'İçindekiler' Kısmını Görünce Midenizin Kalkacağı 7 Gıda Ürünü - Son Dakika

'İçindekiler' Kısmını Görünce Midenizin Kalkacağı 7 Gıda Ürünü

21.03.2017 08:58

Eğer bir markete yolunuz düşürse ve gıda alışverişinde bulunacaksanız, paketin arkasındaki içeriği okumanızı tavsiye ederiz. Marketlerde sıklıkla satılan bazı besin maddeleri, can sıkacak bazı materyaller içeriyor olabilirler. Bunun önüne geçmek için, satın alacağınız ürünün "içindekiler" kısmına göz gezdirmeniz faydalı olur. İşte bazı ürünler ve içerikleri...

1
Diyet ve Meyveli Yoğurtlar
Diyet ve Meyveli Yoğurtlar
Dünyaca ünlü gıda devi pek çok gıda devinin gerek meyveli, gerekse bazı diyet yoğurtlarında jelatin bulunduğu tespit edildi. Jelatin; besi hayvanlarının kemiklerinden, bağ dokularından, derilerinden ve tendonlarından meydana geliyor.

2
Şekerdeki Kemik
Şekerdeki Kemik
Bazı şeker üreticileri, şekeri beyazlaştırmak için doğal karbondan faydalanıyor: Yani hayvan kemiklerinin tozu.

3
Organik Olmayan Muzlar
Organik Olmayan Muzlar
Organik olmayan muzlara; yengeç ve karides kabuklarından meydana gelen pestitit püskürtülür. Pestitit, muzların bakterilere karşı direnmesine neden olsa da, mide bulandırıcı bir öge olduğu şüphesiz.

4
Kırmızı Şekerlemelerdeki Böcek
Kırmızı Şekerlemelerdeki Böcek

Bazı böcekler, amonyak veya sodyum karbonat ile kaynatıldıklarında parlak kırmızı bir renk yayarlar. Kırmızı gıda boyaları da tam olarak, bu maddenin üstüne inşa edilir.

5
Dondurmalardaki kunduz
Dondurmalardaki kunduz
Bazı dondurmalarda kunduzun anal bezlerinden salgılanan 'castoreum' maddesi bulunur. Bu madde, sıklıkla vanilyalı dondurmalarda bulunur ve bileşenin bir 'doğal aroma' olarak adlandırılmasına, sağlık örgütlerince izin verilir.

6
Ekmekteki Saç
Ekmekteki Saç

Bu konuya uzun uzun değinmeyeceğiz, sık karşılaştığımız bir durum. Ufak da olsa bir teselli: Saç, vücuda yararlı L-cysteine isimli bir amino-asite ev sahipliği yapıyor.

7
İncirdeki Arı
İncirdeki Arı
Arılar, bazen incir gibi meyvelerde sıkışıp ölürler. Yani incir yerken dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Son Dakika 'İçindekiler' Kısmını Görünce Midenizin Kalkacağı 7 Gıda Ürünü - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor