Son Dakika Haberleri: Hıristiyan Partinin Türbanlı Milletvekili

Hıristiyan Partinin Türbanlı Milletvekili

10 yıl önce

1
Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yanı sıra bölgesel parlamento seçimlerinin de yapıldığı Belçika'da 6 Türk kökenli aday milletvekili seçildi.
2
Valon Hıristiyan Demokrat Parti'nin (CDH), Başkent Brüksel Bölgesi Parlamentosu'na 21. sıradan aday gösterdiği başörtülü Mahinur Özdemir, tercihli oylarla milletvekili oldu.
Seçim kampanyasında fotoğrafının partisi tarafından başörtüsü gözükmeyecek şekilde yansıtıldığı Özdemir, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Schaerbeek semtinde belediye meclis üyesi olarak görev yapıyordu.
3
Seçimlerde en önemli başarılardan birini halen Brüksel Bölge Hükümeti'nde bakan olarak görev yapan Emir Kır elde etti. Valon Sosyalist Parti'den (PS) aday olan Kır, 11 bin 546 oyla partisinin 2., Brüksel Bölgesi'nin ise 8. en fazla tercihli oy alan ismi oldu.
Ülkenin kuzeyinin temsil edildiği Flaman Parlamentosu'nda da 3 Türk kökenli siyasetçi görev yapacak.
Belçika'da AP üyeliği için aday gösterilen 7 Türk kökenli politikacı ise seçilemedi.
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22Diğer Galeriler

Plastik Elbisesi Yüzünden Arabadan İnemeyen Kardashian'ı, Kocası Kucakladı Sahte Kaşar Peynirini Ayırt Etmek İçin Bunu Yapın! 24 Yıldır Sadece Sosis ve Patates Yiyor! Kardashian'ın, Gazetecilere Yaptığı El Hareketi Pes Dedirtti! Bu Ülkede 1 Bütün Tavuk Almak İçin Bu Kadar Para Ödüyorlar!