Son Dakika Haberleri: 'İçindekiler' Kısmını Görünce Midenizin Kalkacağı 7 Gıda Ürünü

'İçindekiler' Kısmını Görünce Midenizin Kalkacağı 7 Gıda Ürünü

3 yıl önce

Eğer bir markete yolunuz düşürse ve gıda alışverişinde bulunacaksanız, paketin arkasındaki içeriği okumanızı tavsiye ederiz. Marketlerde sıklıkla satılan bazı besin maddeleri, can sıkacak bazı materyaller içeriyor olabilirler. Bunun önüne geçmek için, satın alacağınız ürünün "içindekiler" kısmına göz gezdirmeniz faydalı olur. İşte bazı ürünler ve içerikleri...

1
Diyet ve Meyveli Yoğurtlar
Diyet ve Meyveli Yoğurtlar
Dünyaca ünlü gıda devi pek çok gıda devinin gerek meyveli, gerekse bazı diyet yoğurtlarında jelatin bulunduğu tespit edildi. Jelatin; besi hayvanlarının kemiklerinden, bağ dokularından, derilerinden ve tendonlarından meydana geliyor.

2
Şekerdeki Kemik
Şekerdeki Kemik
Bazı şeker üreticileri, şekeri beyazlaştırmak için doğal karbondan faydalanıyor: Yani hayvan kemiklerinin tozu.

3
Organik Olmayan Muzlar
Organik Olmayan Muzlar
Organik olmayan muzlara; yengeç ve karides kabuklarından meydana gelen pestitit püskürtülür. Pestitit, muzların bakterilere karşı direnmesine neden olsa da, mide bulandırıcı bir öge olduğu şüphesiz.

4
Kırmızı Şekerlemelerdeki Böcek
Kırmızı Şekerlemelerdeki Böcek


Bazı böcekler, amonyak veya sodyum karbonat ile kaynatıldıklarında parlak kırmızı bir renk yayarlar. Kırmızı gıda boyaları da tam olarak, bu maddenin üstüne inşa edilir.

5
Dondurmalardaki kunduz
Dondurmalardaki kunduz
Bazı dondurmalarda kunduzun anal bezlerinden salgılanan 'castoreum' maddesi bulunur. Bu madde, sıklıkla vanilyalı dondurmalarda bulunur ve bileşenin bir 'doğal aroma' olarak adlandırılmasına, sağlık örgütlerince izin verilir.

6
Ekmekteki Saç
Ekmekteki Saç


Bu konuya uzun uzun değinmeyeceğiz, sık karşılaştığımız bir durum. Ufak da olsa bir teselli: Saç, vücuda yararlı L-cysteine isimli bir amino-asite ev sahipliği yapıyor.

7
İncirdeki Arı
İncirdeki Arı
Arılar, bazen incir gibi meyvelerde sıkışıp ölürler. Yani incir yerken dikkatli olmanızı öneriyoruz.Haber Yayın Tarihi: 21.03.2017 08:58 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kuruluş Osman'ın Burçin Hatun'u Aslıhan Karalar, amuda kalktığı fotoğrafıyla takipçilerini heyecanlandırdı! Kraliçe Rihanna'nın tasarladığı iç çamaşırı koleksiyonu yürek hoplattı! İşte ilk marka elçisi +18 film yıldızından, ünlü basket takımına bomba çağrı: Oyuncunuz borcunu ödesin! Kendisini sağlıklı sanan genç adam, et yiyen bakteriler yüzünden dudağını, kolunu ve bacağını kaybetti! Önce gök gürültüsü duydu sonra ev sallandı! Bahçesindeki manzarayla şoke oldu