Ieee'den 5 Türk Bilim İnsanına Fellow Unvanı - Son Dakika

Ieee'den 5 Türk Bilim İnsanına Fellow Unvanı

16.04.2014 02:21

Her yıl üyeleri arasından bilimsel başarıları için seçtiği bazı üyelerine "fellow" ünvanı veren IEEE, 2014 yılı için.

1
Her yıl üyeleri arasından bilimsel başarıları için seçtiği bazı üyelerine "fellow" ünvanı verenIEEE, 2014 yılı için de dünyanın çeşitli ülkelerindeki bilim insanları arasından 192 kişiyi seçti. Bu kişilerden 5'i Türk:Dilek Hakkani-Tür, Fatih Porikli, Haldun Özaktaş, Metin Sitti ve A. Galip Ulsoy.

Kaynak :

2
Dilek Hakkani-Tür

Microsoft'da araştırmacı olarak görev yapmakta. Master ve Doktorasını Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Hakkani konuşma dilinin işlenmesi konusunda yaptığı çalışma ile bu unvana layık bulundu.

3
Fatih Porikli

Avustralya Ulusal Üniversitesi'nde akademisyen olarak görev yapan Fatih Porikli Bilkent'ten mezunu olup, kamera bilgisayar sistemleri konusunda çalışmakta.

4
A. Galip Ulsoy

Ann Arbor Üniversitesi-Michigan'da Profesör olarak görev yapan A. Galip Ulsoy ise dinamik sistemler ve otomatik kontrol konusunda çalışmalar yürütmekte.

5
Haldun Özaktaş

Sinyal İşleme ve optik alanında çalışmalar yapan Haldun Özaktaş, Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde Profesör olarak görev yapmakta.

6
Metin Sitti

Boğaziçi Elektrik Elektronik mezunu ve Carnegie Melon Üniversitesi'nde mikro ve nano robotik kapsüller konusunda Profesör olarak çalışmakta.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ieee'den 5 Türk Bilim İnsanına Fellow Unvanı - Son Dakika


Advertisement