Hindistan'da Yaşayan Aghori Babalar Ölüleri Yiyorlar - Son Dakika

Hindistan'da Yaşayan Aghori Babalar Ölüleri Yiyorlar

03.03.2015 15:51

1
Hindistan'ın Varanasi şehrinde yaşayan Aghori Babalar ölüleri yemeleriyle ünlü.

2
Çok gizlice yaşayan, ibadetlerini sürdüren Aghoriler'in sayıları zamanla azalmıştır.

3
Onlar hakkında pek fazla resim, bilgi, kayıt mevcut degil.

4
Genellikle ölülerin yakıldıgı yerlerde (Varanasi) yaşayan Aghori'ler inançlarına göre ölülerin külleriyle bedenlerini boyuyor.

5
Aghori 'ler insanın en büyük korkusunun kendi ölümleri olduğuna inanırlar ve bunu aydınlanmanın önünde bir engel olarak görürler.

6
Bu yüzden ölümle yüzleşmenin yolunu ölüleri yemek olarak görürler. Bu kültüre göre din adamları, çocuklar, evlenmemiş veya hamile kadınlar yakılamazlar, bunun yerine öldükten sonra nehire bırakırlar, Aghoriler de onları nehirden alır ve yerler.

7
Cristiano Ostinelli'nin objektifinden Aghoriler...

8
9
10
11
12
13
14
Bir başka kabile hayatı da Korowailer; Endonezya'nın Papua eyaletinde yağmur ormanının derinliklerinde yaşayan ilkel kabilelerden biri olan Korowailer, ormandaki hayata o kadar adapte olmuşlar ki, ağaçlarda yaşıyorlar...

15
Evlerini, sadece bölgedeki kaynakları kullanarak, taş devrinden kalma aletlerle ağaçların tepelerine yapıyorlar...

16
Bunu yapmalarının nedenleri ise sellerden ve haşerelerden korunmak... En önemlisi de düşmanları onlara erişemiyor.

17
Yağmur ormanı insanlarının sahip oldukları yaşam, doğanın hayatın her zaman bir parçası olduğunu kanıtlıyor.

18
Endonezya'nın Papua eyaletinde yağmur ormanının derinliklerinde yaşayan ilkel kabilelerden biri olan Korowailer, ilk kez 2010 yılında nüfus sayımına dahil edildi.

19
Bölgedeki nüfus sayımından sorumlu bir yetkili, görevlilerin ormana girerek 2 bin 868 kabile üyesinden bilgi aldığını belirtti.

20
Yetkili, "Hala taş devrinde gibiler. Üzerlerinde giysi yok. Ağaçların tepesinde yaşıyorlar. Yaprak yiyor ve vahşi hayvanları avlayarak besleniyorlar" dedi.

21
1970'lerde Johannes Veldhuizen ve Henk Venema adlı iki Hollandalının başını çektiği bir misyoner grubu, ilk kez Korowai kabilesiyle iletişime geçmişti.

22
Korowai, bilinen son yamyam kabile olduğuna ilişkin haberlerin çıkmasının ardından "üne kavuşmuştu."

23
24
Naga Kabilesi; Medeniyetin kendilerini gelip bulduğu ve geleneklerini yaşatma konusunda ciddi sıkıntılar çeken Naga kabilesi görüntülendi. Reuters foto muhabiri Soe Zeya Tun, objektifiyle Nagaların hayatına tanıklık etti.

25
Myanmar'ın Hindistan sınırındaki dağlık bölgede öldürdükleri düşmanların kesik başlarını saklayan Naga halkı yaşıyor.

26
Sayıları yaklaşık 120 bini bulan Nagalar, tarım ve avcılıkla hayatlarını sürdürüyor. Zamanla Naga halkının geleneklerinde de bazı değişiklikler olmuş. Eskiden bez bir örtü giyen gençleri artık pantolonla görmek mümkün.

27
Naga erkekleri nehirde kendi yöntemleriyle balık avlıyor.

28
Naga toplumuna mensup bir adam, balıkçıların dinamitle sersemleterek su yüzeyine çıkmasını sağladığı balıkları topluyor.

29
Balıkçıların patlattığı dinamitle sersemlettiği balıklardan birini dişleriyle tutan bir Naga...

30
Nehrin buz gibi sularında balık toplayan Naga erkekleri, av kampında yaktıkları ateşin başında ısınmaya çalışıyor.

31
Yansi Köyü'nde gün batarken top oynayan Naga çocukları...

32
Yansi'de hayvan iskeletleriyle dekore edilmiş bir ev...

33
Başında yaban domuzu dişleriyle süslü bir şapkası olan Naga toplumuna mensup bu adam, söylediğine göre 100 yaşında.

34
Yansi Köyü'nden bir Naga erkeği, sarındığı battaniye ile hem kendisini, hem de kucağındaki bebeği sıcak tutmaya çalışıyor.

35
Yukarı Harwar köyünde yaşayan yaklaşık 50 Nagalı erkek, Noel yemeği için geyik ve yaban domuzu avındalar.

36
Donhe ve Lahe bölgeleri arasında devam eden ava akşam yemeği molası...

37
Yansi köyünde 101 yaşında ölen birinin cenazesi... Nagalılar, resmi doğum kaydı tutmuyor. Yaşları ise hayatlarındaki her gün attıkları çarpıları sayarak belirliyorlar.

38
Sonrasında bu 'yaş notu' ağaç kabuğundan yapılan tabuta yerleştiriliyor.

39
Genç bir Naga, kestirdiği saçlarına bakıyor. Yeni halinden çok da memnun değil gibi...

40
Hacı olmak için Hindistan'ın Gangasagar adasına giden binlerce hacı adayından biri, yolda karşılaştığı Naga Sadularını şaşkınlıkla karşılıyor. Çünkü Nagalar, çırılçıplak soyunarak hacı oluyor.

41
Genç bir Naga, gece 3 dereceye gündüz 10 dereceye kadar düşen soğuklardan sarınıp sarmalanarak korunuyor.

42
Bahar geldiğinde açan kiraz ağaçları ise Naga çocuklarının en büyük eğlencesi.

43
44
45
46
Modern hayatın dışında kalarak yaşamlarını sürdürmeyi başaran ilginç kabileler, sahip olduğu geleneklerle görenleri oldukça şaşırtıyor. İşte hayatta kalmayı başaran en ilginç kabileler...

47
Kayapo Kabilesi: Kayapo, Xingu Nehri boyunca zor görülen yollarla bağlantılı 44 ayrı köyde yaşayan Brezilyalı bir kabile. Kendilerini ‘'Büyük suyun insanları'' anlamındaki ‘'Mebengokre'' ismiyle adlandırıyorlar.

48
Kalash Kabilesi: Avrupai görünümlü insanlardan oluşan, beyazların bilinen en alışılmadık kabilesi. Kimse Pakistan'daki bu açık tenli kabilenin nasıl ortaya çıktığını bilmiyor ama Kalash'lar, Büyük İskender'in ordusunun kayıp torunları olduklarını iddia ediyorlar ve DNA'ları bunun mümkün olabileceğini gösteriyor.

49
Dukha Kabilesi: Moğolistan'a Tuva'dan gelen, avlarını paylaşan, ormanlardan yemiş toplayan, doğayla uyumlu ortaklaşmacı bir toplum olan Dukhalar, Sayan Dağları'nda yaşayan ve nesli hızla tükenen ren geyikleriyle birlikte göçebe olarak yaşıyor. Ren geyiklerinin sütü ve peyniriyle, topladıkları yaban yemişleriyle beslenen bu topluluğun Türk dilini konuşması dikkat çekiyor. Şaman inançlarını sürdüren Dukhalar, doğa ile çok özel ilişkiler içindeler. Kirlenmesin diye nehirlerde ellerini bile yıkamıyorlar.

50
Dukha'lar için ren geyikleri, sadece, Noel babanın kızağını çeken fantastik yaratıklar değil, yaşamın vazgeçilmez bir parçası.

51
Andamanese Kabilesi: Andamanese, Negritos olarak da sınıflandırılır, ama boylarının son derece kısa oluşundan ötürü pigme olarak da adlandırılırlar. Büyük Hint kültürüne entegre olmadan hala ataları gibi yaşıyorlar. Mesela, balık, domuz veya kaplumbağa avlamak için ok ve yay gibi tek tip silah kullanıyorlar. Erkekler ve kadınlar bitki kökleri ve bal toplamak için birlikte çalışıyorlar ve bunu yaparken de düzenli olarak şarkılar söylüyorlar.

52
Batak Kabilesi: Filipinler'in Palawan Adasında yaşayan Batak kabilesi, gezegenin, genetik olarak en farklı insanlarını barındıran bir kabile. Onlar, Afrikalılara en uzak akraba ırklar olan, Negrito ve Australoid ırkına ait olduklarını ve hepimizin bu ırktan geldiğini düşünüyorlar. Tıpkı diğer birçok yerli kabile gibi onların da hastalıklar, toprak istilaları ve modern sömürüler yüzünden nüfusları azaldı. Şu anda yaklaşık 300-500 civarında üyesi bulunuyor.

53
Piraha Kabilesi: Amazon ve Brezilya boyunca pek çok küçük, ilkel kabile olmasına rağmen, Piraha kabilesi büyüleyici bir kabile çünkü onların yeryüzündeki diğer insanlarınkinden çok farklı bir dilleri ve kültürleri var.

54
Bu kabilenin lideri yok ve cinsel yaşamları bizden oldukça farklı. İhtiyaç duyulan kaynakları sağlamak için diğer insanlarla ya da kabilelerle cinsel veya duygusal ilişkiler kurmuyorlar

55
56
Spinifex Kabilesi: Spinifex veya Pile Nguru, yaşanabilecek en sert iklimlerden biri olan Büyük Victoria Çölü'nde, en az 15.000 yıl yaşamış olan Aborjin bir kabile. Avrupalıların Avustralya'ya yerleşmesinden sonra bile, böylesine soğuk ve kuru bir işgal ortamında oldukları için bu kabile çoğunlukla yalnız kaldı.

57
El Molo Kabilesi: Kenya'nın yüzlerce yıllık El Molo kabilesi, ülkedeki en küçük kabile olmakla birlikte, aklınıza gelebilecek her çeşit tehditle karşı karşıya. İsimleri, "hayatlarını büyükbaş ya da küçükbaş hayvancılık dışında şeylerden kazanan insanlar" anlamına gelen bu kabile, hayatta kalmak için yalnızca balıkları, su canlılarını ve ticareti kullanıyorlar.

58
59
60
Günümüzde toplumdan izole olarak yaşayan birçok kabile topluluğu bulunmaktadır. Araştırmalara göre 60 ülkenin içerisinde hayatını sürdüren 150 milyondan fazla kabile üyesi yaşamaktadır. Bu kabilelerden bazıları İngiliz fotoğrafçı Jimmy Nelson tarafından görüntülendi. İşte İngiliz fotoğrafçının objektifinden nesli tükenmekte olan kabilelerin günlük yaşamlarından kareler...

61

Papua Yeni Gine'de yaşayan Asaro kabilesi. İlk defa 20.yüzyılın ortalarında Batı dünyasıyla temasa geçen kabilenin nesli tükeniyor.

62
Moğolistan'ın batısında bulunan ve yarı göçmen bir hayat sürdüren Kazaklar.

63
Dil bakımından dünyanın en zengin ülkesi olan Papua Yeni Gine, 700 yerel dile ev sahipliği yapıyor. Nelson tarafından fotoğraflanan Huli, Asaro ve Kalam gibi kabileler dağların arasında izole bir hayat sürüp başka kabilelerle veya dünyayla fazla iletişim kurmuyor.

64
Himbalar, ince, uzun ve heykelsi çobanlarıyla antik bir kabiledir. Aşiret halinde yaşayan kabile 16. yüzyıldan beri savaşlara ve kuraklıklara rağmen değişmeden kalmıştır.

65
Papua Yeni Gine'de yaşayan bir başka kabile ise Kalam kabilesi.

66
Papua Yeni Gine'de yaşayan Huli kabilesi.

67
Rusya'nın kuzeydoğusunda ve Kuzey Kutup dairesinin üstünde bulunan Çukotka'da 68 bin vatandaş yaşıyor. Burada yaşayanlar sıcaklığın -40 dereceye düştüğü sert kışlarla başa çıkmak zorunda kalıyor. Ren Geyiği yetiştiricilerinin bulunduğu bir bölge olarak bilinen Çukotla; Çukçi, Çuvantsy ve Sibirya Yupik halklarına ev sahipliği yapıyor.

68
Yeni Zelanda'da iki kültürel grup bulunuyor: Avrupa`dan gelen Yeni Zelandalılar ve Polinezyalı akrabaları bin yıl önce adaya gelen Maoriler. Adaya gelen ilk Avrupalılar, Maorilerin vücutlarında ve yüzlerinde bulunan şekillere oldukça şaşırmış. Erkeklerin yüzlerine çizilen dövmeler kemik yapısını ön plana çıkarıp savaşçıların mertliğini simgeliyor.

69
Mustang kabilesi din, kültür ve tarihiyle Nepal'in bir parçasıdır. İlk defa 1991 yılında yabancılara, bu kabilenin içerisine girme izni verilmiştir. Mustang'lar nesli tükenmek üzere olan kabilelerden bir tanesidir.

70
Arjantin'deki atlı çobanlar, ülkenin kendine özgü kovboyu sayılıyor. Bu kişiler otlaklara çıkıyor, sığırları güdüyor ve bağımsız bir hayat sürüyor.

71
Hindistan'daki en gelenekçi topluluklardan biri Rabariler. Rabariler, dayanıklılıklarıyla ve hayret verici nakışlarıyla ün salmış. Çeyizlik hediyeler yapan kadınlar dış dünyayla zaman zaman temasta bulunuyor.

Son Dakika Hindistan'da Yaşayan Aghori Babalar Ölüleri Yiyorlar - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

İtalya'nın yasaklı cinsel ilişki adası, karanlık tarihi ile ürkütüyor Küçük kıza cinsel istismarda bulunup öldüren caniyi halk maket bıçağı ile delik deşik etti Sauna keyfi yapan 42 yaşındaki şarkıcı kağıt kadar ince bikinisiyle poz verdi Çıplak poz veren ünlü sporcu Paige VanZant hırsızlık kurbanı oldu! Video ile verdiği tavsiye şaşırttı Gözlerini gökyüzünden alamadılar! Şehir halkı telefon ellerinde dakikalarca bu halde kaldı