İbo ile Güllüşah filminin Oya'sı, bakın hangi ünlünün annesi çıktı! - Son Dakika

İbo ile Güllüşah filminin Oya'sı, bakın hangi ünlünün annesi çıktı!

5 ay önce

Yeşilçam'ın efsane filmlerinden İbo ile Güllüşah'ta 'Oya' karakterine hayat veren Deniz Türkali, bakın hangi ünlü ismin annesi çıktı!

1
Yanlış okumadınız! Muazzam sesi ve özgün tarzıyla gönüllere taht kuran Zeynep Casalini, usta oyuncu Deniz Türkali'nin kızı.

2
Yeşilçam'ın unutulmaz filmi İbo ile Güllüşah'ta yer alan çakır gözlü Oya'yı hatırlamayanınız yoktur. Gazeteci Oya karakterini canlandıran oyuncu, yazar Vedat Türkali'nin kızı Deniz Türkali'den başkası değil.
3
Deniz Türkali ve Ernesto Casalini, çocukları olduktan bir süre sonra ayrıldılar.

4
Tebessümün eksik olmadığı yüzüyle seyircinin gönlünü çalan usta oyuncu Deniz Türkali, aynı zamanda şarkılarını severek dinlediğimiz ünlü bir ismin annesi.
5
1964 yılında İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile evlenen Deniz Türkali, 1970 yılında kızı Zeynep Casalini'yi kucağına aldı.
6
Deniz Türkali kimdir?
Deniz Türkali kimdir?
Deniz Türkali, Londra'da tiyatro eğitimi aldı. Aynı zamanda birçok ülkede konserler veren Türkali, Türkiye'ye döndükten sonra bir sure Milliyet Yayınları'nda yayın danışmanlığı yaptı.
7
Sinema ve TV filmlerinde oynadı. Film senaryoları yazdı, hatta film müzikleri bile seslendirdi.
8
Zeynep Casalini kimdir?
Zeynep Casalini kimdir?
İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ve usta oyuncu Deniz Türkali'nin kızı olan Zeynep Casalini, 3 Ekim 1970 tarihinde İstanbul'da doğdu.


9
1985 yılında Bilsak Tiyatro Atölyesi'nde tiyatro çalışmalarına başladı ve amatör bir gruba katılarak tiyatro ile ilgilendi.

10
Lisedeyken 1988 yılında ev arkadaşı Yasemin Alkaya'nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. İtalya'da bir rock grubuyla sahne aldı.

11
1990 yılında Marmaris'e yerleşti ve sahne çalışmalarını sürdürdü.

Haber Yayın Tarihi: 15.09.2019 03:09 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş

Son Dakika Haberleri