Herkesin Dalga Geçtiği Adam Tek Başına İmkansızı Başardı - Son Dakika

Herkesin Dalga Geçtiği Adam Tek Başına İmkansızı Başardı

23.03.2017 08:34

1

1963 yılında Hindistan'ın kuzeyinde yer alan Assam eyaletinde doğan Jadav Molai Payeng diğer adıyla forest man (orman adam) eskiden çorak olan şimdi ise ormanla kaplı olan Majuli Adası'nı kurtarmak için 1979'dan beri mücadele ediyor.

2

1979 yılında Jadav Molai Payeng sellerden ve erozyondan dolayı hiç ağaç kalmayan Majuli adasında bir çok yılanın ölüsüne rastlamış ve bundan çok etkilenmiş. Aynı zamanda bir orman işçisi de olan Molai 1979 yılında beri 1360 dönümlük alana çeşitli türlerde binlerce ağaç dikti.

3
Jadav Payeng gerçek bir kahraman ve doğa insanı. Bir zamanlar herkes onla alay etmiş bu işin olmayacağını söylemişler ama azmi sayesinde herkese karşı durarak, amacından hiç sapmadı. Kendi elleriyle tek tek diktiği ağaçlar sayesinde büyüyen bu ormana “Molai's Woods” ismi verilmiş ve kendisi de onurlandırılmıştır.

4
Jadav Molai Payeng yarattığın bu orman şimdi yüzlerce hayvana ev sahipliği yapıyor. 100'ün üzerinde geyik ve tavşan, gergedanlar, filler, maymunlar ve hatta vahşi birçok bengal kaplanı da bu ormanda yaşıyor. Ayrıca yüzlerce kuş çeşidi de bulunuyor.

5
Bir çok ulusal ve uluslararası ödül de alan payeng ülkedeki herkes tarafından kahraman ilan edildi. Molai Ormanı ayrıca her yıl binlerce kişi tarafından da ziyaret ediliyor.

6

Bir kısmı Kickstarter tarafından fonlanan, William Douglas McMaster'ın yönettiği, Jadav Payeng'in hikayesinin anlatıldığı Orman Adam belgeseli, 2014 yılında Cannes Film Festivali'nden de ödülle döndü.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika Herkesin Dalga Geçtiği Adam Tek Başına İmkansızı Başardı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor