Son Dakika Haberleri: Huawei'nin sahibinin kızı ayağında kelepçeyle görüntülendi!

Huawei'nin sahibinin kızı ayağında kelepçeyle görüntülendi!

2 ay önce

Huawei'nin sahibi Ren Zhengfei'nin kızı Meng Wanzhou'u kapısının önünde bu halde görüntülendi.

1
Kanada'daki bir mahkeme tarafından kefaletle ev hapsine alınan Çin'in en zengin ve en prestijli işadamlarından Ren Zhengfei'nin kızı Meng Wanzhou, Vancouver kentindeki duruşmasına gitmek için evini terk ederken böyle görüntülendi.
2
Meng Wanzhou, kalem etek ve bluzdan oluşan mor takımı ve simli stilettolarıyla, kendisini görüntülemek isteyen basın mensuplarına gülümseyerek selam verdi.
3
Kapı açıldı ve Meng Wanzhou dışarı adımını attı. Flaşlar işte o anda patlamaya başladı.
4
İlk dikkat çeken, ev hapsinde olan üst düzey yöneticinin ayak bileğindeki elektronik kelepçe oldu.
5
Neden gözaltına alınmıştı?
Neden gözaltına alınmıştı?
Huawei'in kurucusunun kızı ve Mali İşler Direktörü Wanzhou, mahkeme salonuna gitmek üzere kendisini bekleyen aracına yöneldi.

Wanzhou, hakkındaki ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını delme, yolsuzluk ve teknoloji hırsızlığı gibi suçlamalar nedeniyle Aralık ayında Kanada'da havaalanında aktarma sırasında gözaltına alınmıştı. Meng, ABD'nin iade talebi nedeniyle Kanada'da önce tutuklanmış, ardından 10 milyon Kanada doları kefaletle serbest kalmıştı.

6
Meng, Kanada hükümetine, sınır kontrol ajansına ve emniyetine 'medeni haklarının ağır ihlâli' gerekçesiyle dava açmıştı.

Dava gerekçesi olarak ise gözaltının "hukuksuz" ve "keyfi" olarak yapıldığı belirtilmişti. Üstelik yetkililerin "gözaltına alınmasının gerçek gerekçesini sakladıkları, avukatlarına erişimini ve sessiz kalma hakkını engelledikleri" ileri sürülmüştü.

7
Kanada, Meng Wanzhou'nun ABD'ye iade sürecinin başlatılmasına onay vermiş, yapılan yazılı açıklamada, "Adalet Bakanlığı yetkilileri Meng Wanzhou'ya ilişkin resmi olarak iade sürecinin başlatılması için yetki verdi" denilmişti.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang ise, iade sürecinin başlatılmasına onay verilmesini "siyasi bir olay" olarak yorumlamıştı.

8
Meng Wanzhou kimdir?
Meng Wanzhou kimdir?
Çin'in en büyük ve en gizli gruplarından biri olan Huawei'de Mali İşler Direktörü (CFO).Her şeyden önce Huawei'yi kurmuş olan eski Çin ordu subayı Ren Zhengfei'nin kızı. Meng Wanzhou Kanada'da Çin ve ABD arasındaki mali savaşın mağduru oldu.Haber Yayın Tarihi: 25.09.2019 08:35 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Uzmanlardan zehirli tatula uyarısı! Şifalı diyenlere kanmayın, karaciğer yetmezliğine sebep oluyor Usta oyuncu Yıldız Kenter'in gerçek adını duyan şaşıp kalıyor! İşte Yıldız Kenter'in başarılarla bezeli yaşamı Hem sporcu hem taraftar! Güzel model cesur pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arazinin ortasındaki devasa patatesin içinde ne olduğunu gören şaşıp kalıyor! Prens Andrew, kendisine yöneltilen 'cinsel ilişki kölesi' iddialarına yanıt verdi: Tıbben terleyemiyorum!