Son Dakika Haberleri: Hurdaya Dönen Bir Zamanların En Lüks Treninden 15 Kare

Hurdaya Dönen Bir Zamanların En Lüks Treninden 15 Kare

3 yıl önce

Bir zamanların en lüks ulaşım aracı olan, şimdilerde ise unutulmaya yüz tutan ve hurda yığınına dönüşmeye başlayan tarihi Grand Orient Express'in son hali görüntülendi.

1

1883'te Compagnie Internationale des Wagons-Lits (CIWL) tarafından açılışı yapılan tren bir zamanlar lüksün tanımı olarak görülüyordu.

2

The Orient Express'in içini görüntüleyen fotoğrafçı “Onun içine adım attığım ilk an bir zaman makinesinin içine girmek gibiydi. Geçmişindeki duyguları hissetmeye çalıştım ve aslında bu da fotoğraflarımda göstermek istediğim şey. İnsanlar bu fotoğraflara bakıp ‘ne, neden, ne zaman' diye sorduklarında bu çalışmanın amacına ulaştığını hissedeceğim” şeklinde duygularını dile getirdi.

3

Konuklarına adeta bir Avrupa turuna çıkan tren, yolculuğa Paris'te başlayıp, Münih, Viyana, Budapeşte, Belgrad şehirlerinden başlayıp konuklarını İstanbul'a getiriyordu.

4
5
6
7
8
9
10
11
12


Haber Yayın Tarihi: 23.04.2017 03:56 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Küçük Gelin dizisinin Zehra'sı şimdilerde güzeller güzeli bir genç kız oldu! Mucize tohum! Diz ağrılarından, tümöre; ölüm hariç her derde deva! Kalça kaldırma ameliyatı için Türkiye'ye gelen İngiliz turistin başına gelmeyen kalmadı! Helikopter turunda tesadüfen gördü! İzlanda'da 50 ceset kıyıya vurdu 29 yaşındaki gençten skandal itiraf: Yaşlı kadınlarla birlikte olarak haftada 56 bin TL kazanıyorum