Ieee'den 5 Türk Bilim İnsanına Fellow Unvanı - Son Dakika

Ieee'den 5 Türk Bilim İnsanına Fellow Unvanı

16.04.2014 02:21

Her yıl üyeleri arasından bilimsel başarıları için seçtiği bazı üyelerine "fellow" ünvanı veren IEEE, 2014 yılı için.

1
Her yıl üyeleri arasından bilimsel başarıları için seçtiği bazı üyelerine "fellow" ünvanı verenIEEE, 2014 yılı için de dünyanın çeşitli ülkelerindeki bilim insanları arasından 192 kişiyi seçti. Bu kişilerden 5'i Türk:Dilek Hakkani-Tür, Fatih Porikli, Haldun Özaktaş, Metin Sitti ve A. Galip Ulsoy.

Kaynak :

2
Dilek Hakkani-Tür

Microsoft'da araştırmacı olarak görev yapmakta. Master ve Doktorasını Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Hakkani konuşma dilinin işlenmesi konusunda yaptığı çalışma ile bu unvana layık bulundu.

3
Fatih Porikli

Avustralya Ulusal Üniversitesi'nde akademisyen olarak görev yapan Fatih Porikli Bilkent'ten mezunu olup, kamera bilgisayar sistemleri konusunda çalışmakta.

4
A. Galip Ulsoy

Ann Arbor Üniversitesi-Michigan'da Profesör olarak görev yapan A. Galip Ulsoy ise dinamik sistemler ve otomatik kontrol konusunda çalışmalar yürütmekte.

5
Haldun Özaktaş

Sinyal İşleme ve optik alanında çalışmalar yapan Haldun Özaktaş, Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde Profesör olarak görev yapmakta.

6
Metin Sitti

Boğaziçi Elektrik Elektronik mezunu ve Carnegie Melon Üniversitesi'nde mikro ve nano robotik kapsüller konusunda Profesör olarak çalışmakta.

Son Dakika Ieee'den 5 Türk Bilim İnsanına Fellow Unvanı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement