Son Dakika Haberleri: Hz. Muhammed'in Karikatürünü Çizmişti, Evini Basan Baltalı Saldırgandan Bakın Nasıl Kurtuldu

Hz. Muhammed'in Karikatürünü Çizmişti, Evini Basan Baltalı Saldırgandan Bakın Nasıl Kurtuldu

13 gün önce

Hz. Muhammed'i başında bomba ile çizdiği için ölüm tehditleri alan Danimarkalı karikatürist Kurt Westergard, evini basan baltalı saldırgandan panik odası sayesinde kurtuldu. İşte, hırsızlığa, kurşuna, depreme ve hatta bombaya bile dayanıklı olan panik odaları ve çılgın özelikleri...

1
'Panic Room'
Panic Room
Birçoğunuz, 2002 yılında vizyona giren Panik Odası filmini bilirsiniz. Jodie Foster ve Kristen Stewart'ın başrollerini paylaştığı bu gerilim filminde, kişiyi olası afet ve saldırılardan kurtaran panik odası ele alınmıştı.
2
''Gerçekten özel bir oda''
Gerçekten özel bir oda
Dünyaca ünlü oyuncu Jodie Foster bu odalar için, ''Bu odayı bir milyoner evine hırsız girdiği takdirde kendini korumak amacıyla inşa ettirmiş. Bu gerçekten özel bir oda. Odada evin her köşesinde bulunan kameraların görüntülerini gösteren 8 tane video monitörü var. İhtiyacınız olabilecek her şey odada mevcut. Burada 1 ay kalmanız gerektiği takdirde size yetecek kadar su bile var.'' açıklamasıyla, tüm dikkatleri birçok evde inşası mümkün olan panik odalarına çevirdi.
3
Birçok tehlikeden koruyor
Birçok tehlikeden koruyor
Gömülü bir telefon hattı, havalandırma sistemi, evin dört bir yanını izleyebileceğiniz pek çok monitör ve kalın bir çelik kapının mevcut olduğu panik odaları, sizi deprem, yangın, su baskını, hırsızlık ve bomba gibi birçok tehlikeden koruyor.
4
Beyaz Saray'da da var
Beyaz Sarayda da var
Hatta Beyaz Saray'da, John Kennedy liderliğinden beri Situation Room isimli bir panik odası olduğu bile söyleniyor.
5
Evlere de kuruluyor
Evlere de kuruluyor
Birçok kişinin evine rahatlıkla inşa edebileceği bu odalar, evin tamamına ya da bir kısmına döşenebiliyor. Üstelik kişiye özel tasarlama lüksünüz de var.
6
Birçok ihtiyaç düşünülmüş
Birçok ihtiyaç düşünülmüş
Panik odalarının zemininde oksijen bulunuyor ve sizi yaklaşık bir hafta idare edecek akülü sistemler mevcut. Üstelik, su ihtiyacınızı gidermeniz için su tankı bile var!
7
Türk mürettebatı, korsanlardan kurtardı
Türk mürettebatı, korsanlardan kurtardı
Kullanım alanı evlerle sınırlı kalmayan bu odalar, iş yerleri ve gemilerde de inşa edilebiliyor. Öyle ki, 2010 yılında Bangladeş'e giden bir Türk gemisi, Somalili korsanlar tarafından kaçırılmaya çalışılmıştı. Durumu erken fark eden mürettebat, kendisini makine dairesinde bulunan panik odasına attı ve 'security attack' sinyali göndererek, bölgeye NATO gemilerinin ulaşmasını sağladı. Korsanlar, yaklaşan güvenlik ekibinden korkarak, gemiyi terk etmişlerdi.
8
O da panik odasıyla hayatta kalmıştı
O da panik odasıyla hayatta kalmıştı
Danimarkalı karikatürist Kurt Westergaard da, panik odası sayesinde hayatta kalan insanlardan biri.
9
Hz. Muhammed ile alay ettiği için ölüm tehditleri alıyor
Hz. Muhammed ile alay ettiği için ölüm tehditleri alıyor
Westergaard, Hz. Muhammed'i başında bir bombayla resmettiği için Müslüman dünyasının tepkisi çekmişti ve ölüm tehditleri alıyordu. Polis koruması altında 5 yıl geçiren ünlü karikatürist, eli baltalı bir saldırganın, evin giriş kapısındaki camı kırmaya çalıştığını fark edince, 5 yaşındaki torununu da alarak, panik odasına kaçmış ve kendisini koruyan polisleri çağırarak, hayatta kalmıştı.
10
Rita Ora'nın evinde de var
Rita Oranın evinde de var
2015 yılında dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, gece uyuduğu esnada evine hırsız girmişti. Yaşadığı ürkünç olaydan olumsuz etkilenen genç şarkıcı, 1.3 milyon sterlin değerindeki evine panik odası kurdurdu.
11
20 bin sterline mal oldu
20 bin sterline mal oldu
Ora'nın, yatak odasının dışına kurdurduğu panik odası sayesinde, yalnızca bir tuşla tavandan aşağıya çelik bir duvar iniyor. Güzel yıldız, panik odasını kurdurmak için 20 bin sterlin harcamıştı.
12
13
14
15

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yeşilçamın Küçük Hanım'ıydı, Akıl Hastanesine Zincirlendi! İşte, Belgin Doruk'un Trajik Hikayesi Salako'nun Biricik Aşkı Emine, Bakın Şimdi Nasıl Görünüyor? Acun Medya'yı Bırakan Alp Kırşan, Bakın Şimdi Ne Yapıyor Game of Thrones'un Kızıl Güzeli, Sevgilisini Öpücüklere Boğdu! Babasının Ölüm Acısını Hafifletmek İçin, Günde 4 Saat Cinsel İçerikli Film İzlemeye Başladı