Son Dakika Haberleri: İbrahim Tatlıses'in Asena'ya Hakaret Davası Ertelendi

İbrahim Tatlıses'in Asena'ya Hakaret Davası Ertelendi

7 yıl önce

Asena'ya hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan İbrahim Tatlıses hakkındaki dava ertelendi.

1
Asena'ya hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan türkücü İbrahim Tatlıses hakkındaki dava, 3'üncü yargı paketi olarak bilinen 6352 sayılı yasa kapsamında ertelendi.
2
Asena, "Beni üç aylıktan beri babaannem büyüttü. Gerisi benim için paspastan farksız" sözleri üzerine Tatlıses, şov programında "Ana babaya saygı kalmadı. İnsanlık elinden nasip almamış. Her şey var ama gözü doymamış" dizelerini içeren türkünün sözlerini okudu.
3
İstanbul 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 3 aydan 2 yıl kadar hapis istemiyle yargılanan Tatlıses ile şikayetçi Asena katılmadı.
4
Tatlıses hakkındaki dava, 3. yargı paketi kapsamında ertelendi.
5
Kararda, Tatlıses'in 3 yıl içinde basın ve yayın yoluyla ya da diğer düşünce ve kanaat açıklama yöntemleriyle yeni bir suç işlemezse davanın düşürüleceği belirtildi.
6
Tatlıses'in yeni bir suç işlemesi halinde ertelenen yargılamaya devam edilecek.
7
İbrahim Tatlıses, Asena'yla ilgili sözlerinde hakaret kastının bulunmadığını söylemiş, "Bir insan aile fertlerini sevmeyebilir. Ancak bunu orada burada söyleyeceğine, kendi aile ortamında dile getirmeli. Ben bunu anlatmak istedim" demişti.
8
9
10Haber Yayın Tarihi: 14.09.2013 02:09 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu Karadeniz halkının kabusu oldu! Gören derhal ihbar etsin