Hollywood tabelasında müstehcen kelimelerle değişiklik yapan 6 kişi tutuklandı! Aralarında yetişkin dergi yıldızı da var - Son Dakika

Hollywood tabelasında müstehcen kelimelerle değişiklik yapan 6 kişi tutuklandı! Aralarında yetişkin dergi yıldızı da var

03.02.2021 15:47

ABD'nin Los Angeles kentindeki Mount Lee tepesinde yer alan meşhur "Hollywood" tabelasını değiştiren 6 kişi tutuklandı. Aralarında model Julia Rose'un da bulunduğu ekip, yaptıkları eylemle meme kanserine dikkat çekmek istediklerini iddia etti.

1
ABD'nin Los Angeles'taki Mount Lee tepesinde hareketli dakikalar yaşandı. Meşhur "Hollywood" tabelası, "Hollyboob" meme anlamına gelen (Boob) olarak değiştirildi.

2
"Hollywood" yazısındaki 'W' ve 'D' harflerinin 'B' harfi ile değiştirilmesiyle 'wood' kelimesi, Türkçe 'meme' anlamına gelen argo ifade olan 'boob'a dönüştüren 6 kişi gözaltına alındı.
3
Los Angeles Polis Teşkilatı'ndan (LAPD) yapılan açıklamada, güvenlik kameralarında 5 erkek ve 1 kadının tespit edildiği bunu üzerine harekete geçilerek bir yetişkin derginin kurucusu Julia Rose'un da aralarında bulunduğu grubun gözaltına alındığı ifade edildi. Tabelaya kalıcı zarar verilmemesi nedeniyle söz konusu kişilerin daha sonra serbest bırakıldığı belirtildi.
4
"İNSTAGRAMI PROTESTO ETMEK İSTEDİM"
İNSTAGRAMI PROTESTO ETMEK İSTEDİM
Öte yandan, Rose çıplak fotoğraflarından dolayı hesabını askıya alan sosyal medya platformu Instagram'ı protesto için böyle bir eyleme kalkıştığını söyleyerek," Benim fotoğraflarımı sansürleyen İnstagramı protesto etmek istedim. Başardığıma inanıyorum" dedi.

5
EYLEM İÇİN 6 AY UĞRAMIŞLAR
EYLEM İÇİN 6 AY UĞRAMIŞLAR
Gözaltına alınanların arasında, model Julia Rose'un da bulunduğu belirtildi. Gözaltına alınan gruptaki bir diğer isim olan YouTube fenomeni Jack Tenney de bu fırsatı tepmek tepmek istemediği için Rose'a eşlik ettiğini, bu 'şov' için aslında 6 aydır uğraştıklarını anlattı.
6
YAZIYA MÜDAHALE SUÇ SAYILIYOR
YAZIYA MÜDAHALE SUÇ SAYILIYOR
Santa Monica Dağları'nda bulunan Hollywood Hills'in Mount Lee tepesinde büyük harflerle yazan "Hollywood" yazısı, bir Amerikan kültürü simgesi olarak biliniyor. 1923 yılında tahta ve sac levhadan yapılan, 1978 yılında yıkılıp çelikten tekrar takılan ikonik yazıya müdahale edilmesi iyi bir amaçla olsa bile suç teşkil ediyor.
7

YORUMLAR
500

Son Dakika Hollywood tabelasında müstehcen kelimelerle değişiklik yapan 6 kişi tutuklandı! Aralarında yetişkin dergi yıldızı da var - Son Dakika


Advertisement