İki Kardeş Bir Mezarda - Son Dakika

İki Kardeş Bir Mezarda

18.01.2011 15:42

1
Kahramanmaraş'ta dün evlerinde çıkan yangında dumandan boğularak can veren 2 yaşındaki Mehmet Taha ve 5 yaşındaki Umut Can Zencirci kardeşlerin cenazeleri aynı mezara gömüldü. Cenazede, gözyaşı sel oldu.

2
Osmangazi Mahallesi'ndeki müstakil evde oturan Zehra Zencirci, çocukları Fatmanur, Meyrasu ve Sudenaz'ı okullarına götürürken, bırakacağı kimse olmadığı için oğulları Mehmet Taha ve Umut Can'ı evde bıraktı. Anne Zencirci'nin evden ayrılmasından bir süre sonra evde aşırı ısınan televizyondan yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, banyoda saklandığı belirlenen iki çocuğu dışarı çıkardı.
3
Sağlık ekipleri, Mehmet'in öldüğünü belirledi. Umut Can ise Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Bu arada, çocuklarını okula bırakıp dönen ve evinin yandığını gören anne Zencirci'nin feryatları yürekleri dağlarken, uzun zamandır işsiz olan ve kısa bir süre önce işe girdiği öğrenilen baba Ahmet Zencirci'nin de olayı öğrenince sinir krizi geçirdiği öğrenildi.

4
Kahramanmaraş'ı yasa boğan yangında can veren ve her ikisi de Kasım ayında dünyaya gelen iki küçük erkek kardeşin cenazeleri gözyaşları arasında bugün son yolculuklarına uğurlandı. Kahramanmaraş Devlet Hastanesi morgundan alınarak önce eve, daha sonra da Devecili Camii'ne getirilen cenazeler, burada öğle namazını takiben kılınan cenaze namazı sonrasında Şeyhadil Mezarlığı'nda aynı mezarlık içinde toprağa verildi.

5
İki erkek çocuğunu birden yangında kaybeden ve basın mensuplarının sorularına güçlükle cevap verebilen baba Zencirci, yangının çocukların kibritle oynamasından değil, çok ısınan televizyondan çıktığını söyledi. Cenazeye Kahramanmaraş Belediye Başkanı Ak Partili Mustafa Poyraz da katıldı.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

Son Dakika İki Kardeş Bir Mezarda - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement