Hindistan boğuluyor! Tedavi için hastane personeline yalvaran genç anne arabada can verdi - Son Dakika

Hindistan boğuluyor! Tedavi için hastane personeline yalvaran genç anne arabada can verdi

02.05.2021 16:12

Koronavirüsün pençesinde can çekişen Hindistan'dan her saniye yürek burkan görüntüler gelmeye devam ediyor. İki çocuk annesi bir Kovid hastası yardım beklediği hastanenin otoparkında nefessiz kalarak can verdi. Hintli bir doktor ise sağlık personelinin ne durumda olduğunu paylaştığı fotoğraf ile gözler önüne serdi.

1

Günlerdir dünyayı derinden sarsan görüntülerin geldiği Hindistan'da Kovid-19 krizi derinleşirken ülkeden yürekleri yakan yeni haberler ve görüntüleri yayınlandı. Kovid servisinde hizmet veren bir doktor sağlık personelinin ne durumda olduğunu paylaştığı fotoğraf ile gözler önüne serdi.

2
Doktor Sohil Makwana, sağlık personelinin hangi koşullar altında çalıştığını gözler önüne sermek için Kişisel koruyucu ekipmanlı ve ekipmanı çıkardığı iki fotoğrafını yayınladı. Doktor paylaşımına 'hizmet etmekten gurur duyuyorum' notunu düştü.
3
Doktorun ekipmanlarını çıkardıktan sonra gömleğinin terden sırılsıklam olduğu gözlerden kaçmadı. Doktorun attığı tweet kısa sürede yüz binlerce defa paylaşıldı.

4
Ancak bu ülkeden gelen tek dikkat çeken kare değil. Salgında rekor üstüne rekor kıran ülkede sağlık sistemi çökme noktasında. Bu durum pek çok hastanın tedavi bile göremeden hayatını kaybetmesine neden oluyor.

5
Bu durumun son kurbanı 35 yaşındaki iki çocuk annesi Jagriti Gupta oldu. Kovid-19'a yakalanan Gupta, tedavi için hastane personeline yalvarırken hastanenin otoparkında saatlerce bekledi. Hastanedeki yoğunluk nedeniyle bir türdü tedavisi sağlanamayan talihsiz kadın nefessiz kalarak hastane otoparkında can verdi. Ülkedeki krizi gözler önüne seren bu olaya ait fotoğraf kısa sürede binlerce defa paylaşıldı.
6
Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 3 bin 689 kişi hayatını kaybetti.
7
Son 24 saatte 392 bin 488 yeni Kovid-19 vakasının saptanmasıyla toplam vaka sayısı 19 milyon 557 bin 457'ye, ölenlerin sayısı 215 bin 542'ye yükseldi. Tedavisi süren hasta sayısı ise 3 milyon 349 bin 644'e çıktı.

YORUMLAR (36)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Hindistan boğuluyor! Tedavi için hastane personeline yalvaran genç anne arabada can verdi - Son Dakika


Advertisement