Hindistan'da belediyenin talimatıyla evsiz ve yaşlı insanlar çöp kamyonuyla toplanıp şehir dışına atıldı - Son Dakika

Hindistan'da belediyenin talimatıyla evsiz ve yaşlı insanlar çöp kamyonuyla toplanıp şehir dışına atıldı

31.01.2021 17:15

Hindistan'ın Indore şehrinde belediyenin caddelerde yaşayan yaşlı evsiz insanların şehir dışına atılması talimatı üzerine, işçiler caddelerde topladıkları yaşlı insanları eşyaları ile beraber kamyonlara koyup şehrin dışına attı. Olay ile ilgili yayınlanan görüntülerde belediye ekipleri yaşlı evsiz bir kadını kamyona atmaya çalışırken vatandaşlar toplanıp duruma tepki gösterdi.

1
Başka bir görüntüde ise vatandaşlar işçilere tepki gösterirken, işçiler belediyeden emir geldiğini söyleyerek kendilerini savundu.
2
Vatandaşların müdahalesi ile birkaç yaşlı kadın ve erkek şehrin dışına atılmaktan kurtuldu. Görüntülerin sosyal medya üzerinden yayınlanmasından sonra gelen tepkiler nedeniyle, yaşlı insanların toplanıp şehir dışına atılması talimatını veren komisyonun başkanı görevden alındı.

3
Yaşlı insanların şehir dışına atılmak istendiği iddialarını yalayan belediye başkanlığı ise, yaşlılar için şehir dışında sığınak yapıldığını oraya yerleştirilmek için topladıklarını söyledi.
4
Eyalet başbakanı Shivraj Singh Chouhan , belediyenin davranışının asla kabul edilemez olduğunu ve yaşlılara karşı yapılan bu insanlık dışı davranışa karşı asla taviz vermeyeceklerini söyledi.
5
Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.
6

Son Dakika Hindistan'da belediyenin talimatıyla evsiz ve yaşlı insanlar çöp kamyonuyla toplanıp şehir dışına atıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı