Hindistan'da Yılanların Sütle Yıkandığı İlginç Gelenek - Son Dakika

Hindistan'da Yılanların Sütle Yıkandığı İlginç Gelenek

07.08.2014 08:55

1
Hindistan'da her sene ağustos ayında yapılan Nag Panchami Festivali'nde, Hindular yılanları sütle yıkıyor ve onlara süt içiriyor. İnanışa göre, insanlar bu sayede kardeşlerinin ve ailelerinin korunduğuna inanıyor.

2
Hindu inanışında yer alan efsaneye göre, bir çiftçi tarlayı sürdüğü sırada bir yılanı öldürüyor. Öldürülen yılanın annesi ise daha sonra bu çiftçiyi ve ailesinde Nagas'a dua eden küçük kız dışında herkesi öldürüyor. Küçük kızın bağlılığı ve dua etmesiyle çiftçinin tüm ailesi tekrardan canlanıyor.

3
Ve o günden sonra her sene Nag Panchami Günü kutlanmaya başlanıyor ve yılanlar bir daha hiç kimseyi ısırmıyor.

4
Nag Panchami : Vishnu'nun evrenler arasında gezerken dinlenmek için üzerine oturduğu sarmal şekilde uyuyan bir yılan olan Ananta'ya adanmıştır. Bu kutsal yılan sembolüne birçok hediye sunulur.

5
Bu bayramda yılan oynatıcıları çok iyi para kazanır. Yılanların muson yağmurları üzerinde etkili olduğuna ve şeytani güçleri evlerden uzakta tuttuğuna inanılır.

6
Nag Panchami festivali için yılan heykeli başında toplanıp, ibadet ve saygı duruşunda bulunurlar.

7
Yılanlara dua ile süt sunumu dışında sadaka da toplanır.

8
Nag Panchami festivali vesilesiyle, spor merkezinde erkekler arasında güreşler yapılır. Fotoğrafta görülen yaşlı Hint güreşçi, Ram Gopal geleneksel güreş nöbetini gerçekleştiriyor.

9
İşte festivalden kareler...

10
11
12
13
14
15
16
17

Son Dakika Hindistan'da Yılanların Sütle Yıkandığı İlginç Gelenek - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor