İçinde Kan Bankası Bile Var! İşte Dünya Liderlerinin Makam Arabaları! - Son Dakika

İçinde Kan Bankası Bile Var! İşte Dünya Liderlerinin Makam Arabaları!

08.08.2017 12:15

Her türlü güvenlik önleminin bulunduğu ülkelerin liderlerinin makam arabalarını merak ediyor musunuz?

1
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

2
Mercedes S600

3
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump

4
Cadillac One

5
Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping

6
Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May

7
Hongqi Limuzin

8
İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella

9
Zırhlı Jaguar XJ

10
Maybacht 62

11
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande

12
General Motors, 1.5 milyon dolar değerindeki limuzinden 12 adet üretecek ve dünyanın farklı bölgelerine gönderecek. Yani Trump'ı başka ülkelerde de aynı otomobilden bir tane bekleyecek.

13
Mercedes Benz S600

14
Hindistan Cumhurbaşkanı Pranab Mukherjee

15
Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth (Elizabeth Alexandra Mary)

16
Bentley Limuzin

17
Mercedes-Benz S Serisi

18
Japon İmparatoru Akihito

19
Toyota Century Royal

20
Almanya Cumhurbaşkanı Angela Merkel

21
Mercedes- Benz S600L

22
Lancia Thesis

23
Mercedes- Benz Pullman S600

24
Malezya Devlet Başkanı Abdülhalim Muazzam Şah

25
Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta

26
İşte Trump'ın 'canavarı'

27
Citroen DS5

28
8 tonluk araçta yok yok! Balistik füze ve kimyasal silahlara karşı savunma sistemine bile sahip... ABD Başkanı Donald Trump, yeni başkanlık aracı gelene kadar Barack Obama'nın Cadillac marka eski 'Beast'ini kullanıyordu. Trump'ın General Motors'a yaptırdığı Cadillac One nam-ı diğer Canavar'ın modifiyesi tamamlandı.

29
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

30
Papa 16. Benedikt'in kullandığı ve papamobil adı verilen Mercedes M serisi makam aracı. Papamobil özel kurşungeçirmez camlardan üretildi. Toplam 525 beygir gücü bulunan aracın arka kısmına özel kapı ilave edilerek Papa'nın arka bölüme giriş-çıkışı rahat yapabilmesi sağlandı. Daimler mühendisleri tarafından 9 ayda üretilen araç Papa tarafından halka açık törenlerde kullanılıyor.

31
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in Şili liderine hediye ettiği 1970 yapımı Ford Galaxie 500 XL aracı.

32
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kullandığı özel üretim, zırhlı, biyokimyasal ve terör saldırılarına karşı maksimum güvenlikli Mercedes Benz S serisi makam aracı.

33
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un makam aracı Citroen DS 7 Crossback.

34
Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın kullandığı Cadillac One olarak isimlendirilen özel üretim başkanlık aracı, aynı zamanda "araba gibi görünen tank" ve "Canavar" isimleriyle de anılıyor. Patlamayan tekerleklerle donatılan ve biyokimyasal saldırılara karşı koruma sağlayan aracın bagajında da dönemin başkanına uygun kanı barındıran mobil bir kan bankası bulunuyor.

35
Uruguay Devlet Başkanı Tabare Vazquez ve yardımcısı Raul Sendic Montevideo'da düzenlenen göreve başlama töreninin ardından Uruguay halkını selamlıyor.

36
Çekya Cumhurbaşkanı Milos Zeman'ın Çek otomobil üreticisi Skoda'nın Superb modeli aracı. Superb, donanım seviyesi ve kullanılan malzemeleri ile Skoda'nın en lüks, prestijli ve güçlü otomobili olma özelliğini taşıyor.Zeman'ın makam otomobili standart hali ile 0-100 km/s hızlanmasını 6.4 saniyede tamamlarken maksimum 250 km/s son sürate ulaşabiliyor.

37
Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping, Çin'de üretilen Hongqi marka makam aracını tercih ediyor. Her yerinde komünizmin işlevselliği ön plana koyan tasarım anlayışının izleri bulunan bu araç, ön kısmının tasarımıyla da biraz retro bir hava taşıyor.

38
Cambridge Düşesi Kate Middleton İngiliz krallığının veliahtı Prens William ile düğün sırasında Rolls Royce Phantom VI aracında.

39
Canavar' lakabıyla tanınan ABD Başkanı Trump'ın makam aracı Cadillac One görücüye çıktı.

40
Japon İmparatoru Akihito da ülkesinde üretilen makam aracını tercih ediyor. Bu makam aracı, uzun ömürleri, verimliliği ve yenilikçi motor teknolojileriyle tanınan Japon otomobil markası Toyota'nın Century Royal modeli.

41
İlk kez görücüye çıkan araç, normal limuzin boyutlarından büyük ve kurşun geçirmez yapısıyla dikkat çekiyor. Lüks araç, balistik füze ve kimyasal silahlara karşı da savunma sistemine sahip.

YORUMLAR
500

Son Dakika İçinde Kan Bankası Bile Var! İşte Dünya Liderlerinin Makam Arabaları! - Son Dakika


Advertisement