Son Dakika Haberleri: Horlamayı Önlemenin 5 Pratik Yolu

Horlamayı Önlemenin 5 Pratik Yolu

6 yıl önce

Horlamanızı pratik yöntemlerle engelleyebilirsiniz.

1
Horlama kişiyi olduğu kadar çevresindekileri de rahatsız eden bir hastalıktır. İşte horlamayı önlemek için yapmanız gerekenler...
2
Yatmadan üç saat öncesine kadar ağır yemek ve alkolden kaçının. Yatmadan önce ağır yemek yemek boğaz kaslarının normalden daha da gevşemesine yol açar, ve bu durum horlamayan bir insanı dahi horlatabilir.
3
Yatmadan önce sakinleştirici ve antihistamin almaktan kaçının. Bu ilaçlar da boyun kaslarına baskı yapar ve horlamaya yol açabilir.
4
Eğer kiloluysanız kilo verin. Fazla kilonun neden horlamaya yol açtığını kimse bilmiyor. Boğaz etrafındaki yapılarda yağ artışına bağlanabilir, ki bu da nefes aldığınız hava geçitlerinin boyutunu küçültür.
5
Sırt üstü yatmaktan kaçının. Dil geri düştüğü ve hava yollarının üzerine baskı yaptığı için bu yatış pozisyonu horlamaya yol açabilir. Yüzüstü veya yan yatarak uyumayı tercih edebilirsiniz.
6
Tenis topu tedavisini deneyin. Yatağa girmeden önce içinde tenis topu olan bir bel çantası takın ve sırtınızın boşluğuna getirin. Alternatif olarak pijamalarınızın ardına bir tenis topu da yapıştırabilirsiniz . Her sırtüstü döndüğünüzde rahatsız olup yan yatarsınız.Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:24 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü model Kendal Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu Böyle meslek görülmedi! Sadece vücudunu paylaşarak yılda 300 bin dolar kazanıyor İnsanlığımızdan utandıran kare! Hamile karısına kimse yer vermeyince bakın ne yaptı Vedat Milor'dan, evliliğini yorumlayan takipçisine bomba cevap: Parası için evlendim!