İki kardeşi Boğup Yaktılar - Son Dakika

İki kardeşi Boğup Yaktılar

03.11.2008 11:00

1
Küçükçekmece ‘de 2 Kasım'da boş arazide boğulduktan sonra yakılarak öldürülen 12 yaşındaki Mehmet Kavaklı ile 11 yaşındaki kardeşi Emre Kavaklı'nın katil zanlıları olarak gözaltına alınan İsmail Yıldız ve Dursun Ay, polise tüyler ürperten itiraflarda bulundu.

2
Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Veli Kavaklı'nın iki çocuğun para koparmak için kaçırdıklarını söyleyen Dursun Ay, olay günün şöyle anlattı “Cumartesi günü oradan geçerken çocukları ve İsmail'i minibüse aldım. İsmail çocuklara verdiği meyve suyuna uyku ilacı koymuştu” dedi.

3
Dursun Ay, mahalleden epey uzaklaştıklarını gören çocukların “Dayı bizi nereye götürüyorsunuz?” dediklerini belirtti. Ay, “İsmail bana 'Bu çocuklar meyve sularına ilaç koyduğumuzu görmüştür. Başımıza bela olacaklar' diyerek iki çocuğu boğarak öldürdü” dedi.
4
İsmail Yıldız da polise verdiği ifadede cinayeti birlikte işlediklerini belirterek korkunç olayı şöyle anlattı: “Dursun'a 'Bunlar hap aldığımızı görmüş olabilir' diyerek öldürelim dedik. O esnada Mehmet minibüsten indi. 'Ne yapıyoruz burada dayı?' diyerek çıkıştı.
5
Dursun minibüsün içine girdi. İçerde Emre vardı. Dursun Emre'nin boğazına sarıldı. Ben de Mehmet'in boğazına sarıldım. Mehmet 'Dayı ne yapıyorsun!' diye çığlık atmaya başladı. Boğdum.”

6
Samsunlu Kavaklı ailesi, 1999'da Halkalı'ya taşındı. Veli Kavaklı 5 yıl önce dayısının oğlu olan İsmail Yıldız aracılığıyla şimdiki çalıştığı işe girdi. Ailenin trajedisi, çocukları Emre ve Mehmet'in 1 Kasım'da oynamak için evden dışarı çıkmasıyla başladı.
7
Ertesi gün iki çocuk boş bir arazide yakılmış olarak bulundu. Olayı soruşturan polis, dün sabah katil zanlısı olarak akraba İsmail Yıldız ile arkadaşı servis şoförü Dursun Ay'ı gözaltına aldı.

Polis, zanlıların cinayeti itiraf ettiğini belirtti. Zanlıların polise, “Biz neden böyle bir şey yaptık anlam veremiyoruz” dedikleri öğrenildi.

8
Alınan bilgiye göre, iki kardeş, akrabaları bulunan ve babalarının servis minibüsü olan araca çekinmeden bindi. İki kardeşe içinde uyku ilacı bulunan meyve suları ikram edildi. Ancak, uyuması beklenen çocuklar mideleri bulanıp inmek isteyince zanlılar izin vermedi ve çocukları ceplerinde taşıdıkları misinayla boğarak öldürdü.

9
Çocukların çıkan ayakkabıları da yola atıldı. Battaniyeye sarılan çocukların cesetleri boş arazide yakıldı. İfadeler üzerine araştırma yapan polis, yolda atılan ayakkabıları buldu.

10
Milliyet'e konuşan Veli Kavaklı, “O benim öz dayımın oğlu. Aramızda hiçbir husumet yoktu, niye böyle oldu anlamadım. İsmail, hem cenazeye hem de eve gelip ‘inşallah katilleri bulunur' dedi, çayımızı içti” dedi. Ağabey Serkan Kavaklı, “Cenazede benim yanımdaydı, sonradan evimize de geldi, babamla kucaklaşıp ağladı” diye konuştu.

11
Polis, sohbet ederek buldu

12 kişilik özel polis ekibi, titiz bir çalışmayla cinayeti yaklaşık 10 günde çözdü. Ekip, mahalledeki okuldan dernek binalarına, camiden kahvehanelere kadar dağılıp “mülakat” denilen sohbetler yaptı. Kavaklı ailesi ve çevresi de mülakata alındı.

12

YORUMLAR
500

Son Dakika İki kardeşi Boğup Yaktılar - Son Dakika


Advertisement