'Herkesin Öldü' Dediği Kız, 4 Yıl Sonra Gözlerini Açtı - Son Dakika

'Herkesin Öldü' Dediği Kız, 4 Yıl Sonra Gözlerini Açtı

2 yıl önce

Victoria Arlen, hayatındaki muazzam zorlukların üstesinden gelen bir kadın. Henüz 11 yaşındayken geçirdiği rahatsızlığın, beyninde ve omuriliğinde şişlik oluşturması sonucu vücudunun iflas ettiğini, doktorların "Artık öldü", ailesinin ise "Onu kaybettik!" dediğini söylesek buna inanmakta güçlük çekersiniz. Çünkü genç kadın şimdi sapasağlam ayakta!

1
Arlen, 11 yaşındayken, iki nadir görülen nörolojik rahatsızlık: transvers myelit ve akut dissemine ensefalomyelit ile vuruldu.

2
Victoria Arlen, tam 11 sene önce bu haldeydi. Arlen'in doktorları, aileye felaket senaryosunu anlatmış, ailesi ise bu durumu kabul etmişti. Doktorlar, Arlen'ın kendi gözlerini bile kontrol edemeyeceğini, hatta hareket edip konuşabileceğini düşünmenin zor olduğunu söylüyordu.

3
Konuşamamaya, hareket edememeye başlayan Arlen, dört yıl boyunca bedenine hapsolmuş şekilde yaşadı. Victoria'nın annesi Jacqueline şöyle konuşuyor: 'Bir devre kartı gibiydi. Yavaşça bir şeyler kapanıyordu. Önce bacakları sürüklenmeye başladı sonra elleri tutmamaya, konuşamamaya başladı. Kızımı gözlerimin önünde kaybediyordum.''

4
2010 yılında Victoria, bitkisel hayattan çıktı. Annesiyle yıllar sonra ilk kez göz temasında bulundu.

5
Bundan sonra yavaş yavaş düzelmeye başladı. Parmaklarını oynatabiliyor ve hatta el sallayabiliyordu. Ağzından önce kelimeler sonra da cümleler duyulmaya başlandı.

6
Victoria, inanılmaz güçlüydü. İmkansızı başarmıştı. Doktorlar, ona asla yürüyemeyeceğini söylediğinde onlara inanmadı. Hayatı boyunca tekerlekli sandalye kullanmayacağını düşünüyordu.

7
Hastalığa yakalanmadan önce yüzme yarışmasına katılmıştı. Victoria, ayaklarını kullanamadığından bir daha asla yüzemeyeceğini düşünüyordu. Ancak kardeşleri farklı fikirdeydi. 2010 yılında onu havuza soktular.

8
Victoria, ilginç bir şekilde suyun üstünde kalmaya ve yüzmeye başladı. Yüzmek ona sadece özgürlüğünü değil güvenini de geri kazandırdı. 2012 yılında Victoria 17 yaşındayken Paralimpik Oyunları'na katıldı. 100 metre serbest yüzme yarışında üç gümüş bir altın madalya kazandı.

9
Londra'dan eve döndüğünde onu artık dünya tanıyordu.

10
Mucizevi bir şekilde 11 Kasım 2015 tarihinde Victoria, tekerlekli sandalyeden kalkıp ilk adımlarını attı.

11
Victoria, hikâyesiyle şimdi milyonlarca kişiye ilham kaynağı oluyor...

12
13

Haber Yayın Tarihi: 18.05.2018 09:03 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İstanbul'un nadide semtinde telesiyej keyfi! 60 yıl önce çekildi Ayşen Gruda'yla, Müjdat Gezen'in nişan attığını biliyor muydunuz? Cani anneden kan donduran itiraf! 3 çocuğunu ninniler eşliğinde boğarak öldürdü Isırdığını 10 dakikada öldürüyor! Yangın ve selin vurduğu Avustralya'da katil örümcek alarmı Ramo'nun yosun gözlü güzeli Fatoş, Instagram pozlarıyla büyülüyor!

Son Dakika Haberleri