Son Dakika Haberleri: Herkesten Sakladığı Çocukluğu Ortaya Çıktı

Herkesten Sakladığı Çocukluğu Ortaya Çıktı

2 yıl önce

Avustralyalı yazar Paul Ham, Alman diktatör Adolf Hitler'in çocukluğu ve gençliğine ilişkin çok tartışılacak birçok bilgiye yeni kitabında yer verdi.

1
'Young Hitler: The Making of the Führer' isimli kitapta, Hitler'in 'mesih' gibi ulu bir karakter yaratmak için geçmişini nasıl sildiğini anlatan Ham, bir diktatörün doğuşunu detaylarıyla anlattı.

2
Paul Ham'ın yeni kitabı tüm dünyayı kana bulayan kanlı bir diktatörün çocukluğuna ait en detaylı anlatıları içeriyor.

3
Paul Ham'ın kitabında en çarpıcı detaylar, Hitler'in geçmişine dair söylediği yalanlar... Kitapta, Hitler'in Almanya'da 1933 yılında şansölye olmasının ardından gençliğine ilişkin bilgilere nasıl örtbas etmeye çalıştığı anlatılıyor.

4
Hitler'in geçmişinden çok nefret ettiğine ilişkin en net gösterge, Viyana'da geçmişte kendisiyle arkadaşlık eden bir sanat galericisinin geçmişini gizleme çalışması olarak söz konusunu adamın öldürülmesi talimatı vermesi.

5
Hitler'in göreve geldikten sonra geçmişini gizlemeye yönelik yaptığı ilk girişim ise Schickgruber olan aile soyadını değiştirmek oldu.

6
Kitapta, Hitler'in çocukluğundan bu yana 'karanlık güçler' konusunda meraklı olduğunu ve kendisinin karanlık güçler tarafından yönlendirildiğini düşündüğü bilgisi yer alıyor.

7

12 yaşında okulda 'kabadayı' gibi davranan ve hiçbir arkadaşı bulunmayan Hitler'in oldukça başarısız bir öğrenci olduğu biliniyor. Ancak bu başarısızlık nedeniyle etrafındaki herkesi suçluyordu.


8
En ufak şeyler için bile büyük öfke krizleri geçiren Hitler'in okulda en sevdiği öğretmen ise Alman tarihinin kahramanca hikâyelerini anlatan Dr. Leopold Poetsch'di.

9
Adolf Hitler'in gençlik yıllarındaki 'büyük bir sanatçı' olma hayalinin babası tarafından eleştirildiği ve hafife alındığı, Hitler'in bu ve benzer nedenlerle babasından nefret ettiği aktarıldı.

10
Hitler'in öğrenciliği sırasında okuldan karnesini aldıktan sonra annesine karneyi trenin penceresinden dışarı attığını söylerken, aslında Hitler'in bu karneyi tuvalet kağıdı olarak kullandığı ortaya çıktı.

11
Okuldaki başarısızlığı nedeniyle ailesini, arkadaşlarını ve öğretmenlerini suçlayan Hitler'in kendisine kaba davrandığı gerekçesiyle Katolik Kilise'sinden bir papazdan nefret ettiği ortaya çıktı. Paul Ham'ın kitabında en çarpıcı detaylar, Hitler'in geçmişine dair söylediği yalanlar... Kitapta, Hitler'in Almanya'da 1933 yılında şansölye olmasının ardından gençliğine ilişkin bilgilere nasıl örtbas etmeye çalıştığı anlatılıyor.Haber Yayın Tarihi: 09.06.2018 07:56 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Otomobil alacaklar dikkat! Bu fırsatı kaçıran pişman olur, 20 gün kaldı Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor Bekaret sahnesiyle olay olan Zalim İstanbul'un Ceren'i, Twitter'da TT oldu Yeşilçam yıldızı Ahu Tuğba'nın, ABD'de siyaset okuyan kızının mesleğini duyan şoke oluyor!