Hindistan Cevizi Yağının Faydalarını Biliyor Muydunuz? - Son Dakika

Hindistan Cevizi Yağının Faydalarını Biliyor Muydunuz?

22.08.2016 11:55

1
Hindistan cevizi yağının faydaları...
Hindistan cevizi yağının faydaları...
Hindistan cevizi yağı orta zincirli yağ asitleri (MCFA)'ni içerir. Trans yağlara oranla oldukça sağlıklı bir yağ asididir ve metabolizmayı hızlandırır. Böylece kilo verimi hızlanır.

2
Makyaj temizlemede etkili
Makyaj temizlemede etkili
Bildiğiniz ve denediğiniz en etkili makyaj temizleyicileri kadar etkilidir. Hatta en dayanıklı su geçirmez maskaranın bile Hindistan cevizi yağı karşısında hiçbir şansı yok. Bir parça pamuğa bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını dökün,cildinize uygulayın ve 10 -15 dakika bekletin.Makyajın eriyip gittiğini göreceksiniz.

3
Uçuğunuz varsa yok ediyor!
Uçuğunuz varsa yok ediyor!
Dudağınızda çıkan uçuğun üzerine birazcık hindistan cevizi yağı uyguladığınızda iz bırakmadan uçuğunuzdan kurtulabilirsiniz.

4
Doğal deodorant etkisi yaratıyor
Doğal deodorant etkisi yaratıyor
Hindistan cevizi yağı için doğal bir deodorant diyebiliriz. Bu yağın içerisinde bulunan laurik asitler, kötü kokuların oluşumuna engel oluyor.

5
Ağız kokusunu gideriyor
Ağız kokusunu gideriyor
Hindistan cevizi yağı antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını bir bardak su ile seyreltin ve gargara yapın. Ağzınızın çok ferah koktuğunu hissedeceksiniz. Aynı zamanda ağızdaki zararlı bakteriler yok etmeye yardımcı da olacaktır.

6
Mantar oluşumunu engeller
Mantar oluşumunu engeller
Hindistan cevizi yağı; anti-bakteriyel bir özelliğe sahiptir ve mantar oluşumunu da engeller. Bir parça karbonatla karıştıracağınız hindistancevizi yağıyla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bunu ayda 1 kez uygulayın ve gerekirse diş hekiminize de danışın.

7
Göz altı torbalarını yok ediyor!
Göz altı torbalarını yok ediyor!
Göz bakımı için fazladan para harcamanıza gerek yok! Her gece yatmadan 30 dakika önce,parmak uçlarınızla Hindistan cevizi yağını göz altlarınıza masaj yaparak uygulayın.Göz altı torbalarının ve ince çizgilerin onarılmasında Hindistan cevizi yağı etkili bir seçenektir.

8
Tahriş cildinizi tedavi ediyor
Tahriş cildinizi tedavi ediyor
Eğer beden temizliği için jilet kullanıyorsanız,traş sonrası tahriş ve cilt kuruluğunu önlemek için Hindistan cevizi yağı kullanın.Traş köpüğü veya kullandığınız köpürtücünün içine de ekleyebilirsiniz,tek başına da kullanabilirsiniz.

9
Hamilelik çatlaklarını azaltıyor
Hamilelik çatlaklarını azaltıyor
Özellikle hamile kadınların evde bir kavanoz Hindistan cevizi yağı bulundurmasında fayda var. Oluşacak çatlakların derecesinin azalmasında,görüntünün düzelmesinde Hindistan cevizi yağının katkısı olacaktır.

10
Saçlarınızı onarıyor
Saçlarınızı onarıyor
Vücudu nemlendiren Hindistan cevizi yağı, saçlara da çok iyi geliyor. Saça nem, parlaklık ve yumuşaklık kazandıran Hindistan cevizi yağını saçınıza sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından ılık suyla saçlarınızı durulayın.

11
Peeling etkisi
Peeling etkisi
Hindistan cevizi yağı güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling ( vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabileceğiniz bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını ve tozşekeri karıştırın. Ardından vücudunuza sürün ve ılık suyla durulayın.

12
Anne sütünü arttırıyor!
Anne sütünü arttırıyor!
Emziren bir anneyseniz, anne sütünün bebeğin gelişiminde ne kadar önemli olduğunu da biliyorsunuzdur. Hindistan ceviz yağı, içeriğindeki sağlıklı yağlar sayesinde anne sütünün artmasına yardımda bulunuyor.

13
Tırnaklarınızı güçlendiriyor
Tırnaklarınızı güçlendiriyor
Tırnaklarınız zayıfsa ve hemen kırılıyorsa,her gece yatmadan önce hindistan cevizi yağı ile masaj yapın.Hem tırnaklarınızın hem de tırnak çevresindeki derinin güçlendiğini fark edeceksiniz.

14
Makyaj fırçalarınızı pırıl pırıl yapıyor!
Makyaj fırçalarınızı pırıl pırıl yapıyor!
Kadınların en büyük sorunudur,makyaj fırçası temizliği...Hindistan cevizi yağı bu soruna da çare oluyor. Tek yapmanız gereken ayda bir kez,anti bakteriyel bir sabunun içine bir çay kaşığı Hindistancevizi yağı karıştırıp,fırçalarınızı temizlemek! Ne kadar kolay temizlendiğini görünce siz de çok şaşıracaksınız!

15
Doğal Hindistan cevizi yağı oda sıcaklığında yarı katı hale gelir. Bu haliyle ideal bir dudak balmıdır.Dışarı çıkmadan önce bu kıvamdaki Hindistan cevizi yağını dudaklarınıza sürün ve dışarı öyle çıkın. Olumsuz çevresel koşullarda nasıl bir dudak koruması sağladığını göreceksiniz. Dudaklarınız çatlamayacak.

16
Kas ağrılarına birebir!
Kas ağrılarına birebir!
Böcek ve sinek ısırığı,zorlama nedeniyle oluşan kas ağrıları hindistan cevizi yağı uygulayarak hafifletilebilir.

17

Son Dakika Hindistan Cevizi Yağının Faydalarını Biliyor Muydunuz? - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı