'Heyecanı yok' şarkısıyla dillere dolanan Gazapizm'in yıllarca psikolojik tedavi görüp albüm çıkardığını duyan şoke oluyor - Son Dakika

'Heyecanı yok' şarkısıyla dillere dolanan Gazapizm'in yıllarca psikolojik tedavi görüp albüm çıkardığını duyan şoke oluyor

19.02.2020 10:36

Türkiye'nin en çok sevdiği rapçilerden Gazapizm'in, çocukluk döneminde yaşadığı ağır depresyon sonrası kliniğe yattığını biliyor muydunuz? İşte şimdi milyonlarca hayranı olan Gazapizm'in bilinmeyenleri...

1
Rap dünyasında büyük bir tanınırlığa sahip olan gerçek adı Anıl Acar olan Gazapizm'e, 2009 yılında klinik majör depresyon tanısı konuluyor ve tedavi görüyor. Tedavi gördüğü dönemde de şarkılar yazan Anıl Acar, 2009 senesinin ortalarında adını hastalığından alan Majör Depresyon albümünü satışa sundu ve beklenen rakamların çok üstünde sattı.

2
Gazapizm yaşadığı psikolojik rahatsızlık için şunları söyledi, "Hastane süreçlerinde, tedavi görürken şarkı sözleri yazıyordum. Antidepresanlar kullanıyordum. O kadar hissizlik içerisinde bir şey yazmak öyle zordu ki. Sonra ilaçları bıraktım. Çünkü ilaçların iyi gelmediğini düşünüyordum. 'Hop herkese aynı ilacı ver, pat iyileş' böyle bir tedavi süreci yok. Psikoloji böyle tekdüze bir şey olmayabilir diye düşündüm. Ben de psikoloji okumaya başladım. O süreçte de bir albüm kaydettim ve yayınladım."

3
"Beynimin bir kimyası eksik olabilir o ilaçla onu dengeleyebilirsin ama o ilacı bıraktığında tekrar aynı seviyede olacaksın"
4
Tedavi sonrası 'Majör Depresyon' albümünü çıkardı ve beklenenin üzerinde bir satış yaparak öne çıktı.
5
Gazapizm, 1997 yılında ailesiyle birlikte İzmir'e yerleşti. Lisede tanıştığı rapçiler Engin Erel (Gardiyan) ve Aykut Şahin (Sivo) ile birlikte hiphop kültürüyle ilgilenmeye başladı. Gazapizm, 2003 senesinde ilk rap şarkısını yazdı ve kendi evinde deneme kayıtları almaya başladı.
6
2004 yılında Gardiyan ve Sivo ile birlikte YMF (Yalı Mcs Family) çatısını kurdular ve Balçova da kurdukları stüdyoda kendi kayıtları yanı sıra bir çok MC'ye de destek oldu. Gazapizm, 9 Eylül Üniversitesi Kamu yönetimi mezunu.
7
Gazapizm'in en önemli özelliği ise mutlaka şarkılarında toplumsal sorunlara değiniyor.
8
Rap dünyasında büyük bir tanınırlığa sahip olan Gazapizm, pek çok başarılı şarkıcıyla da düetler yaptı. Çukur Dizisi için ünlü şarkıcı Cem Adrian ile birlikte yaptığı 'Kalbim Çukurda' isimli şarkının yanı sıra Sivo, Zorba, Fuat Ergin, Rapangels, Kadıköy Acil, Sansar Salvo, Narkoz, Sayedar, Despo ve Talking Gunz gibi başaralı isimlerle düetler yaptı. Başrollerini, Aras Bulut İynemli, Ercan Kesal, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkal ve Dilan Çiçek Deniz'in paylaştığı Çukur Dizisinin de müziği olan Heyecanı Yok şarkısı YouTube'da şimdiye kadar 150 milyon kez dinlendi.

9
Şarkılarının her kitleye yayılmasından rahatsız oluyor!
Şarkılarının her kitleye yayılmasından rahatsız oluyor!
Aynı müziği yıllardır yapıyorum. Benim bir derdim hep vardı. Benim gibi düşünenlerle aynı masada oturmak varken bir dizi müziği olup popülarite kazanınca benimle aynı şekilde düşünmeyen bir kitle geldi. Ve o kitle beni rahatsız ediyor. Tamam para kazanıyorum. Ekonomik olarak daha iyi bir noktadayım ama bana yetmiyor. Dizi müziği olarak popüler olması rüzgara kapılmak gibi oluyor.

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika 'Heyecanı yok' şarkısıyla dillere dolanan Gazapizm'in yıllarca psikolojik tedavi görüp albüm çıkardığını duyan şoke oluyor - Son Dakika


Advertisement