçlar sayesinde büyüyen bu ormana “Molai's Woods” ismi verilmiş ve kendisi de onurlandırılmıştır.

4
Jadav Molai Payeng yarattığın bu orman şimdi yüzlerce hayvana ev sahipliği yapıyor. 100'ün üzerinde geyik ve tavşan, gergedanlar, filler, maymunlar ve hatta vahşi birçok bengal kaplanı da bu ormanda yaşıyor. Ayrıca yüzlerce kuş çeşidi de bulunuyor.

5
Bir çok ulusal ve uluslararası ödül de alan payeng ülkedeki herkes tarafından kahraman ilan edildi. Molai Ormanı ayrıca her yıl binlerce kişi tarafından da ziyaret ediliyor.

6

Bir kısmı Kickstarter tarafından fonlanan, William Douglas McMaster'ın yönettiği, Jadav Payeng'in hikayesinin anlatıldığı Orman Adam belgeseli, 2014 yılında Cannes Film Festivali'nden de ödülle döndü.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18Haber Yayın Tarihi: 23.03.2017 08:34 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek Ünlü oyuncu Kadir Doğulu'nun eski hali sosyal medyada olay oldu! Mucize Doktor'da Ali Vefa'nın patalojiden arkadaşı maviş gözlü Duygu, bakın nereli! Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı