Horlamayı Önlemenin 5 Pratik Yolu - Son Dakika

Horlamayı Önlemenin 5 Pratik Yolu

11.04.2014 18:24

Horlamanızı pratik yöntemlerle engelleyebilirsiniz.

1
Horlama kişiyi olduğu kadar çevresindekileri de rahatsız eden bir hastalıktır. İşte horlamayı önlemek için yapmanız gerekenler...
2
Yatmadan üç saat öncesine kadar ağır yemek ve alkolden kaçının. Yatmadan önce ağır yemek yemek boğaz kaslarının normalden daha da gevşemesine yol açar, ve bu durum horlamayan bir insanı dahi horlatabilir.
3
Yatmadan önce sakinleştirici ve antihistamin almaktan kaçının. Bu ilaçlar da boyun kaslarına baskı yapar ve horlamaya yol açabilir.
4
Eğer kiloluysanız kilo verin. Fazla kilonun neden horlamaya yol açtığını kimse bilmiyor. Boğaz etrafındaki yapılarda yağ artışına bağlanabilir, ki bu da nefes aldığınız hava geçitlerinin boyutunu küçültür.
5
Sırt üstü yatmaktan kaçının. Dil geri düştüğü ve hava yollarının üzerine baskı yaptığı için bu yatış pozisyonu horlamaya yol açabilir. Yüzüstü veya yan yatarak uyumayı tercih edebilirsiniz.
6
Tenis topu tedavisini deneyin. Yatağa girmeden önce içinde tenis topu olan bir bel çantası takın ve sırtınızın boşluğuna getirin. Alternatif olarak pijamalarınızın ardına bir tenis topu da yapıştırabilirsiniz . Her sırtüstü döndüğünüzde rahatsız olup yan yatarsınız.

Son Dakika Horlamayı Önlemenin 5 Pratik Yolu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden