İftardan Sonra Sakın Cinsel İlişkiye Girmeyin! - Son Dakika

İftardan Sonra Sakın Cinsel İlişkiye Girmeyin!

2 yıl önce

Ramazan'da cinsellik oruç tutanların en çok merak ettiği konulardan biri. Özellikle Ramazan'da cinsellik günah mı, Ramazan'da cinsellik nasıl yaşanmalı, Ramazan'da cinsel ilişki yasak mı sorularının yanıtları sıklıkla merak ediliyor. Ramazan'da cinsel ilişki konusunu Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklamaları öngörüsünde bir araya getirdik.

1
RAMAZAN'DA CİNSEL İLİŞKİ SADECE GECELERİ MÜMKÜN
RAMAZANDA CİNSEL İLİŞKİ SADECE GECELERİ MÜMKÜN


Ramazan geceleri için yeme, içme ve cinsel ilişki yasağı söz konusu değil. Dolayısıyla iftar ile imsak arasında yemek, içmek ve eşlerin cinsel ilişkide bulunmasında bir sakınca yok.

2
Ramazan'da cinsellik tam anlamıyla yasak değil. Ramazan'da cinsel ilişki yasağı oruç tutulan süreyle sınırlı. Yani bir kişi orucun başladığı imsak vaktinden orucun bittiği akşam ezanı saatine kadar cinsel ilişkide bulunamaz. Bu yasak hem oruçlular hem de oruç tutmayanlar için geçerli. Yani Ramazan ayında oruç tutulan saatlerde siz oruç tutmasanız bile cinsel ilişkide bulunmak caiz değil.

3
UZMANLAR UYARIYOR: İFTARDAN HEMEN SONRA SAKIN İLİŞKİYE GİRMEYİN!
UZMANLAR UYARIYOR: İFTARDAN HEMEN SONRA SAKIN İLİŞKİYE GİRMEYİN!


Dinen Ramazan'da cinsel ilişki iftar saatinden imsak vaktine kadar geçen sürede serbest. Ancak sağlık uzmanları iftardan hemen sonra cinsel ilişkide bulunmayın uyarısında bulunuyor. Uzun saatler yaşanan açlık nedeniyle Ramazan'da cinsel isteksizlik olabilir. İftar sonrası yeniden beslenme ile kişilerde cinsel dürtüler de uyanabilir.

4
RAMAZAN'DA CİNSEL İLİŞKİ VE GUSÜL ŞARTLARI
RAMAZANDA CİNSEL İLİŞKİ VE GUSÜL ŞARTLARI


Ramazan'da cünüplük yani gusül abdesti alınmamış haller oruç tutmaya engel değil. İster cünüp olmayı gerektiren hâl, oruca başlanmadan gerçekleşmiş olsun, ister ihtilam olma gibi orucu bozmayan bir sebeple oruçlu iken gerçekleşmiş olsun fark etmez. Ancak cünüp olan kişi, bir an önce yıkanıp temizlenmelidir. Cünüp iken üzerinden bir namaz vakti geçmemelidir. Guslün bir namaz vaktinden daha fazla süreyle ertelenmesi günahtır. Çünkü geciktirilirse namaz terk edilmiş olur.

5
Ramazanda oruçlu olduğunu bile bile cinsel ilişkide bulunmakla oruç bozulur, hem kaza ve hem de keffâret gerekir. Eşlerin birbirlerini öpmeleri veya sarılmalarıyla ise oruçları bozulmaz. Ancak bu durumda boşalma meydana gelirse oruç bozulur ve güne gün kaza gerekir.

6
Fakat uzun süreli açlıktan sonra hele ki fazlaca yenmiş bir iftarın ardından yaşanan cinsellik 'performans düşüklüğüne, kalp krizine, beyin kanamasına' neden olabilir. Özellikle kalp ve tansiyon hastalarının iftardan hemen sonra cinsel ilişkide bulunmalarının tehlikeli olabileceğinin altını çizen uzmanlar, iftardan bir kaç saat sonra mide rahatladıktan ve hazım tamamlandıktan sonra cinsel ilişkiye girilmesi önerisinde bulunuyor.

Haber Yayın Tarihi: 30.05.2018 08:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Model Kinsey Wolonski NBA efsanesi Kobe Bryant için yarı çıplak sahaya atladı Danimarka'nın Beckham'ları, televizyon yıldızı oluyor! İlişkilerini herkes görecek Dünyanın en çok tanınan kadın mumyası Takabuti'nin ölüm nedeni ortaya çıktı Mucize Doktor'un Başhemşire Selvi'si bakın kiminle evli! Gören şaşıp kalıyor Kadın yolcu 'Sütyeniniz görünüyor' bahanesiyle uçağa alınmadı

Son Dakika Haberleri