Son Dakika Haberleri: Hıristiyan Partinin Türbanlı Milletvekili

Hıristiyan Partinin Türbanlı Milletvekili

10 yıl önce

1
Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yanı sıra bölgesel parlamento seçimlerinin de yapıldığı Belçika'da 6 Türk kökenli aday milletvekili seçildi.
2
Valon Hıristiyan Demokrat Parti'nin (CDH), Başkent Brüksel Bölgesi Parlamentosu'na 21. sıradan aday gösterdiği başörtülü Mahinur Özdemir, tercihli oylarla milletvekili oldu.
Seçim kampanyasında fotoğrafının partisi tarafından başörtüsü gözükmeyecek şekilde yansıtıldığı Özdemir, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Schaerbeek semtinde belediye meclis üyesi olarak görev yapıyordu.
3
Seçimlerde en önemli başarılardan birini halen Brüksel Bölge Hükümeti'nde bakan olarak görev yapan Emir Kır elde etti. Valon Sosyalist Parti'den (PS) aday olan Kır, 11 bin 546 oyla partisinin 2., Brüksel Bölgesi'nin ise 8. en fazla tercihli oy alan ismi oldu.
Ülkenin kuzeyinin temsil edildiği Flaman Parlamentosu'nda da 3 Türk kökenli siyasetçi görev yapacak.
Belçika'da AP üyeliği için aday gösterilen 7 Türk kökenli politikacı ise seçilemedi.
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

YORUMLAR


Diğer Galeriler

YHT Kazası Sonrası Paramparça Olan Vagonun İçinden Korkunç Görüntüler Yasak Elma'nın Cinsel İlişki Haritası Kafaları Karıştırdı 13 yıldır Evlerimize Konuk Olan 'Arka Sokaklar' Oyuncularının Değişimleri, Görenleri Hayrete Düşürüyor! Çağatay Ulusoy ve Ayça Ayşin Turan'ın Cinsel İlişki Sahnesi Muhafız'a Damga Vurdu Muhafız'ın Ölümsüz Mazhar'ı Bakın Kim Çıktı!