Son Dakika Haberleri: İbrahim Tatlıses ve Şivan Perwer'in Erbil buluşması

İbrahim Tatlıses ve Şivan Perwer'in Erbil buluşması

7 yıl önce

Erbil'de bir araya gelen Şanlıurfalı ünlü müzisyenler Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses, hasret giderip sohbet etti.

1
Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses ile Kürt müziğinin önde gelen ses sanatçısı Şivan Perwer, yeni başlatılan barış sürecine destek olmak amacıyla, Erbil'de, "kardeşlik buluşması" adı altında bir araya geldi.
2
Görüşmeyi, "Yeni başlayan sürece destek buluşması" olarak niteleyen ses sanatçıları İbrahim Tatlıses ile Şivan Perwer kardeşliğe katkı sağlamak amacıyla ortak bir konser verebileceklerini söylediler.
3
Gerçekleşen tarihi buluşmada, İbrahim Tatlıses, "Kardeşlik, buluşması" derken Şivan Perwer de, "Kardeşlik, ve yeni başlayan sürece destek buluşması" diye nitelendirdi.
4
Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'la görüşmelerin daha önce gerçekleşmesi gerektiğine dikkat çeken Şivan Perwer, "Böyle bir süreç başlatıldığında hep sabotajlar yapıldı."
5
"Hep körüklendi, terör olayları dendi. Ona saldırı, buna saldırı yapıldı. Büyük kayıplar verdi bu ülke insanı. Bu süreç daha önce başlamalıydı. Herkesin bu sürece katkıda bulunması gerekir."
6
"Paris'teki son olaylar birebir Öcalan'la başlatılan görüşmeler ve gelinen süreçle ilgilidir. Sürece büyük bir darbedir. Ne zamanki demokrasi adına, hak hukuk adına bir süreç başlamışsa hemen akabinde sürece baltalama gelmiştir" dedi.
7
Sanatçı Perwer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni başlayan süreçte işinin çok zor göründüğünü belirterek, "Her taraftan taşlar atılıyor. Onun için Sayın Başbakan'ın sakin bir kafayla olayları değerlendirmesi gerekir."
8
"BDP ve AK Parti yetkililerinin birbirlerine bu süreçte yakınlaşması gerekir. Bu çok önemli. Yakınlaşma olursa zaten savaş olmaz. Süreçte iyi işler hale gelir"
9
İbrahim Tatlıses ise, daha önce Şivan Perwer ile bir araya geldiklerini ancak meşhur olmalarının ardından ilk kez buluştuklarını söyledi.
10
"Biz aynı toprağın çocuklarıyız" diyen Perwer ise, Tatlıses'le bir araya gelmeleri için bir sebep olduğunu da ifade etti. İkili, ortak bir konser verebileceklerini de ifade etti.
11
Yeni çıkan son albümünü Tatlıses'e imzalayıp hediye eden Perwer, Türkiye'ye geleceğini oranın kendi ülkesi olduğuna dikkat çekti.Haber Yayın Tarihi: 15.11.2013 06:33 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kuruluş Osman'ın Burçin Hatun'u Aslıhan Karalar, amuda kalktığı fotoğrafıyla takipçilerini heyecanlandırdı! Kraliçe Rihanna'nın tasarladığı iç çamaşırı koleksiyonu yürek hoplattı! İşte ilk marka elçisi +18 film yıldızından, ünlü basket takımına bomba çağrı: Oyuncunuz borcunu ödesin! Kendisini sağlıklı sanan genç adam, et yiyen bakteriler yüzünden dudağını, kolunu ve bacağını kaybetti! Önce gök gürültüsü duydu sonra ev sallandı! Bahçesindeki manzarayla şoke oldu