Hindistan'daki İşçi Maymunlar - Son Dakika

Hindistan'daki İşçi Maymunlar

02.02.2014 15:08

Tayland'daki bazı hindistan cevizi tarlası sahipleri hasat döneminde, bebekken eğittikleri maymunları kullanıyor.

1
Güneydoğu Asya ülkelerinden Tayland'ın önemli gelir kaynaklarından biri olan hindistan cevizinin lezzeti ve faydaları çok, hasadı ise oldukça zor.
2
Tayland'daki bazı hindistan cevizi tarlası sahipleri, yükseklikleri 20 metreyi bulan ağacın meyvelerini yere indirmek için uzun bambuların ucuna iliştirdikleri keskin bıçaklar yardımıyla hasat yapıyor.
3
Bazı çiftçiler ise farklı bir yöntem kullanıyor. Güneydoğu Asya'da yaşayan 7-10 kilogram ağırlığa sahip kısa kuyruklu makak maymunları, vücut ölçülerinin aksine son derece çevik ve çalışkan.
4
Bu durumun farkına varan Taylandlılar, maymunları, henüz bebek sayılabilecek yaştayken doğal ortamlarında kurulan tuzaklar yardımıyla yakalayarak hindistan cevizi toplamak için eğitiyor.
5
Aynı yöntem Endonezya ve Sri Lanka'da da tarla sahipleri tarafından kullanılıyor.
6
Eğitim sırasında zaman zaman şiddete de maruz kalan kısa kuyruklu makak maymunları, yetişkinliğe eriştiklerinde sahiplerinin komutları doğrultusunda usta birer hindistan cevizi işçisi oluyor.
7
İşçi maymunun çalışma karşılığında günlük ödülü ise sadece birkaç muz ya da mango.
8
Kısa kuyruklu makak maymunlarının, bir insandan 10 kat daha hızlı çalışabildiği ve günde 700 ila 1000 adet hindistan cevizi toplayabildiği belirtiliyor.
9
İşte ilginç hasat fotoğrafları...
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika Hindistan'daki İşçi Maymunlar - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın "Doğuştan mesafem var" diyerek maske takmıyordu! Merve Boluğur sorumsuz davranışının karşılığını aldı